Autor Wątek: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?  (Przeczytany 2602 razy)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« dnia: Czerwiec 08, 2006, 21:32:23 »
Na stronie komendy glownej www.straz.gov.pl  w dziale KWATERMISTRZOSTWO znajduje sie" Zarządzenie nr 1 Komendanta Głównego PSP w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych PSP."

Mam pytanie: czy to juz obowiazuje, bo jesli tak to od polroku wydajemy zle karty drogowe i wszystkie kwity sa zle sporzadzone ???

KW nic nie wie o zmianie zarzadzenia, twierdza ze nic sie ne zmienilo - to co robi ten plik na strone KGPSP z data i podpisem ??

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2006, 21:39:24 »
huncio:
Cytuj
to co robi ten plik na strone KGPSP z data i podpisem ??

..hm..leży.. :wacko: :mellow:

ale poważnie, jesli jest data wejścia w życie rozporządzenia to obowiązuje od tej daty (czy tam od dnia podpisania)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:38:19 »
robard gwoli ścisłości rozporządzenia wydaje Minister (w naszym przypadku Spraw Wewnętrznych i Administracji) a zarządzenia jeśli ma taka ustawową delegacje nasz Komendant Główny
a propo u nas tego Zarządzenia co jest na stronie KG się nie stosuje bo nikt go oficjalnie do nas nie przysłał a KW też nabrała wody  w usta
każdy kij ma trzy końce

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:54:28 »
Chciałem się trochę wgłębić w sprawę i ustaliłem że data podpisania ww.zarządzenia jest 20 stycznia 2006 wchodzi w życie po 14 dniach czyli od 4 lutego 2006 ale od dnia obwieszczenia. A co jest rozumiane jako obwieszczenie - w przypadku naszej KG to już nie doszedłem. Kiedyś (do 2002r.) to były Dzienniki Urzędowe KG (można to przeczytać na stronie KG)ale teraz to nie wiem może BIP a może takie tam umieszczenie na stronie internetowej KG też jest obwieszczeniem - nie mam pojęcia. Może jakiś wybitny specjalista z KG który czyta te nasze dywagacje nam maluczkim wyjaśni.
Ps. U nas cały czas kwatermistrz robi po staremu bo jak mówi jemu nikt tego dostatecznie nie obwieścił.
każdy kij ma trzy końce

Offline zbych.ognat

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2006, 10:43:23 »
Zarządzenie wejdzie w życie 14 dni od dania ogłoszenia w dzienniku zarządzeń i rozkazów Komendanta Głównego PSP. A że Główna żadko wydaje dzienniki to może to być jesień 2006, prawdopodobnie sami tego nie wiedzą!!! :wub:

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2006, 07:07:14 »
Czy na dziś wie już ktoś coś więcej ?

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2006, 08:25:06 »
huncio z tego co mi wiadomo to zarzadzenie obowiazuje od 1 września 2006 r. i są nowe karty drogowe. pozdro.  :mellow:

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2006, 09:56:01 »
Zarządzenie NR 1 zostało opublikowane (ogłoszone) w Dzieniku urzędowym KGPSP dnia 31.07.2006 r. obowiązuje od 15.08.2006 r. na stronie KG znajduje sie w dziale prawo, pozdrawiam.

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 26, 2006, 22:15:35 »
Zarządzenie oczywiście obowiązuje od 15 sierpnia br. I to jest problem! Jak można wypuścić takiego knota! Ciekawią mnie opinie ludzi z "transportu' na temat treści zarządzenia. Dla mnie jest to całkowita pomyłka i zdecydowanie lepszy był juz poprzedni stan prawny, kiedy nic w "transporcie" nie obowiązywało i korzystało się z nieobowiązujących starych "firexów". 

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2006, 09:50:14 »
Co za nawiedzony nie przewidział w nowych kartach rozruchów? Mamy nie sprawdzać sprzętu na zmianie służby? Jak to ma uprościć życie to ja dziękuję:(
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2006, 10:24:33 »
faktycznie nowe zarzadzenie nie przewiduje rozruchow, to co z samochodami, ktore rzadko wyjezdzaja typu cysterny, proszkowce, wodniaki?
przeciez musowo je odpalac a towrzyszy tenmy spalenie cinajmniej litry ropy.

Bez sensu

Offline stefek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: czy obowiązuje nowe zarzadzenie transportowe?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2006, 12:15:20 »
A ja mam już wytyczne z KW, że nie ma już kart okresowych tylko miesięczne. I własnie zaczynam drukowac kartę pracy kosiarki na listopad i grudzień