Autor Wątek: stanowiska i dodatki.  (Przeczytany 81028 razy)

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 25, 2016, 18:09:22 »
Czytam, czytam i nie wiem. Śmiać się czy płakać...

100 dodatku w skkp szok  :gwiazdki:

Taki sam dodatek dla wszystkich na tej samej grupie niezależnie od zakresu obowiązków, wiedzy, odpowiedzialności  - utopia, paranoja  :gwiazdki: :gwiazdki:  :gwiazdki:

A wydawało mi się że przez 22 lata służby już wiele widziałem  :straz:

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 25, 2016, 18:24:22 »
Mam jeszcze taką sprawę. wraz ze mną przyjętych zostało dwóch kolegów z którymi byliśmy razem na kursie podstawowym. Oni po 1,5 roku dostali mł.rat. a ja po 3 latach i to z bólami. Co ciekawsze dowiedziałem się wczoraj, że oni mają dodatek służbowy 300zł, ja 50zł. Czy tak moze być??!! żeby 2 dostało a trzeci nie skoro nie miałem negatywnej opinii służbowej, ani nie było zastrzeżeń co do mojej służby???!!!

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 25, 2016, 18:46:25 »
Mam jeszcze taką sprawę. wraz ze mną przyjętych zostało dwóch kolegów z którymi byliśmy razem na kursie podstawowym. Oni po 1,5 roku dostali mł.rat. a ja po 3 latach i to z bólami. Co ciekawsze dowiedziałem się wczoraj, że oni mają dodatek służbowy 300zł, ja 50zł. Czy tak moze być??!! żeby 2 dostało a trzeci nie skoro nie miałem negatywnej opinii służbowej, ani nie było zastrzeżeń co do mojej służby???!!!
Co na to ZZ?

Offline tomek1610

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 25, 2016, 18:50:32 »
Nic, bo nikt nic nie wiedział. Pytam czy to prawnie mozliwe?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 25, 2016, 18:51:07 »
Oczywiście, że tak.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 25, 2016, 19:02:20 »
To niech związki się zainteresują, dlaczego tak się dzieje.

Polecam Ustawę o związkach zawodowych:
Cytuj
Art. 28. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie związku zawodowego informacji niezbędnych do prowadzenia działalności związkowej, w szczególności informacji dotyczących warunków pracy i zasad wynagradzania.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2016, 19:04:21 wysłana przez Butel »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 25, 2016, 19:05:13 »
Skąd ta pewność, że działają tam związki?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 25, 2016, 20:08:47 »
Skąd pewność że Kolega mówi o pracownikach jednej komendy.
Dwa że jeśli jego dowódca zmiany nie wystąpił.....

Mówię o wysokości dodatku.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 25, 2016, 21:38:31 »
Eqinox to nie był sarkazm , a raczej :P, co do tych dupowatych ludzi to strzeliłeś w dychę- właśnie tacy w większości garnął sie do ZZ aby coś ugrać i tu masz Tomku 1610 prawdopodobną odpowiedź na swoje pytanie- Tych dwóch może należy do ZZ :rofl:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 28, 2016, 12:04:37 »
To jeszcze jeden przykład z mojego podwórka.
Dyżurni Stanowiska Kierowania z Komendy X (7 grupa zaszeregowania) mają po 100, 150, 200 zł dodatku służbowego.
Dyżurni Stanowiska Kierowania z Komendy Y- sąsiedni powiat (7 grupa zaszeregowania) mają po 800, 900, 1000 zł dodatku służbowego.
Dyżurni Stanowiska Kierowania z Komendy Z-  również sąsiedni powiat (7 grupa zaszeregowania) mają po 800, 900, 1000 zł dodatku służbowego.

Czy Dyżurni z Komendy X wykonują inną pracę niż Dyżurni z Komend Y i Z?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 28, 2016, 12:48:32 »
Zbrodniarz mnie tez zawsze interesowało jak to możliwe, że w jednej komendzie dodatki takie w drugiej takie. Ja nigdy nie osiągnęłem dodatku służbowego powyżej 700 zł. (przepraszam kłamię na emkę mi dołożono) podczas gdy w innych komendach dodatki na tym stanowisku (d-ca zmiany) osiągały prawie 2000zł. Rozmawiając z innymi strażakami z tego stanowiska to nikt nie wierzył, że tak niskie mamy (bo nie tylko ja w komendzie) takie dodatki. Pytajać sie kiedyś komendanta na odprawie to tak kręcił wspólnie z przew. ZZ, że nikt dalej nie wiedział dlaczego tak sie dzieje. Ja byłem przekonany, że te pieniądze muszą gdzieś być "rozłożone" np. dla przyd.... do dodatku motywacyjnego czy też dawanie max. w służbowym. Do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 28, 2016, 15:03:56 »
Zbrodniarz, jesteś z lubelskiego?
Polecam Twojemu przewodniczącemu ZZ i komendantowi też:
Art. 28. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie związku zawodowego informacji niezbędnych do prowadzenia działalności związkowej, w szczególności informacji dotyczących warunków pracy i zasad wynagradzania.
Z ustawy o ZZ
pozdrawiam

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 28, 2016, 15:29:28 »
W WLKP sa jednostki gdzie  d-cy zmiany maja dużo poniżej 700pln do tej pory i nic się z tym nie robi, najważniejsze by 8-godzinni mieli max. bo przecież tyle pracy, a my podziałowcy lezymy  :gwiazdki:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 28, 2016, 16:06:27 »
fireman ale teraz chyba bedziecie mieć zajebiście- przecież Kom. Woj. jest były d-ca zmiany, chyba, że zapomniał jak miał 700 zł. dodatku- teraz ma więcej więc po co bedzie walczył, ważne że dla siebie warto było być w ZZ

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 28, 2016, 16:20:53 »
Zbrodniarz, jesteś z lubelskiego?
Polecam Twojemu przewodniczącemu ZZ i komendantowi też:
Art. 28. Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie związku zawodowego informacji niezbędnych do prowadzenia działalności związkowej, w szczególności informacji dotyczących warunków pracy i zasad wynagradzania.
Z ustawy o ZZ
pozdrawiam

Jestem z WLKP.
I co Twoim zdaniem takie ujawnienie informacji da?
Dzięki temu wzrosną nasze dodatki służbowe?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 20:00:11 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 29, 2016, 12:11:55 »
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego jakie powinny być według Was dodatki na start dla chłopaka na stażu, po stażu, po aspirantce i po SGSP, a jakie są faktycznie na Waszych jednostkach?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 29, 2016, 12:44:41 »
W sprawie dodatków powinna być drabinka na każdej grupie (od-do), a nie jak jest teraz róznice na tych samych stanowiskach, grupach, w podobnych komendach sa kosmiczne!!!! :kwit:

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 29, 2016, 13:02:38 »
Drabinka jak najbardziej, ale zawarta powinna być kwota minimalna na danym stanowisku. Górną kwotą jest 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
U mnie jest takie porozumienie między ZZ a komendantem z minimalnymi kwotami na danym stanowisku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 29, 2016, 13:06:53 »
Drabinka jak najbardziej, ale zawarta powinna być kwota minimalna na danym stanowisku. Górną kwotą jest 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
U mnie jest takie porozumienie między ZZ a komendantem z minimalnymi kwotami na danym stanowisku.
U mnie też tak jest różnica na danym stanowisku wynosi +/- 10% kwoty.  Dodatkową kasę można dostać tylko za ściśle określone sprawy np. rzecznik prasowy. Np. d-cy zmian wszyscy mają identyczne dodatki z-cy d-ców również. Jedynie stażystów to nie dotyczy.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 13:13:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 29, 2016, 14:13:04 »
I tak jak piszesz Equinox powinno być wszędzie, w jakiś sposób unormowane, czy to przez ZZ czy w inny sposób, a jest jak jest w większości komend jedna wielka komedia :angry:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 29, 2016, 14:20:13 »
I tak jak piszesz Equinox powinno być wszędzie, w jakiś sposób unormowane, czy to przez ZZ czy w inny sposób, a jest jak jest w większości komend jedna wielka komedia :angry:
Łatwe i proste rozwiązania nie wymagające żadnej zmiany przepisów. Wystarczy na poziomie KG podpisać porozumienie z ZZ i przekazać w dół. Równanie potrwa kilka lat ale spowoduje ład i porządek.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 29, 2016, 14:21:15 »
Skoro wiadomo jak powinno być, to dlaczego tak nie jest? Czyżby to była kolejna sprawa, której w PSP nie można unormować? Jesteśmy poważną instytucją, czy prywatnym folwarkiem opasłych komendantów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.391
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 29, 2016, 14:28:31 »
Skoro wiadomo jak powinno być, to dlaczego tak nie jest? Czyżby to była kolejna sprawa, której w PSP nie można unormować? Jesteśmy poważną instytucją, czy prywatnym folwarkiem opasłych komendantów?
Mnie się nie pytaj za krótki jestem.... Wiem tylko, że normalni ludzie zawsze się dogadają.
Jeśli chodzi o dyżurnych to kwoty, które podałeś to dla mnie abstrakcja, u mnie są wielokrotnie wyższe dodatki dla tej grupy zawodowej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: stanowiska i dodatki.
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 29, 2016, 15:47:19 »
Dobrze, ale jakie jest Wasze zdanie odnośnie tego co pytałem wcześniej?
Czy np. ratownik, który pracuje 5-10 lat powinien na stanowisku st. rat. powinien mieć wyższy dodatek niż świeżo przychodzący po szkole mł. asp. na st. ratownika lub mł. kpt. na dowódcę zastępu?
Ratownik powie, że przyszedł młody i dostał więcej, a młody sobie pomyśli, że nie docenia się wkładu w naukę co może przyczynić się do braku motywacji?