Autor Wątek: Wojskowa Straż Pożarna- jako żołnierz  (Przeczytany 2544 razy)

Offline xyz123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Wojskowa Straż Pożarna- jako żołnierz
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 18:25:24 »
Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa z podaniem do WSP w charakterze żołnierza. Napisane jest w procedurze, że po złożeniu podania czeka się na kurs i badania, a po kursie "kandydat oczekuje na powołanie przez WKU do służby we wskazanej jednostce wojskowej.". I teraz konkretne pytania:
1. Czy po ukończeniu tego szkolenia nie posiadając w momencie do jego przystępowania prawa jazdy C, kursów OSP i innych mam jakiekolwiek szanse, aby przydzielono mi stanowisko?
2. Jak długo trwa oczekiwanie od momentu złożenia podania w WKU do skierowania na badania i szkolenia?
3. Jak wygląda rekrutacja po przejściu szkolenia? Bo dopiero w punkcie 8 napisano, że kursy i prawko C będą pomocne przy ubieganiu się o stanowiska. A jeśli nie będę ich miał to oznacza, że WKU samo przydzieli mi jakieś "słabsze" stanowisko np. ratownik, czy istnieje możliwość, że zostanę z niczym po takim szkoleniu? Jednak 4 miesiące nie chciałbym puścić na marne.

Dołączam procedurę, aby było widać jak to wygląda. Najbardziej ciekawi mnie interpretacja punktu 8.
Cytuj
1.   Osoba zainteresowana podjęciem służby powinna udać się do właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień.
2.   W WKU kandydat składa wniosek z prośbą o przyjęcie go do służby przygotowawczej (wymagana kategoria zdrowia „A”), należy zabrać ze sobą wszystkie posiadane uprawnienia, kwalifikacje itp.
3.   Kandydat wpisywany jest na listę osób oczekujących.
4.   W wyznaczonym terminie kandydat kierowany jest do wybranego ośrodka szkolenia np. Toruń, Poznań, Wrocław lub innych na 3,4-miesięczny kurs.
5.   Bezpośrednio przed skierowaniem na powyższy kurs kandydat kierowany jest na badania lekarskie do właściwej Rejonowej Wojskowej Komisji Lekarskiej celem określenia stanu zdrowia.
6.   Po ukończonym kursie kandydat oczekuje na powołanie poprzez WKU do służby we wskazanej jednostce wojskowej.
7.   WKU powołują przeszkolonych kandydatów do służby na podstawie złożonych zapotrzebowań z jednostek wojskowych na konkretne stanowiska wg Kart Opisów Stanowisk Służbowych określających wymagania kandydata.
8.   W tym wypadku posiadane dodatkowe uprawnienia będą pomocne przy ubieganiu się na stanowiska do wojskowej straży pożarnej np. wykształcenie średnie, kursy i szkolenia pożarnicze, kurs kwalifikowanej pomocy przedlekarskiej, prawo jazdy kategorii C, itp.

Proszę o powstrzymanie się od krytyki i szyderstw, chcę mieć po prostu jasną i klarowną sytuację.