Autor Wątek: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych  (Przeczytany 56848 razy)

Offline ratownik_112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« dnia: Październik 06, 2016, 20:31:25 »
Wczoraj dowiedzieliśmy się, że szykuje się zmiana godzin pracy dla pracowników biurowych. Jedni mówią że pracownicy biurowi będą pracować w systemie dwuzmianowym tj. 7.30 – 15.30 i 15.30 – 23.30. Z innych źródeł dowiedzieliśmy się, że zmiana dotyczy tylko dowództwa jrg. Czy coś słyszeliście na ten temat i jak myślicie jak wpłynie to na pracę strażaków na podziale bojowym ? Więcej szkoleń, integracja z załogą, udział dowódców w akcjach przez większość doby a może tylko zwiększony nadzór…

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2016, 20:38:14 »
Ta informacja była przekazywana co roku 01 kwietnia.
pozdr

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2016, 20:52:01 »
To chyba nie 01 kwietnia bo takie info padło na początku miesiąca w Warszawie

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2016, 21:01:15 »
Cytuj
To chyba nie 01 kwietnia bo takie info padło na początku miesiąca w Warszawie
jakieś szczegóły? Źródło?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2016, 21:40:55 »
jakieś szczegóły? Źródło?
Policzcie:
Każdy d-ca JRG ma 39 dni urlopu czyli dwa miesiące robocze, średnio pewnie choruje 7 dni w roku, 7 się szkoli, 7 jeździ jako reprezentant 01. Wychodzi, że przez 3x2 miechy czyli 6 (bo 11 i 12 mają tyle samo urlopu) w roku dyżurować po nocach nie ma kto. Więc co ta zmiana da?
A jeśli chodzi o pozostałych 8 godzinnych to co załatwi księgowa/kwatermistrz czy prewnetysta o 20 na mieście?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2016, 22:01:40 »
informacja z ostatniej odprawy w kw wrocław;
- d-ca i z-ca - praca na tzw. dwie zmiany,
- jeden 7.30-15.30 , a drugi 14.00-22.00,
- jak któregoś nie ma (urlop, delegacja, chorobowe itp.) to drugi ma być na rano tak jak dotychczas,
- ma to wejść b. szybko.
pozdrawiam
 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2016, 22:15:26 »
informacja z ostatniej odprawy w kw wrocław;
- d-ca i z-ca - praca na tzw. dwie zmiany,
- jeden 7.30-15.30 , a drugi 14.00-22.00,
- jak któregoś nie ma (urlop, delegacja, chorobowe itp.) to drugi ma być na rano tak jak dotychczas,
- ma to wejść b. szybko.
pozdrawiam
Czyli ktoś planuje sobie tydzień... np. ze będzie siedział z dziećmi do 14. Nagle jeden wypada i wszystko trafia szlag? Wyjdą z tego niesamowite jaja zobaczycie, ludzie będą brać L-4, a jeszcze ma być 100 % płatne.... 
Aczkolwiek mogę się mylić i wyjdzie to dobrze. Na pewno należy to na jednym woj. przetestować.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2016, 22:29:42 »
Co o tym sądzicie?

"Komendant Główny PSP poważnie rozważa 12 godzinny system pełnienia służby"

źródło: http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1947-posiedzenie-zarzadu-krajowego-zzs-florian-2.html

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2016, 06:27:00 »
Będzie nowy przydomek: "WIELKI REFORMATOR"
Tylko czemu ma to służyć ?
Biorąc pod uwagę atrakcyjność naszej służby - szczególnie dla nowo przyjętych - to zaraz nie będzie chętnych do formacji.
Przykład:
Kończę szkołę - obojętnie jaką w wieku 19 -20 lat. Wstępuję do służby (może być szkoła pożarnicza np. SGSP) - służę min. 25 lat, aby przejść na emeryturę (posiadany wiek 45 lat - a wymagany  55 lat aby się należała) - czyli kolejne  10 lat więcej trzeba służyć.  - ok po 25 latach tylko 50% - ale nieosiągalne z uwagi na wiek.

Planowane zmiany:
- toku służby
- zajebiste podwyżki, które spłaszczają nasze zarobki
oraz chociażby szkolenie zakończonego co 3 lata egzaminami (KPP, komora, test z wiedzy - w moim odczuciu podważanie tytułu: technika, inżyniera , mgr inż. - nadanego przez MEN)

Kolejna sprawa:
Słyszałem, że naszej KG nie podoba się to, że ludzie z PB dorabiają na etatach.
(np. ratownicy medyczni, kierowcy, specjaliści ds. ppoż i bhp)
Mogę się zgodzić, że czasami strażacy przeginają (wróci z imprezy, a jak da ciała to tłumaczy się że jeździł całą noc na karetce) ale to są marginalne przypadki.
Dla mnie osobiście to, że dorabiamy świadczy tylko o tym, że jesteśmy zaradni, a często to nasze dodatkowe zajęcie wiąże się z podnoszeniem kwalifikacji i zdobywaniem nowych uprawnień (prywatnie), które bezczelnie są później wykorzystywane w służbie.

może nie dokładnie w temacie - ale wku... mnie wszystko coraz bardziej .
Szkoda mi naszej formacji - nie idzie to w dobrym kierunku.

pozdr.

ps. Jak tak bardzo chcą dobrej zmiany niech zmieniają regulaminy komend.
po co księgowy, kwatermistrz czy kadrowa - w służbie.
po co w komendach o stanie etatowym 33 strażaków w JRG są D-cy i z-ca D-dcy - wystarczy albo przypisać to Z-cy K-nta albo zostawić tylko D-cę JRG
Nie mam tu osobistych animozji, ale patrzę realnie na potrzeby służby i to co się dzieje.
Nie widziałem nigdy pracowników biurowych (logistyki) przy akcji, a niejednokrotnie ich uposażenia przewyższają nasze
- tych z PB. (w mundurze widzę tylko w przypadku wizyt z KW oraz dnia strażaka)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2016, 08:50:31 »
cruelm :moje uprawnienia ratownika medycznego nie będą bezczelnie wykorzystywane w służbie ponieważ sam za własną kasę je zrobiłem z własnego czasu wolnego, tyle tylko że musiałem napisać o pozwolenie do jaśnie nam oświeconego 01. Rozmawiałem z prawnikiem i nikt do pracy jako RM w straży mnie nie zmusi .  :milcz:
A zmiany spowodują że niedługo same przydupasy i ci którzy nie odejdą będą w naszej formacji, i to jest bardzo przykre  :cooo:

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2016, 08:58:41 »
cruelm :moje uprawnienia ratownika medycznego nie będą bezczelnie wykorzystywane w służbie ponieważ sam za własną kasę je zrobiłem z własnego czasu wolnego, tyle tylko że musiałem napisać o pozwolenie do jaśnie nam oświeconego 01. Rozmawiałem z prawnikiem i nikt do pracy jako RM w straży mnie nie zmusi :milcz:
A zmiany spowodują że niedługo same przydupasy i ci którzy nie odejdą będą w naszej formacji, i to jest bardzo przykre  :cooo:

Mógłbyś podać jakiś akt prawny?
 :straz:

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2016, 11:02:43 »
Po przeczytaniu wywiad z Komendantem w PP, oraz relacji z spotkania z ZZ to gołym okiem widać "dobrą zmiane". Zmiany w szkoleniu, systemu pracy, itp. Reformy idą szeroką ławą. Widać również stanowisko KG w sprawie awansów, oraz dodatkowej pracy. Będzie się działo. Z otchłani wyłania sie wizja w której fnkcjonariusze PSP będa wspaniale wyszkoleni, jedyną słuszną szkołą jest SGSP, bo wszystkie inne uczelnie to są nic nie warte, a dzisiejszy funkcjunariusze nie umią sprawnie działać bo jak podano na przykładzie pożaru w Warszawie, kiedyś to byli lepsi strażacy. Tylko prosze zapytać strażaków z wieloletnim doświadczeniem jak to wyglądało kiedyś a jak wygląda teraz. Jakie były wymagania, ile było sprzętu, oraz jaki był ten sprzęt. Jakie wymagania były podczas pisania meldunków, oraz jakie były procedury. Wiadomo świat idzie z postępem, ale porównywanie tego co było kiedyś z tym co mamy teraz uważam że za bardzo nie mozna porównywać. A stwierdzenie że strażacy kończą jakieś nieprzydatne studia, które są nic nie warte też jest ciekawe. Chciałbym zauważyć, że skończenie politechniki dziennej też wymaga wysiłku, czasami wiekszego niż SGSP, ale wiadomo o co chodzi ($$$).
Pewnie teraz posypia sie na mnie gromy, że nie chce szkoleń, że sie mylę,ale każdy ma prawo do swoiego zdania. Uważam, że potrzebnę są zmiany, szkolenia. Ale nie koniecznie one muszą wyglądać tak jak widzi to nasza władza.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2016, 11:28:44 »
porównywanie nas do starych strażaków jest śmieszne bo całkiem inne czasy a wszyscy wiemy jak wyglądała straż w latach 90-tych i lepiej tu tego nie opisywać ale na pewno byli też fachowcami tego im nikt nie odbierze, a co do działań wszyscy są mądrzy jak oglądają akcje z boku albo z filmików a jak by byli na miejscu  pierwszym zastępem to by się zesrali

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2016, 12:42:51 »
Poniżej wycinek z wywiadu PP z KG:

Co w takim razie ze szkołami aspirantów? Kształcą w cyklu dwuletnim.
"Zamierzamy też zrezygnować w nich z egzaminów wstępnych. W następnym roku będziemy przyjmować chętnych na podstawie świadectw dojrzałości, biorąc pod uwagę wybrane przedmioty. Ci, którzy rzetelnie uczyli się w szkole średniej, mają solidne podstawy. To wystarczy. Koniecznością będzie przejście badań zdrowotnych i testów sprawności fizycznej."

Ciekawe czy to także się tyczy systemu zaocznego?

link do art:
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1317-wywiad-z-komendantem-glownym-psp

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2016, 12:46:43 »
w zaocznym nie ma egzaminów.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2016, 12:49:25 »
Wiem .... że nie ma egzaminów. Mam na myśli świadectwo dojrzałości. Czy w systemie zaocznym też wymagane będzie owe świadectwo?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2016, 13:08:08 »
A nie wiem czy cza było mieć maturę jak zdawało się na dzienną SA.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 13:11:34 wysłana przez Tomala7777 »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2016, 15:01:47 »
Co o tym sądzicie?

"Komendant Główny PSP poważnie rozważa 12 godzinny system pełnienia służby"

źródło: http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1947-posiedzenie-zarzadu-krajowego-zzs-florian-2.html


No ja to mam nadzieję że wszyscy ci,  którzy w wątku "Wyniki wyborów a zmiany kadrowe w PSP" tupali nogami, wołali i prosili o więcej to teraz zachowają się honorowo i będą siedzieli cicho tzn. nadal będą zadowoleni.   :rofl:
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 15:08:11 wysłana przez seba1 »

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2016, 15:14:34 »
Poniżej wycinek z wywiadu PP z KG:

Co w takim razie ze szkołami aspirantów? Kształcą w cyklu dwuletnim.
"Zamierzamy też zrezygnować w nich z egzaminów wstępnych. W następnym roku będziemy przyjmować chętnych na podstawie świadectw dojrzałości, biorąc pod uwagę wybrane przedmioty. Ci, którzy rzetelnie uczyli się w szkole średniej, mają solidne podstawy. To wystarczy. Koniecznością będzie przejście badań zdrowotnych i testów sprawności fizycznej."

Ciekawe czy to także się tyczy systemu zaocznego?

link do art:
http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1317-wywiad-z-komendantem-glownym-psp

Akurat to popieram bo testy wiedzy na egzaminie wstępnym to jest farsa - połowa pytań powtórzonych z lat poprzednich w dodatku ogromne pole do popisu przy ewentualnym wciskaniu plecaków.

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2016, 18:54:50 »
Panowie RM jeżeli 01 zabroni nam pracy w PRM, proponuje zaprzestania prowadzenia szkoleń z KPP na zmianach służbowych jak i dla jednostek OSP. No i oczywiście Koordynatorzy Powiatowi/Miejscy piszemy rezygnacje z nieetatowego stanowiska. Zobaczymy jaki będzie poziom wyszkolenia z KPP. Jak ktoś to czyta z KG niech przekaże Panu Koordynatorowi Leszkowi Smolarczykowi, że może w końcu. Y zabrał głos w tej kwesti.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 07, 2016, 19:12:49 »
A stwierdzenie że strażacy kończą jakieś nieprzydatne studia, które są nic nie warte też jest ciekawe.

  Pamiętam czasy z przed dobrych kilkunastu lat jak ta sama KG (traktuję wszystkich KG jako ciągłość władzy) z pełną troską pochyliła się nad niskim wykształceniem strażaków w formacji jaką jest PSP. Że za mało jest ludzi z wykształceniem średnim, że za mało jest z wykształceniem wyższym czyli oficerów.
  Pamiętam jak ówczesny mój 01 mówił i namawiał (nawet używając argumentów że za kilka lat to może ich już nie być w formacji bo wykształcenie...) chłopaków z PB na robienie szkół średnich. I ci "biedacy" - nie mam zamiaru kogoś obrazić - idąc najmniejszą linią oporu pokończyli roczne szkoły średnie, a jak zdarzył się jeden czy dwóch który poszedł na 3-letnią szkołę średnią to patrzono na niego jak na frajera.
  Pamiętam jak w naszej formacji nastąpił boom w całej Polsce na studia wyższe na niesamowicie "przydatnych" kierunkach w PSP (politologia, socjologia itp.), gdzie jedynym kryterium zaliczeń semestrów i samych studiów było opłacanie czesnego (znam strażaków/aspirantów ówczesnych którzy byli na mniej niż połowie zajęć, a na tych zajęciach co byli w niedziele to za bardzo nie wiedzieli o czym jest mowa po sobocie). Pamiętam również, że  niektórzy z nich próbowali się dostać na zaoczne SGSP ale nie byli wstanie przejść "zbyt" wygórowanych wymagań w tamtych latach, a pozostali jak się dowiadywali "jak trudno" jest przejść egzamin wstępny to rezygnowali bez walki. Pamiętam jak żartowali oni ze strażaka, który męczył się na jakiejś zaocznej politechnice. Każdy z tych tzw. absolwentów szkoły wyższej (nazywanej potocznie WSTG - wyższa szkoła tańca góralskiego) został następnie oficerem pełną gębą. A KG wtedy się cieszyła przez kilka lat jak to nasza formacja staje się na ich oczach wykształcona i kulturalna.
   Pamiętam jak sekretarki, księgowe, kwatermistrze z wyższym cywilnym wykształceniem robili w tamtych latach roczny kurs oficerski na SGSP (po wcześniejszym ukończeniu WSTG). Parodią było to, że byli oni podzieleni na dwie grupy: niezwiązani z działalnością operacyjną (brak zajęć poligonowych) i tzw. operacyjniaki (zwiększona ilość zjazdów i zajęć n/t operacyjny). A na koniec po roku okazało się, że wszyscy mają to samo na świadectwie czyli sekretarka mogła dowodzić na poziomie taktycznym i wyżej jak by miał takie widzimisię jej komendant.
   Po następnych kilku latach KG zreflektowała się co narobili i zaczęli przykręcać śrubę w uzyskiwaniu stopni oficerskich, ale w wielu przypadkach było już za późno. A teraz zobaczcie u siebie w jednostkach: ilu macie strażaków z wyższym cywlinym konkretnym kierunkiem którzy świdomie przyszli do straży i pełnią służbę jako ratownicy bez żadnych perspektyw dalszego rozwoju na SA PSP w następnych kilkunastu latach (chyba że chcą szybciej ale to muszą wejść w d...pę swojemu 01).
pozdrawiam

ps.
1. a teraz KG chce jeszcze bardziej "ułatwić" rozwój zawodowy podoficerom. Nieważne stanie się nabywane doświadczenie zawodowe niejednokrotnie przez wiele lat, "ogarnianie" tematu zawodu strażaka, zostawianie cząstki siebie w służbie podczas akcji. Najważniejsze będą oceny z np. matematyki na maturze. A ten zaj....sty matematyk będzie przysłowiową c..pą strażacką dowodzącą ludzmi, ale będzie aspirantem.
2. traktowanie w jednakowy sposób kandydatów do SGSP i SA tych z ulicy i będących już w służbie pod względem wymagań (świadectwo maturalne) jest nieporozumieniem. Zamiast ludzi wartościowych, perspektywicznych pod względem przydatności w służbie, którą już udowodnili swoim przełożonym przez kilka lat służby swój potencjał dostają się na szkoły zajeb...ci maturzyści (bez obrazy wszystkim maturzystom).
3. może najlepiej będzie powrócić do egzaminów wstępnych dla zaocznych na SA czy SGSP. Kilka/kilkanaście lat temu to było dobre rozwiązanie. Lista tych którzy zdali w danym roku, pozostali na liście do przyjęcia w następnych latach zgodnie z uzyskanymi wynikami. Jak ograniczyłoby to zawiść i zazdrość pomiędzy strażakami. Ale zaraz.... co by się stało wtedy z wszelkiej maści przydupasami swoich 01 ???   
 

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 07, 2016, 19:20:05 »
Cytuj
Cytuj
Czyli ktoś planuje sobie tydzień... np. ze będzie siedział z dziećmi do 14. Nagle jeden wypada i wszystko trafia szlag? Wyjdą z tego niesamowite jaja zobaczycie, ludzie będą brać L-4, a jeszcze ma być 100 % płatne....
Aczkolwiek mogę się mylić i wyjdzie to dobrze. Na pewno należy to na jednym woj. przetestować.
hej gościu nie rób jaj

A jak ktoś sobie na pb zaplanował że ma wolne bo ma ws i nagle  musi przyjść do służby to od razu L-4?
Bez jaj.
masz 8 godzin to rób :):):)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 07, 2016, 19:24:47 »
@peterek, poruszyłeś ciekawe zagadnienia :)

Np.
Cytuj
1. a teraz KG chce jeszcze bardziej "ułatwić" rozwój zawodowy podoficerom. Nieważne stanie się nabywane doświadczenie zawodowe niejednokrotnie przez wiele lat, "ogarnianie" tematu zawodu strażaka, zostawianie cząstki siebie w służbie podczas akcji. Najważniejsze będą oceny z np. matematyki na maturze. A ten zaj....sty matematyk będzie przysłowiową c..pą strażacką dowodzącą ludzmi, ale będzie aspirantem.

Jestem podoficerem i maturę zdawałem w roku 2000. Wtedy matematyka nie była obowiązkowym egzaminem. Czy to oznacza, że nie mam szans na SA? 

Ja pierdziele.
Naprawdę sądziłem, że w końcu ktoś skruszy ten beton pod nazwą System Kształcenia PSP. Nie znam instytucji w której tak wielkie rzesze ludzi miałyby zamkniętą drogę awansu i rozwoju zawodowego (niejednokrotnie są to osoby z wyższym wykształceniem i studiami podyplomowymi). Czy nie może być u nas tak jak chociażby w Policji? Stanowisko i stopień do niego przypisany.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 21:49:48 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2016, 11:55:32 »
Akurat mi taki system pracy będzie odpowiadał ale czy wszystkim to nie sądzę.
Najbardziej zaskoczyła mnie osobiście radość kilku młodych, iż fajnie że wreszcie biorą się za utrudnianie życia  ośmiogodzinnym. I żadnej refleksji z ich strony, że tak naprawdę to chodzi o zwiększenie nadzoru nad podziałem i przygotowywanie się do nowego systemu szkolenia a może nawet i służby. Jeśli KG porusza temat systemu pracy i mowa o 4 zmianach niekoniecznie 24 h to w przypadku 12 h nadzór byłby naprawdę utrudniony a rozwiązanie narzuca się samo ( przykład policji ).
Oczywiście są to tylko moje dywagacje i teoretyzowanie i oby się nie sprawdziło gdyż tak jak pisałem mi akurat system na zmiany by odpowiadał ale czy ludziom potrzebna jest na jednostce moja obecność po 15 30 to raczej wątpię.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Zmiana godzin pracy pracowników 8-godzinnych
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2016, 12:06:47 »
Akurat mi taki system pracy będzie odpowiadał ale czy wszystkim to nie sądzę.
Najbardziej zaskoczyła mnie osobiście radość kilku młodych, iż fajnie że wreszcie biorą się za utrudnianie życia  ośmiogodzinnym. I żadnej refleksji z ich strony, że tak naprawdę to chodzi o zwiększenie nadzoru nad podziałem i przygotowywanie się do nowego systemu szkolenia a może nawet i służby. Jeśli KG porusza temat systemu pracy i mowa o 4 zmianach niekoniecznie 24 h to w przypadku 12 h nadzór byłby naprawdę utrudniony a rozwiązanie narzuca się samo ( przykład policji ).
Oczywiście są to tylko moje dywagacje i teoretyzowanie i oby się nie sprawdziło gdyż tak jak pisałem mi akurat system na zmiany by odpowiadał ale czy ludziom potrzebna jest na jednostce moja obecność po 15 30 to raczej wątpię.
Też mam podejrzenia, że chodzi o to aby móc dokonać dwóch zmian służby na dobę. Jednak niepokoje społeczne jakie wywoła zmiana systemu pracy strażaków w sposób totalnie bez refleksyjny będą wielkie i trudne do opanowania.
Dodatkowo ku mojej uciesze scementuje środowisko strażackie bo będą największe manifestacje strażackie w historii.  A z uwagi na podziały wśród mediów i polityków to będziemy gwiazdami czołówek wszystkich "wiadomości" i okładek gazet. A jeśli spadną stany osobowe to nawet w sejmie o Nas będą debatować w takiej formie jak o aborcji, bezpieczeństwo obywateli to podstawa a mniej strażaków to mniej bezpieczeństwa.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 12:24:01 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.