Autor Wątek: uzgadnianie praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w ZL II  (Przeczytany 2083 razy)

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
przepis §  17 ust. 3 rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. 109, poz. 719) :

W przypadku obiektu zawierającego strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL II oraz w budynkach zakwaterowania osadzonych zlokalizowanych na terenach zakładów karnych i aresztów śledczych, zakres i obszar budynku objęty praktycznym sprawdzeniem organizacji i warunków ewakuacji musi być uzgodniony z właściwym miejscowo komendantem powiatowym (miejskim) Państwowej Straży Pożarnej.


Pytanie: w jaki sposób takie uzgodnienie ma być dokonane?

Offline firefighterkasa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: uzgadnianie praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w ZL II
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2016, 17:13:10 »
Wystarczy zadzwonić do właściwej miejscowo komendy PSP i wprost zapytać czego wymagają przy takim uzgodnieniu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: uzgadnianie praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w ZL II
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2016, 18:02:57 »
Wystarczy zadzwonić do właściwej miejscowo komendy PSP i wprost zapytać czego wymagają przy takim uzgodnieniu.
U nas plan ewakuacji (opisowo funkcje i rysunki)   każdego pawilonu i każdego budynku, bo w przypadku ZK nie robią tego na dużą skale tylko po kilkunastu ewakuują. Na końcu jest wniosek dyrektora ZK o uzgodnienie, 01 stawia pieczątkę i bazgroła i się bawcie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ojrety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: uzgadnianie praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w ZL II
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2016, 02:18:39 »
Wystarczy zadzwonić do właściwej miejscowo komendy PSP i wprost zapytać czego wymagają przy takim uzgodnieniu.
U nas plan ewakuacji (opisowo funkcje i rysunki)   każdego pawilonu i każdego budynku, bo w przypadku ZK nie robią tego na dużą skale tylko po kilkunastu ewakuują. Na końcu jest wniosek dyrektora ZK o uzgodnienie, 01 stawia pieczątkę i bazgroła i się bawcie.

A w innych komendach ktoś coś wie?
jakieś pismo? postanowienie o uzgodnieniu? milcząca zgoda?.... może lepiej było ankietę zrobić

Offline Firestop

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: uzgadnianie praktycznego sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji w ZL II
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2016, 17:46:53 »
Witam!
Mam budynki ZL II i wygląda to tak, że na początku zadzwoniłem do prewencji i zrobiłem tak jak mi powiedzieli.
Następnym razem zadzwoniłem do d-cy JRG (rozmowa z z-cą) i wstępnie uzgodniłem, że ćwiczenia zorganizujemy razem czyli z przyjazdem zastępów - wyszło fajnie, po ćwiczeniach oprowadzenie po obiekcie itp.
Zawsze pisze pismo do KM z informacją o terminie planowanych ćwiczeń i jaki obszar obejmują, z nr tel. do kontaktu, jeżeli planuje zrobić ćwiczenia z JRG to w piśmie zapraszam do udziału.
Najlepiej zadzwonić, nie gryzą, a może pomogą. :mellow: