Autor Wątek: Czy warto składać papiery  (Przeczytany 8414 razy)

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Czy warto składać papiery
« dnia: Wrzesień 05, 2016, 14:38:59 »
Siemka

Mam 26 lat, wykształcenie wyższe niepełne. Kierunek związany z rolnictwem. W moim mieście (wschodnia część kraju), trwa rekrutacja na stanowisko strażaka. Rekrutują 4 osoby.

Pytanie, czy jest sens w ogóle składać papiery? Pytam, bo słyszy się o tym, że stanowiska w straży są niemal dziedziczone. Na pewno chętnych będzie wielu, pytanie czy ktoś z ulicy, bez znajomości, ale z chęciami i predyspozycjami ma szansę się dostać?

Kolejne pytanie, o zarobki na start - na jakie można liczyć? Wydolnościowo byłbym w stanie spokojnie sprostać (na co dzień uprawiam intensywnie sporty: piłka nożna, pływanie, tenis itd).

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2016, 14:43:52 »
Na stażu po szkoleniu podstawowym nie zarobisz powyżej 2 tys. Ale zależy od dodatków służbowych w Twoim rejonie.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2016, 14:50:02 »
Dzień w dzień ktoś zakłada nowy temat i pyta o to samo ... A warto Ci było iść na studia o takim kierunku? Masz pewność, że Cie przyjmą gdziekolwiek do pracy z mgr?

Proponuję na początek poczytać kilka tematów wyżej i zastanowić się czy warto a nie pytac na forum. Jak chcesz iść w tym kierunku to warto, jak nie to nie warto. Co Ci szkodzi złożyć papiery i spróbowac? :wall:

Sprawność, uprawnienia, a znajomości znajomościami ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline strazakTK90

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2016, 15:24:57 »
a gdzie ten nabór ?

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2016, 21:34:12 »
Siemka
 Wydolnościowo byłbym w stanie spokojnie sprostać (na co dzień uprawiam intensywnie sporty: piłka nożna, pływanie, tenis itd).
Nie bądź taki pewny, nie tacy sportowcy jak ty, wykładali się na harwardzie.
Ale życzę powodzenia i daj znać jak poszło.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2016, 07:06:26 »
a gdzie ten nabór ?

W Chełmie: http://www.strazchelm.pl/ogloszenia/nab.pdf

No właśnie nie wiem czy składać, bo podobno jest w tej branży taki nepotyzm że głowa mała. Że bez pleców nigdzie się nie dostanie. Kolega kiedyś składał, mimo, że wyczynowiec, instruktor nurkowania i generalnie sprawny człowiek i kumaty, wiem go tak jest  i nie dostał się.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2016, 08:47:00 »
A czy Ty myślisz, że w straży pracują tylko "wyczynowcy"? Przecież nie sama sprawność jest decydująca. Jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na dostanie się do służby.

W Chełmie masz dodatkowo wymóg kat. C więc jak nie masz to nie ma co myśleć o tym naborze.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2016, 13:24:40 »
Niee, nie składaj. Jednego mniej ;] ja dziś składałem to 8 nr mam.
Lubelskie

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2016, 14:29:13 »
Niee, nie składaj. Jednego mniej ;] ja dziś składałem to 8 nr mam.

Solan a jak Ci poszło na naborze w km PSP Lublin?

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2016, 15:15:08 »
Niee, nie składaj. Jednego mniej ;] ja dziś składałem to 8 nr mam.

Dobra, przekonałeś mnie. Nie będę składał :)

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2016, 19:48:28 »
Bekę cisnę :p składaj składaj. Na obecnych zasadach to prawie każdy może się dostać. Wystarczy mieć prawko C no i ze 2 kursy OSP.
Niee, nie składaj. Jednego mniej ;] ja dziś składałem to 8 nr mam.

Solan a jak Ci poszło na naborze w km PSP Lublin?

No skoro startuje do Chełma to części się można domyśleć jak mi poszło :p
A tak bardziej szczegółowo to sprint 7,05 :/
Harvard 84, basen 46 i tyle ze mnie.
Ale przynajmniej wiem że trenuję na plus bo kiedyś miałem sprint na 7,85 a teraz 7,05 więc do przodu ;)
Lubelskie

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2016, 00:22:53 »
Solan nie znamy się,ale ja to Ci się dziwię dlaczego nie możesz ogarnąć 50m. ogólnie źle nie wyglądasz, nie jesteś jakiś zastany, widać że się coś ruszasz a tu lipa. masz możliwość wzięcia treningu u jakiegoś zawodowego biegacza lub trenera? może zobaczyłby jakieś Twoje błędy i razem spróbowalibyście je poprawić.spróbuj poszukać. w Lublinie 50m przecież odsiało 16 na 45 startujących. fajnie że była fotokomórka, powinna była być na każdym naborze. oczywiście rozumiem, że nie każdy ma dyspozycje genetyczne do sprintów (dla mnie to nie ma problemu,bez większych treningów zaliczyłem) ale wg mnie większość odpadających biegła złą techniką. zła praca rąk,niskie podnoszenie kolan- nie jestem nie wiadomo jakim sprinterem, ale 6.90 jest spokojnie do pokonania. jest sporo filmów na YT wystarczy obejrzeć i wykluczyć minusy. no i na tych 50 metrach walczyć o śmierć i życie :P :P
Dobrze, że się nie poddajesz i dalej próbujesz. życzę Ci powodzenia w dążeniu do celu! PSP! :straz:
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2016, 09:01:10 »
Nie zawsze fotokomorka to dobra opcja ale akurat ta w Lublinie z samostartem to rewelacja.jeśli by była na sygnał ze startery to przeszła by połowa tych osób i to w najlepszym wypadku.

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2016, 13:08:49 »
Oglądam filmiki z treningow, czytam co ludzie pisza o trenngach i staram sie wykonywac te ćwiczenia. Coś tam idzie na plus bo poprawiłem czas więc poprawie jeszcze troche i mam nadzieje że się uda kiedyś ;) PSP!

P.S
Fotokomórka w Lublinie była SUPER!! 
Lubelskie

Offline Koniu7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2016, 12:01:03 »
Pomyśl o takim treningu jak, podbiegi pod długie schody. Do plecaka wrzuć 5kilo i jazda w górę dynamicznie po jednym schodku.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 09, 2016, 16:53:32 »
Oglądam filmiki z treningow, czytam co ludzie pisza o trenngach i staram sie wykonywac te ćwiczenia. Coś tam idzie na plus bo poprawiłem czas więc poprawie jeszcze troche i mam nadzieje że się uda kiedyś ;) PSP!

P.S
Fotokomórka w Lublinie była SUPER!!

Jakby normalna fotokomórka była w lublinie  to by z 10 osob zostalo  :fiuu:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 09, 2016, 17:51:47 »
Jakby normalna fotokomórka była w lublinie  to by z 10 osob zostalo  :fiuu:
Myślisz, że PSP ma swoje fotokomórki?
Przecież na 99% była wzięta z jakiegoś klubu lekkoatletycznego...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2016, 17:58:42 »
Jakby normalna fotokomórka była w lublinie  to by z 10 osob zostalo  :fiuu:
Myślisz, że PSP ma swoje fotokomórki?
Przecież na 99% była wzięta z jakiegoś klubu lekkoatletycznego...

Niby po co w psp fotokomorka? Co bede mierzyc czas od wybiegniecia z pokoju na garaz jrg ? Oczywiście ze z klubu atletycznego tylko, mierzyła czas jak sobie sam wystartowałes a nie jak zawsze, strzał i bieg sie zaczyna.. :wall:

zyraf

  • Gość
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2016, 18:36:27 »
A to w straży mają być lekkoatleci czy sprawni ludzie?
Wiesz ile czasu trzeba ćwiczyć żeby wyrobić taki start na sygnał? Nie spalić, nie spóźnić...

Bez fotokomórki stękacie, jest też stękacie...masakra

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2016, 21:12:19 »
Jeszcze nigdy nie było tak żeby wszystkim dogodzić. Zawsze znajdzie się ktoś co mu nie pasuje w obecnych zasadach. Mi odpowiadały zasady poprzednie gdzie zbierało się średnią z trzech prób sprawnościowych. Obecne zasady mi się mniej podobają z tego powodu bo nie zaliczam sprawności, a gdybym zaliczał to by mi się podobały ;) Niestety jestem zwykłym szarakiem który chce zostać strażakiem i nie mam nic do gadania. Trzeba brać się bardziej w garść i ćwiczyć.
Lubelskie

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2016, 23:05:28 »
Jakby normalna fotokomórka była w lublinie  to by z 10 osob zostalo  :fiuu:
Myślisz, że PSP ma swoje fotokomórki?
Przecież na 99% była wzięta z jakiegoś klubu lekkoatletycznego...

W KP PSP Nisko mają swoją fotokomórkę bo często się tam zawody odbywają. Na temat fotokomórki mogę powiedzieć, że jest to bardzo bardzo złe urządzenie :P Strasznie zawyża pomiar.

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 09, 2016, 23:42:40 »
Witam wszystkich  mam 25 lat  :(  niestety życie kierowane przez rodziców, ja chciałem zostać  służyć w jrg ale rodzice nie wyrazili zgody na mdp i potem miałem wybór jak miałem 18  mieszkać dalej w domu i podporządkować się   albo pójść służyć w osp,  więc moja szkoła była po gimnazjum  zawodówka  elektryk [ chcieli ]
potem liceum  zaoczne bez matury :(  no i zostałem zmuszony iść na informatykę  [ do dzisiaj żałuje się]  pół roku temu poznałem osobę o tym samych problemach z rodzino ale udało mu się zrealizować, 

wracając do sedna sprawy czy w swoim wieku mam jeszcze na służbę zawodowo, szkoła?  Bo wiem że nabór z ulicy ale wiadomo jak to jest nie to samo co po SA
Wiem na sa psp  za późno  bardzo szkoda chciałbym być młodszy chociaż te 3 latka zrealizował bym wtedy swoje marzenie.
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline ochotnikzawodowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 10, 2016, 00:28:21 »
Odpisze dla świętego spokoju:
SA PSP < 23 l
SG PSP < 25 l

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 10, 2016, 11:07:40 »
Jakby normalna fotokomórka była w lublinie  to by z 10 osob zostalo  :fiuu:
Myślisz, że PSP ma swoje fotokomórki?
Przecież na 99% była wzięta z jakiegoś klubu lekkoatletycznego...

W KP PSP Nisko mają swoją fotokomórkę bo często się tam zawody odbywają. Na temat fotokomórki mogę powiedzieć, że jest to bardzo bardzo złe urządzenie :P Strasznie zawyża pomiar.

jest to bardzo dobre urzedzadzenie bo mierzy sprawiedliwie a nie jak stoperem ...

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Czy warto składać papiery
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2016, 22:52:07 »
Fotokomórka robi najdokładniejszy pomiar czasu zmiany idą na plus.