Autor Wątek: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP  (Przeczytany 10618 razy)

Offline buczekpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Dla was wchodzimy w ogień
Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« dnia: Czerwiec 10, 2006, 13:38:48 »
Skończyłem SA PSP w Poznaniu, na podziele dostałem trzecią grupe i mam 1400zł. na rękę czy to nie za mało?

Offline aspirant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2006, 20:13:51 »
Niestety nie jest teraz tak wesoło po szkołach jesli chodzi o zarobki-takie czasy,takie ralalia...Myśle że to taka przeciętna normalna pensja kazdego absolwenta szkoły aspirantów, której ja również jestem absolwentem.Takze bez obaw,jeśli tylko bedziesz sie wykazywał ,napewno Komendant Cię dostrzeze i podniesie Ci zarobki i grupę,ale wszystko w miarę czasu,nie wszystko odrazu....

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2006, 20:50:19 »
Napewno  :huh:- spokojnie! Przecież 1400.- zł to znowu na początek, dziś nie tak malo? Powodzenia!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2006, 21:16:09 »
Z trzeciej grupy to powinieneś się cieszyć. Normą jest drugą. A kiedyś było tak fajnie - na dzień dobry piętnasta (obecna szósta). Tylko czy było to takie dobre?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2006, 21:47:27 »
Jestem strażakiem z peruoetnim stażem i  uważam że 1400 zł na rękę to napewno młodym aspirancikom wystarczy.Inaczej we łbach bysię wam pomieszało.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:09:36 »
Daj sobie spokój! :angry:
Cytuj
napewno młodym aspirancikom wystarczy.Inaczej we łbach bysię wam pomieszało.
Po co to,,,, /takie/ teksty? Chcesz jak inni <TU> namieszać nieco? Powodzenia jak już!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:16:27 »
powiem tak: te 1400 to i tak za duzo bo niby co to szkola aspirantów?? 2 lata szkoły w której się uczy zawodu strażaka!!! ja do tej pory tyrałem w różnych zawodach począwszy od pensji 560 zł!! na rękę a teraz posiadam wyższe wykształcenie obecnie robie magistra tyle że nie w SGSP czy też SA ale moja szkoła trwa 5 lat a posiadam pensję o 3 paczki chudszą tak więc uważam że wasze 1400 to i tak wiele...

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:19:32 »
Masz rację Ajax,może to za ostro powiedziałem,ale moja Mama jest kekarzem weterynarii i po 25 latach pracy ze zdechłymi szczurami,krowami itp. zarabia 1200 złotych.A czym my sie różnimy od takich ludzi???!!!   Bo skończyliśmy aspirantkę???? Idz do wojska póżniej do prywaciara za 800 złotych a potem zajrzyja do PSP .
Powodzenia

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:28:57 »
Sami sobie.... w pewnym sensie  :huh: No cóż - nigdy nie będzie tak, co by każdy był zadowolony  :angry:Najlepszy przykład, ostatniio  - lekarze! Brak słów :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:30:56 »
Z trzeciej grupy to powinieneś się cieszyć. Normą jest drugą. A kiedyś było tak fajnie - na dzień dobry piętnasta (obecna szósta). Tylko czy było to takie dobre?
Z całym szacunkiem Lang ale z ta drugą to chyba przesadziłeś  :rolleyes: przeciez to młodszy ratownik grupa dla starszych strażaków :) Zgadzam sie jednak całkowicie z Tobą , ze młodzi aspiranci po szkole powinni dostawać ratownika. NIektórym tak się we łbach poprzewracało, ze na "wejściu" mówią - ja tu przyszedłem na dowódcę  :wacko:

Lang mam jeszcze pytanie skąd u Ciebie taki awatar ? Byłeś w woju ? Pytam z ciekawości, nie ze złośliwości bo nosilem taką naszywkę 2 lata 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2006, 12:46:22 wysłana przez bulon »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:48:34 »
He..he.. dobre! Nie <Ty> tylko jeden! <TU>
Pozdr.
<A>
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2006, 22:56:02 »
Zgodzę się z wami.Dziwię się tym chłopcóm ,którzy mając 21 lub 22 lata kończą aspirantkę i myślą że do nich świat należy.U nas w jednostce jest st.asp.sztabowy a jego syn właśnie kończy aspirantkę i jego ojciec twierdzi że synek pojdzie do podległej jednostki jako dowódca!!!!!!! Tak się im we łbach pojeb...Nie te czasy dzieciaki!!!!! Trzeba zacząć od zera a wtedy będą z was ludzie,bo znam wielu ogniomistrzów z większymi wiadomościami niż wy" aspiranciki". A może tak do wojska na dwa lata????!!!   Tam was nauczą szacunku i pokory.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2006, 23:05:42 »
To nie tak!
Cytuj
Tam was nauczą szacunku i pokory.

Dawno, co prawda temu kończyłem podobną szkołę i miałem kilku "gości"  z woja, co to im rodzicezałatwili, aby dziecko miało lepiej! Wieżcie mi lub nie, ale wszyscy chcieli  stosunkowo szxybko z pwrotem do do "woja" :angry:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2006, 23:08:58 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2006, 10:09:36 »
Oczywiście. Aspirantkę mam też za sobą i raczej nie leżałem na wyrku. Teraz widziałem że są większe luksusy ale żalą się kadeci że też jest nie za ciekawie. Przez 2 lata człowiek był poniewierany przez kadrę i czuł się jak nic nie warte gówno.

Jeśli chodzi o "pierwszą pracę" to nic innego się nie należy jak starszy ratownik i po podwyżkach około 1400 na łapę. Ja miałem mniej ale biorąc pod uwagę dodatki to nie jest tak mało. Moi rodzice takich pieniędzy nie zarabiali nigdy, a żona w Biedronce też nie dostanie.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:35:37 »

Z całym szacunkiem Lang ale z ta drugą to chyba przesadziłeś  :rolleyes: przeciez to młodszy ratownik grupa dla starszych strażaków :) Zgadzam sie jednak całkowicie z Tobą , ze młodzi aspiranci po szkole powinni dostawać ratownika. NIektórym tak się we łbach poprzewracało, ze na "wejściu" mówią - ja tu przyszedłem na dowódcę  :wacko:

Nie przesadziłem. Tam gdzie miałem przyjemność rozpoczynać swoją przygodę z pożarnictwem do 1999 r. absolwenci SA i CS rozpoczynali słyżbę stałą od stanowiska d-ca zastępu. Przy czym trafiali od razu do docelowej jednostki, co nie było właściwe z punktu widzenia stosunków międzyludzkich. W sąsiednim województwie było podobnie, z tym, że najpierw taki mł. aspirant docierał się w sąsiednim powiecie i dopiero po 6-12 miesiącach trafiał do docelowej JRG. Kto przyglądał się z boku takiemu "docieraniu", ten wie, że taka ścieżka kariery jest lepsza. Od 2000r. absolwenci SA i PSP byli mianowani na mł. rat. Jak jest teraz nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że trafiają na najniższe stanowisko wg aktualnej tabeli.
Zerknąłem sobie do tabelki i wygląda na to, że najniższym stanowiskiem jest rat. spec. a mianowanie na stanowisko d-ca zastępu może nastąpić najwcześniej po trzech latach. Czyli, że kolega buczekpsp powinien mieć dwie grupy wyżej ;).
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2006, 13:51:44 »
Lang: mas zracje z tym mł. ratownikiem, znam osoby które takiowe dostali, ale prawda jest taka, że to zależy od województwa, miasta itp... (pomijam sprawe ciotek, tatusiów i mamuś w kadrach, bo nie warto o tym dyskutować). Są komendy gdzie dostaniesz mł. ratownika i są też komendy gdzie akurat trafi się dow. zastępu. Co do wysokości zarobków..... nasza mentalność jest taka że zawsze nam będzie mało, a jak drugi będzie zarabiał więcej to już podejżenia że coś kręci (ale o tym też nie warto mówić). Ja z różnymi dodatkami zarabiam kilka zł. więcej niż 1400, mimo, że nie uważam że jest to dużo, jednak wystarczająco jak na początek dla młodych ludzi, stac mnie na to żeby iść do baru z kumplami czy wziąć żone na kolacje, więc nie narzekam, mimo że czasam różnie to bywa i nie na wszystko wystarcza.
Co do poruszonej kwesti SA..... na wypowiedzi musiałbym nieco ostro zaaragować więc nie będe nic pisał. No może jedno, szanowni panowie gość po Sa zarabia ok 200-300 zł więcej niż stażysta, a jeśli ktoś uważa, że całe dwa lata w SA to leżenie worem do góry..... to nie życze mu takich dwuch lat leżenia.

Pozdrawiam

Offline buczekpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Dla was wchodzimy w ogień
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2006, 18:38:49 »
Dziękuje panowie funkcjonariusze PSP za wypowiedzi!tam gdzie ide dają 3 grupę a np. w Olsztynie 6 !!! d-ce zastępu... co prawda przez okres jeżdzi sie z tyłu jako ratownik ale 6 grupa i pieniążki są!!! pozdro

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2006, 22:01:34 »
Może troche nie na temat, ale czy mogłby mi ktoś wytłumaczyć "kto jest w jakiej grupie"? Co oznacza, że ktoś ma grupę 3,5 czy 6. Z góry dziękuję.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline buczekpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Dla was wchodzimy w ogień
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2006, 22:54:01 »
Komendant powiatowy (miejski) PSP (w KP I kat.)   -17
Komendant powiatowy (miejski) PSP (w KP II kat.)-16
Zastępca komendanta powiatowego (miejskiego)PSP (w KP I  kat.)-16
Komendant powiatowy (miejski) PSP (w KP III, IV i V kat.)-15
Zastępca komendanta powiatowego (miejskiego)PSP (w KP II kat.)-15
Zastępca komendanta powiatowego (miejskiego)PSP (w KP III, IV i V kat.)   -14
Dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej 1)-13
Dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej 2) -12
Główny księgowy (w KP I  kat.) - 12
Naczelnik wydziału (w KP I  kat.)-12
Zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej 1)-12
Główny księgowy (w KP II, III, IV i V kat.) -11
Naczelnik wydziału (w KP II, III, IV i V kat.) -11
Zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej 2)-11
Zastępca naczelnika wydziału (w KP I  kat.)-11
Zastępca naczelnika wydziału (w KP II III, IV i V kat.)   -10
Kierownik sekcji -10
Oficer operacyjny (w KP I, II  kat.)-10
Starszy specjalista -10
Dowódca zmiany 1)-10
Specjalista -9
Lekarz   -9
Dyżurny operacyjny (w KP I  kat.)-9
Dyżurny operacyjny (w KP II kat.)-8
Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP I kat.)-8
Młodszy specjalista-8
Dyżurny operacyjny (w KP III, IV i V kat.)-7
Zastępca dyżurnego operacyjnego (w KP II kat.)   -7
Dowódca sekcji   -7
Starszy inspektor-7
Starszy specjalista ratownik-7
Dowódca zastępu-6
Starszy operator sprzętu specjalnego-6
Inspektor-6
Pomocnik dyżurnego operacyjnego   -5
Starszy dyspozytor-5
Operator sprzętu specjalnego -5
Specjalista ratownik -5
Młodszy inspektor -5
Dyspozytor-4
Starszy ratownik-4
Starszy ratownik-kierowca-4
Starszy technik-4
Ratownik-3
Ratownik - kierowca-3
Technik   -3
Młodszy specjalista ratownik-3
Młodszy ratownik -2
Młodszy ratownik -kierowca -2
Młodszy technik -2
Stażysta -1

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2006, 08:03:07 »
Dawno, dawno temu po SCHP dostałem "przodownika roty" (było takie stanowisko) i  po blisko połowie roku d-cę sekcji, (wtedy nie było d-ców zastępu). Powiem wam szczerze, że taka kolej jest dobra, bo pozwalała nabrać doświadczenia przy boku dowódcy zmiany. Tak już jest, ze nasza służba oprócz przygotowania teoretycznego wymaga też doświadczenia, i nikt mi nie powie, ze takie doświadczenie mają absolweńci szkół pożarniczych. W dobrze pojętym interesie młodego aspiranta, czy oficera powinno być danie im mozliwości skorygowania wiedzy nabytej z realną pracą strażacką. Z tym, że ta sytuacja nie moze trwać wieczność, po jakimś czasie powinni awansować na stanowiska przypisane do stopnia.
pozdrawiam

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2006, 08:48:32 »
Życie wszystko weryfikuje. Ja osobiście uważam, ża jak na absolwenta Szkoły 1400 zł na ręka to nie są małe pieniądze. A co do zajmowanych stanowisk to stoję na stanowisku, ża każdy absolwent, czy to SA, CS czy nawet SGSP, trafjając na podział pierwszy rok, a jesli jest potrzeba to i dłużej  powinien przejeździć jako ratownik, żeby się dotrzeć zarówno z ludźmi, sprzętem jak i ze stresem towarzyszącym zdarzeniom. I to powinno być obligo. A nie, że przychodzi delikwent, któremu woda sodowa uderza do głowy po ukonczeniu szkoły i myśli że wszystkie rozumy pozjadał.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2006, 15:57:01 »
Panowie śmieszy mnie jak małe oczekiwania mają strażacy. Widzę, że jeżeli byłaby możliwość by płacili podziałowi bojowemu za nadgodziny to większość z Was zgodziłaby się na 100 zł brutto za dyżur (4,17 zł/godz.). Już wcześniej o tym pisałem: dzisiaj zarabia się inaczej – mój kolega dostał pracę jako przedstawiciel handlowy zarabia 2500 ma samochód służbowy z kartą floty (czyli paliwo go nie interesuje), telefon służbowy bez limitu oraz 2 - 4 razy w roku „szkolenia: nad morze, czy w takich miejscach jak Wieliczka, czy Zakopane. Jego doświadczenie zawodowe to dwa lata wykładanie towaru na półki w markecie.
Tak więc, jeżeli uważacie, że po 2 letniej szkole w trybie skoszarowanym pensja pracownika ze ściśle określoną specjalizacją w wysokości 1400 zł to i tak dobrze, to po prosu dla mnie jesteście żałośni. I po raz drugi proszę nie porównywać naszych pensji do pensji sprzątaczek czy woźnych!!!

A co do przyznawanych stanowisk dla absolwentów SA i SGSP to po prosu śmiech na sali. Ja jeszcze nie słyszałem by absolwent uczelni pedagogicznej idąc do pracy w szkole przez 6 miesięcy, czy nawet miesiąc czy tydzień siadał z uczniami w ławeczce i doszkalał się jak ma nauczać dzieci.

Najwyższy czas zmienić sposób edukacji w PSP by szkoły rzeczywiście przygotowywały do zadań przypisanych ich absolwentom.

Pozdrawiam wszystkich rozsądnych

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 17, 2006, 22:46:52 »
W zależności od wolnych etatów max 5-6 grupa. Dodatek służbowy 50-100 zł góra,przez conajmniej 3 miesiące. Tak jest w moim powiecie - tak obecie sie traktuje absolwentów SAP.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline warior

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2006, 13:10:55 »
1400 na początek potem 30 lat służby i około 3000 - 3500 na koniec. Zapłacisz za mieszkanie, diete, prąd, telefon, internet, odziez, srodki czystosci, wydatki okolicznościowe, poważną inwestycją dla Ciebie będzie np. zakup pralki, zapomnij o porządnych ubezpieczeniach, o porządnym leczeniu, a zdrowie będzie ci uciekało jak każdemu po 40-45 roku życia. Już teraz tworzy się rynek prwyatnej służby zdrowia, na która strażaków długo nie będzie stać, radością i sukcesem będzie skorzystnie po układach z publicznej służby zdrowia (pominiecie kolejki, opłaty z NFZ itd).
Bez samochodu dzisiaj to raczej trudno żyć - u nas jest to traktowane jako luksus, więc jak już kupisz to licz się z tym że mniej pieniędzy wydasz na zakup niż na utrzymanie - paliwo, ubezpieczenie, naprawy itd.
Jak się dorobisz rodziny to koszty wzrastają ci lawinowo - tak jakbyś kupił kolejny samochód.
LIVE IS BRUTAL. Myśl o tym już teraz.
Poważny argument ZA to poczucie słuzby społeczeństwu, ratowanie zdrowia, życia i mienia ludzkiego - tego uczucia nie daje żaden inny zawód.
Pozdrawiam Cie i życzę sukcesów.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Zarobki na podziale bojowym po SA PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2006, 20:23:09 »
No chyba te 3000 -3500 zł po 30 latach dla aspiranta to trochę przegiąłeś. Nie wiem jak w kraju,ale u mnie to na podziale asp. wyżej d-cy sekcji to nie podskoczy i to żeby dostać to musi mieć ze 12-15 lat służby bo tylu oficerów na zmianie.