Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216878 razy)

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 19, 2016, 17:18:34 »
Własnie na ten temat to słyszałem zdania powdzielone, jedni mówia ze ciezko cos uwalic, a jedni mówia ze da sie, trzeba sie nawet galanacie przykładac zeby byc do przodu w tej szkole. Szczerze powiem ze wole sie przekonac jak jest, po dostaniu sie :straz:

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 19, 2016, 17:38:27 »
Chłopy kiedy tak mniej więcej jest tor przeszkód i basen ?Nie chce mi się szukać, lenia mam a wy zawsze czujni i pomocni  :straz: Odpuściłem sobie SGSP i ewentualnie jak nie dostanę się do SA w 2017 to będę próbował do SGSP a chyba warto byłoby się przejechać na tor , basen i ogólnie zobaczyć szkołę :D

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 19, 2016, 17:47:10 »
Ja w tym roku miałem tor 20 czerwca (basen zaraz po zaliczeniu toru <52s) Mature zawoziłem 5 badz 6 lipca, zaraz po uwaleniu harvarda w CS :lol: (wyniki matur bodajze były 8 lipca)
Fajnie jest sie przejechac na tor w dniu otwartym, zapisac sie i pocwiczyc, przy okazji zwiedzic szkołe :)

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:18:45 »
Dobra czyli w koncu jak to jest dobrze doczytałem?  potrzeba Matme, j obcy, i co np. któryś z tych 4 ? :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline ex400

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:21:54 »
Dobra czyli w koncu jak to jest dobrze doczytałem?  potrzeba Matme, j obcy, i co np. któryś z tych 4 ? :gwiazdki: :gwiazdki:
Tak

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 19, 2016, 21:48:38 »
Dobra czyli w koncu jak to jest dobrze doczytałem?  potrzeba Matme, j obcy, i co np. któryś z tych 4 ? :gwiazdki: :gwiazdki:
Tak
I po co tak kręcić ludźmi  :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 20, 2016, 06:15:37 »
Zwykłe zdanie współrzędnie złożone rozłączne  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline xmonikap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 20, 2016, 22:48:07 »
to jestem załamana, chciałam niby na własną rękę douczyć się fizyki (bo w szkole nie mam), ale sądzę, że wyszłoby to marnie, muszę pożegnać się z SGSP :(

Offline Pomas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 21, 2016, 17:21:17 »
Tak sobie myślę o ile pkt może skoczyć próg, dodatkowe 2 przedmioty w porównaniu z latami ubiegłymi, systematycznie rosnące "minimum" go SGSP, jeśli miałbym obstawiać to z ~141 pkt - w roku obecnym, ~138 pkt - 2 lata temu, próg skoczy w aktualnym naborze do jakiś 147-150 pkt. Zobaczymy jeszcze jak w 2017 roku będzie wyglądała sytuacja z lekarzami. Tak czy inaczej jedno marzenie na gwiazdkę mam.

Pozdrawiam  :straz:

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 21, 2016, 19:48:28 »
Mysle ze prog faktycznie moze lekko wzrosnac (beda osoby ktore napisza grubo ponad 50% informatyke albo biologie) Ale obym sie mylił :D
Naprawde prog wzrasta z roku na rok? Ja bodajze patrzyłem to w tamtym roku prog był 144pkt a w tym 141 ale moge sie mylic :straz:

Offline Pomas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 21, 2016, 19:58:39 »
w tym momencie porównujesz próg z listy rezerwowej (141 pkt) i z listy głównej (148 pkt)

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 22, 2016, 08:51:01 »
W tym roku był też inny psycholog z tego co słyszałem, i osoby z większą ilością pkt dostał się, gdyż mniej osób odrzucił, a to też zmienia próg punktowy. W 2014 roku dostał się gość ze 144 miejsca,a w tym z około 120.
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline bartekw98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 26, 2016, 13:36:50 »
Cześć 👋 temat co prawda poruszany sporo razy ale dobrze jest porozmawiać o tym i wymienić się poradami. Jak przygotowujecie się do toru, jakie ćwiczenia na ogólną sprawność?

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 27, 2016, 16:50:29 »
Witam. Mam pytanko czy egzamin uatny ma jakis wplyw na rekrutacje jesli chodzi o punkty. Czy jeslinustny mam na 80% a pisemmy 70% to biora ustny pod uwage?

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 27, 2016, 16:53:57 »
Pisemny tylko
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 27, 2016, 20:04:12 »
Cześć 👋 temat co prawda poruszany sporo razy ale dobrze jest porozmawiać o tym i wymienić się poradami. Jak przygotowujecie się do toru, jakie ćwiczenia na ogólną sprawność?

Według mnie najlepiej jest ćwiczyć poszczególne elementy, chyba że masz możliwość skompletowania całego toru. Najlepiej jest samemu zrobić sobie kilka płotków i poćwiczyć płynne przechodzenie pod nimi, na pewno wymyk, z którym mam problemy a z drążkiem nie mam większych problemów i nie podciągam się od wczoraj, być może skok tygrysi choć chłopaki pisali, że nie taki diabeł straszny :D Oczywiście jeszcze fikołki i równoważnia. Raczej niczego nie pominąłem, aczkolwiek czekam na uwagi i spostrzeżenia innych bo strasznie cicho w tym temacie, chyba że wszyscy uczą się do maturki albo trenują. 

Offline brutalny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 28, 2016, 18:45:27 »
Witam! Jestem obecnie w klasie 3 LO na biolchemie.  -_-
Przygotowywałem się do matur podstawowych i rozszerzonej chemii. Jednak okazało się, że muszę zdawać jeszcze biologię lub informatykę? Przeczytałem cały temat i nadal nie jestem pewien... :huh:
1. Czy muszę zdawać tą biologię i czy jak uzyskam z niej 0% lub do niej nie podejdę, to czy będzie jakakolwiek szansa dostania się do SGSP?
2. Punktowane z przedmiotów maturalnych będą: matematyka, język obcy, chemia lub fizyka i biologia lub informatyka?

Mógłby mi to wytłumaczyć? Z góry przepraszam za dociekliwość, ale skupiłem się na chemii, ucząc się jej na biologii, a w tym roku takie kwiatki?  :angry:

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #242 dnia: Grudzień 28, 2016, 19:13:55 »
Witam! Jestem obecnie w klasie 3 LO na biolchemie.  -_-
Przygotowywałem się do matur podstawowych i rozszerzonej chemii. Jednak okazało się, że muszę zdawać jeszcze biologię lub informatykę? Przeczytałem cały temat i nadal nie jestem pewien... :huh:
1. Czy muszę zdawać tą biologię i czy jak uzyskam z niej 0% lub do niej nie podejdę, to czy będzie jakakolwiek szansa dostania się do SGSP?
2. Punktowane z przedmiotów maturalnych będą: matematyka, język obcy, chemia lub fizyka i biologia lub informatyka?

Mógłby mi to wytłumaczyć? Z góry przepraszam za dociekliwość, ale skupiłem się na chemii, ucząc się jej na biologii, a w tym roku takie kwiatki?  :angry:
AD 1. Zasady się zmieniły. Wystarczy, że zdasz Matme, język obcy, chemie(jeden z 4 przedmiotów).
AD 2. Punktowane będą tylko: Matma, język obcy i jeden z przedmiotów dodatkowych(chemia lub infa lub fiza lub chemia ).

Offline brutalny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #243 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:07:34 »
Cytuj
AD 1. Zasady się zmieniły. Wystarczy, że zdasz Matme, język obcy, chemie(jeden z 4 przedmiotów).
AD 2. Punktowane będą tylko: Matma, język obcy i jeden z przedmiotów dodatkowych(chemia lub infa lub fiza lub chemia ).
Dzięki za odpowiedź kolego.  -_- Czyli chcesz powiedzieć, że mogę śmiało zdawać matmę PP, angielski PP, chemię PR i jeśli pójdą na miarę oczekiwań to składać papiery do SGSP?  ^_^

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #244 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:33:26 »
Pewnie, że tak !  :straz: Tylko, że "papiery"(podanie itp.) już przed maturami się składa a maturki w lipcu dajesz dopiero.   :straz:

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #245 dnia: Grudzień 28, 2016, 20:55:23 »
Cytuj
AD 1. Zasady się zmieniły. Wystarczy, że zdasz Matme, język obcy, chemie(jeden z 4 przedmiotów).
AD 2. Punktowane będą tylko: Matma, język obcy i jeden z przedmiotów dodatkowych(chemia lub infa lub fiza lub chemia ).
Dzięki za odpowiedź kolego.  -_- Czyli chcesz powiedzieć, że mogę śmiało zdawać matmę PP, angielski PP, chemię PR i jeśli pójdą na miarę oczekiwań to składać papiery do SGSP?  ^_^

Matme na podstawie na 90, angielski to samo, chemia na rozszerzeniu w granicach 75-80% i praktycznie jesteś na głównej liście, oczywiście po dobrym czasie na torze i zaliczonym basenie :)

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #246 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:43:12 »
Witajcie. Wiem ze to zabrzmi banalnie, ale czy sa gdzies wypisane dzialy z matematyki na poziomie podstawowym jakie obejmuje na nowej podstawie? Bo nie moge znalezc

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #247 dnia: Grudzień 29, 2016, 11:24:17 »
Tak jak czytam Twoje pytania/komentarze, czasami twarz mi sie usmiecha lekko mówiac... Wystarczy poszukac dokładniej, napewno na stronie cke jest.
Z jednej strony Ci zazdroszcze takiego powera do matury, bo widac ze b. sie przejmujesz i cały czas uczysz sie zeby jak najlepiej zdac, mi tego zabrakło w mijajacym juz roku  :)
Wracajac do Twojego wczesniejszego pytania, nie ustne wyniki z matury napewno nie sa brane pod uwage :D

Offline Lukkey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 01, 2017, 16:35:51 »
http://strazacki.pl/artykuły/co-nas-czeka-w-2017-roku

6.Zmiany w naborze
Trwają prace nad zmianą zasad naboru do służby kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i Szkołach Aspirantów PSP, mają obowiązywać przy naborze do szkół na rok szkolny 2017/2018. Więcej niebawem na naszej stronie!

Co o tym myślicie?

Offline Prachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
  • SGSP '17, SA Poznań '17
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 01, 2017, 17:06:36 »
Co do SA to chyba chodzi o ten test BEEP zamiast Harvarda, a w SGSP dodanie dwóch przedmiotów. Tak obstawiam ale zobaczymy czy mam racje  :straz:
It is not the critic who counts;
not the man who points out how the strong man stumbles, or where the doer of deeds could have done them better.
The credit belongs to the man who is actually in the arena