Autor Wątek: Czy uda mi się dostać do Straży?  (Przeczytany 2542 razy)

Offline MłodyGT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Czy uda mi się dostać do Straży?
« dnia: Wrzesień 04, 2016, 18:38:18 »
Witajcie, chciałbym się czegoś ważnego dla mnie dowiedzieć od was czyli osób które mają doświadczenie w tym zawodzie itd.
Mianowicie chodzi o to że od zawsze chciałem zostać strażakiem ,to marzenie od dzieciństwa siedziało w mojej głowie i do dziś tak zostało...
Po prostu chęć niesienia pomocy dla innych jest dla mnie czymś co czuje że chcę i muszę robić przez całe życie,aczkolwiek są pewne problemy.
Chodzi o to że nie mam ani matury ani średniego wykształcenia, w zasadzie w 2 klasie liceum musiałem już odpuścić szkołę a to dlatego że moja rodzina miała wiele problemów finansowych i generalnie wiele nie układało się tak jak trzeba i musiałem( bądź też chciałem) iść pracować po to żebyśmy jakoś wyszli na prostą. W międzyczasie "inwestowałem" też w siebie i udało mi się odbyć kilka szkoleń z zakresu ratownictwa oraz innych powiązanych z tym tematem dziedzin (Wszystko potwierdzone na dokumentach). Chciałbym wstąpić do Państwowej Straży Pożarnej w moim mieście ale no.. chodzi właśnie o ten brak wykształcenia, po prostu obawiam się że od razu na starcie zostanę przekreślony i nie mam nawet czego tam szukać. Kondycję mam bardzo dobrą, jestem człowiekiem sumiennie wykonującym pracę oraz chcę pomagać innym. Jakieś pomysły? Warto próbować? Może być upartym i próbować kilku krotonie?  Wiem to tak nachalnie ale może by poskutkowało? Co sądzicie? Czy po prostu odpuścić sobie i szukać roboty ew. w OSP?

Edit:
Wiadomo papier na którym widnieje że ktoś ukończył średnią szkołę i ma maturę pewnie dla innych coś znaczy ale to i tak no w sumie papier ale wartościowy.. Niemniej jednak głupi to nie jestem, z chemii znam dużo i z fizyki również no ale jednak papierku brak..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2016, 18:42:34 wysłana przez MłodyGT »

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Czy uda mi się dostać do Straży?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2016, 19:35:19 »
Bez wykształcenia średniego nic nie zdziałasz, do SA PSP to minimum, a przy naborze w jednostkach patrzą chyba na maturę, ale nie jestem pewien. Jednakże wykształcenie średnie to minimum.

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy uda mi się dostać do Straży?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2016, 19:36:29 »
Przytoczę Ci jeden punkt, warunków koniecznych z naboru do PSP gdzie ostatnio startowałem (nabór z ulicy - szeregowcy).

" 4. Posiadać, co najmniej, średnie wykształcenie."

O szkołach niestety też możesz zapomnieć gdyż do aspirantek wymóg jest taki sam, a do oficerskiej trzeba maturę.
To też jeśli Ci zależy, proponuję spróbować ukończyć szkołę jeśli jest to możliwe.
Lubelskie

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Czy uda mi się dostać do Straży?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2016, 20:53:35 »
Dokładnie, tak jak mówiłem, minimum to wykształcenie średnie, więc może pomyśl nad jakimś zaocznym LO, jeśli to wchodzi w grę. Jeżeli byś takie skończył to masz nawet szansę zdać maturę i jeżeli wiek pozwoli to możesz śmiało startować do Aspirantki

Offline MłodyGT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy uda mi się dostać do Straży?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2016, 21:46:03 »
Krótko i na temat, wielkie dzięki :) No nic,przemyślę wszystko i postaram się pogodzić inne sprawy życiowe i zaocznie LO zdać wraz z maturą. Dzięki jeszcze raz  :straz:

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Czy uda mi się dostać do Straży?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2016, 23:28:36 »
więc może pomyśl nad jakimś zaocznym LO, jeśli to wchodzi w grę
dobrze gada. teraz jak wpadłeś w wir pracy ciężko byłoby myśleć o powrocie do normalnej szkoły. ale zaoczne też moim zdaniem jak najbardziej. matura ta sama, wiedza jest udokumentowana - liczą się papiery jak sam napisałeś. skoro jesteś sumienny to ciśnij teraz szkołę. powodzenia :) !
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"