Autor Wątek: Oddelegowanie na inne stanowisko  (Przeczytany 4927 razy)

Offline boniobon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Oddelegowanie na inne stanowisko
« dnia: Wrzesień 03, 2016, 07:14:23 »
Witam serdecznie. Jak odbywa się oddelegowanie na inne stanowisko. Jestem d-cą sekcji  mam być oddelegowany jako "pomoc" na d-cę zmiany, ale nie jako P.O. Zostanę ze stanowiskiem d-cy sekcji, ale będę wykonywał obowiązki d-cy zmiany. Mam dostać dodatek motywacyjny w ramach tych zadań. Pytanie do Was, czy może to się odbyć na takich zasadach, czy jedyna możliwość to P.O. Pytam się ponieważ "przełożony" wyraźnie nie chce dać mi pełniącego obowiązki. Przeglądam ustawę, ale nie bardzo mogę coś znaleźć. Czy jest różnica w takim "zaszeregowaniu"? Mam nadzieję, że obrazowo się wyraziłem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2016, 07:39:32 wysłana przez boniobon »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.395
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2016, 08:44:54 »
P.O. D-cy zmiany to 10 grupa przez okres pełnienia obowiązków. Jak dostaniesz decyzję czy pismo daj podstawę prawną bo to jakaś ciekawa konstrukcja będzie bo z tego co widziałem to delegowano do pełnienia w innej jednostce organizacyjnej ale na tej samej zmianie delegowanie nie spotkałem się.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline boniobon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2016, 09:20:02 »
@equinox a możesz podać podstawę prawną przeniesienia między różnymi komórkami org.?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.395
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2016, 09:30:20 »
@equinox a możesz podać podstawę prawną przeniesienia między różnymi komórkami org.?
Własnie nie, stąd moja ciekawość jak to zostanie sformalizowane.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2016, 13:32:56 »
Dawno temu, mnie także powierzono pełnienie obowiązków na innym, wyższym stanowisku na podstawie art 37a ustawy o PSP. Dodatkowej kasy z tego nie miałem, bo wprawdzie dostałem wyższą grupę, ale zmniejszono mi dodatek. Tak więc wyszło na zero. Dodam tylko, że takie przeniesienie nie może trwac dłhużej niż 6 miesięcy w roku.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2016, 07:18:26 »
Pół roku w roku, więc do czerwca 2017 możesz być oddelegowany, tak przynajmniej twierdzą kadry bo też kiedyś podobną sytuację przerabiałem.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2016, 07:41:21 »
cisza w eterze, nikt nic nie wie :)

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2016, 10:31:56 »
Cytuj
Własnie nie, stąd moja ciekawość jak to zostanie sformalizowane.
my robimy to decyzją - podstawa prawna przywołany wyżej art. 37a  uoPSP, informacja o wynagrodzeniu (adekwatne do stanowiska łącznie z dodatkiem służbowym); uzasadnienie (krótkie), pouczenie o drodze odwoławczej
czy dobrze - nie wiem
dopiero jak ktoś się odwoła to będę miał wykładnię

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2016, 12:07:00 »
Cytuj
Własnie nie, stąd moja ciekawość jak to zostanie sformalizowane.
my robimy to decyzją - podstawa prawna przywołany wyżej art. 37a  uoPSP, informacja o wynagrodzeniu (adekwatne do stanowiska łącznie z dodatkiem służbowym); uzasadnienie (krótkie), pouczenie o drodze odwoławczej
czy dobrze - nie wiem
dopiero jak ktoś się odwoła to będę miał wykładnię
j.o.blusk - Podstawa prawna i forma decyzji w przypadku powierzenia obowiązków jak najbardziej prawidłowa. Eqinox pewnie ma na myśli jak zostanie rozwiązany problem delegowania do komórki organizacyjnej. Sam jestem ciekaw. Bo czym innym jest jednostka organizacyjna a czym innym komórka organizacyjna. Delegujemy do innej jednostki organizacyjnej max na 6 m-cy w ciągu 2 lat. KG PSP może przedłożyć do 12 m-cy czas delegacji albo delegowany może wyrazić zgodę na czas dłuższy niż 6 m-cy (art. 37 b ustawy o PSP). Między komórkami organizacyjnymi to tylko przeniesienie na stanowisko na podstawie art. 32 ustawy o PSP). W przypadku pytania boniobon nie wszystko wiemy czy to inna jednostka czy ta sama a tylko inna zmiana, nie wiemy też o kwalifikacjach jakie kolega posiada bo może one są powodem przeniesienia a nie powierzenia obowiązków. Dobrze chociaż że kolega ma obiecaną gratyfikacje za większy zakres obowiązków w postaci dodatku motywacyjnego. Trochę długo ale myślę że będzie jaśniej w powyższym temacie. Pozdrawiam.

Offline boniobon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Oddelegowanie na inne stanowisko
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2016, 13:14:00 »
Przeniesienie w tej samej jednostce.  Wszelkie uprawnienia są.  Dodatek służbowy bez zmian. Dodatek motywacyjny tylko. Grupa uposażenia ta sama.