Autor Wątek: ile nadgodzin  (Przeczytany 1427 razy)

Offline grestraż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
ile nadgodzin
« dnia: Czerwiec 08, 2006, 00:08:44 »
mam pytanie. jade na zawody w sportach pożarniczych.o godz 7 rano przyjeżdza po pnie auto słuzbowe pod dom (bo po drodze).wsiadam do tego auta i jadę na te śmieszne zawody.Wracam do domu o godz 17 godz. I teraz mam pytanie ile należy mi się nadgodzin za ten służbowy wyjazd.Acha jeszcze jedno zawody według harmonogramu trwały od 10 do 15 godz. reszta to był dojazd. narka

kazarst

  • Gość
Odp: ile nadgodzin
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2006, 07:29:36 »
U mnie tyle ile trwały zawody czyli od 10 do 15.

Offline LeeTWIN

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: ile nadgodzin
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:45:17 »
wsiadam do tego auta i jadę na te śmieszne zawody.
To się nazywa strażak z zawodu, nie z powołania! Dla Ciebie może to są śmieszne zawody, ale tak naprawdę nie wiesz jak jest w OSP i jak do tego podchodzą jednostki, a szkoda bo strażak PSP powinien świecić przykładem, a tu zonk!

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: ile nadgodzin
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2006, 15:05:26 »
zgodnie z naszymi przepisami o czasie służby tyle co pracowałeś nadgodzin tyle masz do odebrania w postaci godzin wolnych
jeśli przygotowywałęś zawody wcześniej a potem po nich posprzątałeś (jak to u nas jest w zwyczaju -gminne i powiatowe) to też jest twój czas pracy do odbioru
jeśli to ty byłbyś kierowcą samochodu to i czas dojazdu i powrotu
jest interpretacja która stosuje mój komendant że czas jazdy jak się nie było kierowcą nie wlicza się do czasu pracy
ale tak na zdrowy chłopski rozum to ja nie leżałem z żoną w ciepłym wyrku tylko siedziałem w służbowym samochodzie
no ale cóż są przywileje są i ciemne strony medalu   
każdy kij ma trzy końce