Pożarnictwo > Profilaktyka, prewencja

ściana oddzielenia ppoż 1,5m od granicy

<< < (2/3) > >>

paki88:
Witam serdecznie,

w nawiązaniu do tematu:
- dach płyta warstwowa wypełnienie PIR - spełnia wymagania NRO

Osoba opiniująca projekt nie wyraża zgody na powyższe rozwiązanie argumentując to palnym wypełnieniem płyty.
Czy w brzmieniu par. 235 ust. 3 WT jest to słuszna argumentacja?

daw_77:
A spotkaliście się z podejściem, że ściana oddzielenia ppoż., nie upoważnia lokalizacji budynku bliżej niż 12 m od granicy lasu?

r0cq:

--- Cytat: daw_77 w Styczeń 11, 2020, 16:47:56 ---A spotkaliście się z podejściem, że ściana oddzielenia ppoż., nie upoważnia lokalizacji budynku bliżej niż 12 m od granicy lasu?

--- Koniec cytatu ---

Tak, spotkałem się. Jest to podejście zgodne z przepisami WT.
Możliwość taka wchodzi w grę wyłącznie w trybie rozwiązań zamiennych lub odstępstwa.
:straz:

daw_77:
Zachowałbym powściągliwość, w autorytatywnym stwierdzeniu, że jest to zgodne wprost z WT.
Natomiast rzeczywiście jest kilka województw, w których ściana ppoż. umożliwia zbliżenie tylko na zasadzie rozwiązań zamiennych, ale są też przypadki, gdzie traktowane to jest jako zgodne z przepisami.

MS:

--- Cytat: daw_77 w Styczeń 12, 2020, 10:07:47 ---Zachowałbym powściągliwość, w autorytatywnym stwierdzeniu, że jest to zgodne wprost z WT.
Natomiast rzeczywiście jest kilka województw, w których ściana ppoż. umożliwia zbliżenie tylko na zasadzie rozwiązań zamiennych, ale są też przypadki, gdzie traktowane to jest jako zgodne z przepisami.

--- Koniec cytatu ---
Par. 271 WT podaje odległości, w tym od ściany lasu, dla ścian niebędących ścianami oddzielenia ppoż. Czyli jeśli zastosuje się ścianę ppoż nie trzeba odsuwać się od lasu. Miałam sytuację, że w Starostwie nie chcieli przyjąć do wiadomości tej argumentacji i nie wydali pozwolenia. Poszło odwołanie do Wojewody, który przyznał mi rację.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej