Autor Wątek: sprzęt ewakuacyjny  (Przeczytany 1890 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
sprzęt ewakuacyjny
« dnia: Wrzesień 16, 2016, 11:35:47 »
Witam chciałem zapytać czy posiadacie w waszych JRG sprzęt ewakuacyjny dla osób trzecich z mieszkań, klatek schodowych ogólnie pomieszczeń zadymionych. Jaki to sprzęt{firma} mnie interesuje Drager czy jest podpinany pod wasz aparat czy ma osobną butle , jak się sprawuję itd

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: sprzęt ewakuacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2016, 17:36:30 »
Sprzęt ewakuacyjny dla ratowanych osób nie może być podpięty do butli ratownika. Nie zezwalają na to nasze przepisy. Kilkanaście lat temu aparaty AUER miały gniazdo, do którego można było podpiąć maskę podciśnieniową dla ratowanej osoby. Niestety w krótkim czasie wszystkie te aparaty musiały trafić do serwisu gdzie zaślepiono to gniazdo. Chodzi tu o bezpieczeństwo ratownika. Słyszałem, że w niektórych krajach, takie rozwiązanie jest dopuszczalne, ale nieznam szczegółów

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: sprzęt ewakuacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2016, 14:18:26 »
U mnie jest mała butla razem z reduktorem i przewodem gotowym do podpięcia dla maski dla poszkodowanego - jednak leży w magazynie. Znajduje się w prostym "noszaku" wykonanym z kilku zszytych ze sobą pasów, dzięki czemu można ją przytroczyć np. do noszaka AOUO.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.