Autor Wątek: Coult Cut System Cobra  (Przeczytany 4520 razy)

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Coult Cut System Cobra
« dnia: Czerwiec 10, 2006, 13:52:58 »
Zainteresowanym i tym, którzy nie odwiedzili EDUR-y do pobrania film - prezentacja urządzenia gaśniczego do cięcia na zimno:
http://rapidshare.de/files/22690646/Film.mpg.html

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 01:06:33 »
Ciekawy filmik, polecam tym którzy nie wiedzieli pokazów na wystawie.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2006, 08:53:36 »
Film to nie to samo co za zywo! Ale warto wiedziec ze cus takiego istnieje i ma tourzadzenie tylko 1
OSP!!!!!!!!! W Polsce, to troche dziwne ale jednak sa gminy w ktorych budzet jest tak duzy ze stac ich np. na zakop COBRY za jedyne 300 000zl.  :rolleyes:
Urzadenie bardzo interesujace aczkolwiek zastosowanie wymaga wyszkolonej obslugi i odpowiedniego
rodzaju pozaru. na otwartej powierzchni skutecznosc jest mala, lecz w budynku temperature okolo
400c zbija do okolo 80 w minute zuzywajac przy tym do 50 litrow wody!!!
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2006, 10:59:43 »
W wątku o Edurze 2006 zostało napisane że to urządzenie kosztuje 150 000 pln.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2006, 15:10:30 »
No to ktos sie pomylil bo osobisxcie bylem na Edurze i rozmawialem z przedstawicielem firmy Intervent
powiedzial ze COBRA kosztuje rowniutkie 300 000 PLN. I tyle na ten temat
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Smok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2006, 23:55:38 »
Dzwoniłem do firmy Intervent z zapytaniem ofertowym.
Cobra kosztuje 40 tysięcy Euro razem z montażem.
Może masz wygląd na więcej pieniędzy :)))
Swoją drogą czy widzieliście to na pokazie?
Czy faktycznie dziła tak błyskawicznie jak piszą na www?
Interesują mnie opinie z pokazów na żywo. ..

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2006, 13:58:30 »
Do Smok

To co pisza na www to fakt, bylem na Edurze i widzialem na wlasne oczy.
Jednak co do ceny to powiem tylko ze 300 000zl to cena urzadzenia oraz lekkiego wozu bojowego
Lublin.
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2006, 23:18:40 »
Witam.

Nie jest to uniwersalne urządzenie do zastosowania w każdym przypadku wystąpienia pożaru.
Trochę poczytałem (więc nie mam wiedzy praktycznej) i zauważyłem, że należy zwrócić uwagę na możliwość ponownego zapłonu po ugaszeniu pożaru tym urządzeniem i że raczej są duże ograniczenia jeżeli chodzi o stosowanie tego urządzenia na otwartej przestrzeni. Przy każdym gaszeniu pożaru urządzenie to było tylko wspierające w stosunku do klasycznej metody gaszenia (200 l. na minutę przy ciśnieniu 4 atm.). Sprawdzało się rewelacyjnie jako urządzenie wspierające, ale nie urządzenie jedyne do ugaszenia pożary. Jednak należy pamiętać, że dopiero uczymy się go, a zmiejszenie strat popożarowych, które mogą być większe niż pożarowe, dopiero teraz zyskuje uznanie w oczach wileu teoretyków pożarnictwa. Jesze niedawno znana była taka anegdota: oborę ugaszona, żadna krowa nie spłonęła, siedem utonęło. Ze względu na cenę nie polecam tego urządzenia dla OSP, dla PSP jak najbardziej, chyba że doktryna taniego pąństwa zwycięży.

Pozdrawiam

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2006, 11:21:33 »
Damiano KC2, ale bez samochodu też można kupić i zamontować na swoim pojeździe. Zawsze 140 tysięcy do przodu :)
Też byłem na Edurze i widziałem pokazy. Urządzenie działa bardzo szybko. Tak jak już zostało napisane należy go używać jako urządzenie wspierające. Według mnie głównym jego plusem jest to że strażak nie musi wchodzić do płonącego budynku i nie trzeba otwierać np drzwi i dostarczać świeżego powietrza źródła ognia.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2006, 14:02:15 »
Witam.

Nie jest to uniwersalne urządzenie do zastosowania w każdym przypadku wystąpienia pożaru.
Trochę poczytałem (więc nie mam wiedzy praktycznej) i zauważyłem, że należy zwrócić uwagę na możliwość ponownego zapłonu po ugaszeniu pożaru tym urządzeniem i że raczej są duże ograniczenia jeżeli chodzi o stosowanie tego urządzenia na otwartej przestrzeni. Przy każdym gaszeniu pożaru urządzenie to było tylko wspierające w stosunku do klasycznej metody gaszenia (200 l. na minutę przy ciśnieniu 4 atm.).
Pozdrawiam
Ja też czytałem o tym urządzeniu dużo i wiem że w Szwecji (tam to skonstruowano) jak się pali las to na całego. Las w Szwecji nie wygląda tak jak w Polsce gdzie praktycznie wszędzie można wejść tylk praktycznie cały jest zarośnięty krzewami itp. i aby ugaścić pożar takiego lasu trzeba dysponować dużym zasięgiem rzutu (tak jak to urządzeni) Trudno aby prototyp ten (bo chyba jeszcze tak to można nazwać) nie  było wspierany przez tradycyjne metody gaszenia w końcu nie każdego stać na taki wydatek (może to urządzenie jest wspierane przez kasyczne metody walki z ogniem, a nie odwrotnie).

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2006, 14:20:23 »
Byłem, widziałem i potwierdzam. Działa rewelacyjnie ale ta cena..... My w naszej jednostce mamy od niedawna agregat wysokociśnieniowy, który daje tylko i aż 40 atmosfer. Gaszenie jest dużo szybsze i używa sie mniej wody. Cobra też ma takie właściwości, ale też ma ograniczenia. Nie będziemy przecież Cobrą gasić np torfu bo za duże ciśnienie. A nasz agregat się spisywał, łatwo przedostawała się woda w głębsze warstwy..... i nie jest taki drogi.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2006, 15:45:44 »
Do mrovka A ile kosztuje taki agregat jesli moge zapytac?
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2006, 09:11:09 »
Zobacze w papierach i napisze ile kosztuje, bo teraz się nie orientuję dokładnie.

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Coult Cut System Cobra
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 15, 2007, 21:25:12 »
http://youtube.com/watch?v=fFkkZp9_bNM


@ Funkcja szukaj… Scalono wątki…
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2007, 21:57:16 wysłana przez MGNACZUS »