Autor Wątek: Kto do SGSP w 2017?  (Przeczytany 216877 razy)

Offline Fredekjohn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 22, 2016, 15:02:15 »
Ja posiadam zbiór pazdro i jak dla mnie jest to to naprawdę świetny zbiór.  Jak wygladają wasze szanse na dostane się? Pisaliście już jakieś próbne matury w szkole lub robiliście takie w domu? Ja w ubiegłym tygodniu robiłem taką maturę z matematyki poszła mi dość słabo jednak zmotywowało mnie to żeby więcej czasu posiedzieć nad książka!

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 27, 2016, 11:18:12 »
Witam. Moze mi ktos wyjaśnić różnice pomiędzy ukonczeniem sgsp zaocznie a dziennie? Czy po skończeniu sgsp zaocznie jest zagwarantowana praca w strazy czy po prostu absolwent ma wieksze szanse przy naborze z ulicy?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 27, 2016, 12:12:39 »
Witam. Moze mi ktos wyjaśnić różnice pomiędzy ukonczeniem sgsp zaocznie a dziennie? Czy po skończeniu sgsp zaocznie jest zagwarantowana praca w strazy czy po prostu absolwent ma wieksze szanse przy naborze z ulicy?
Poczytaj sobie, bo cały elaborat można by o tym napisać. Absolwenci SGSP dziennej WIBP na kierunku inżynieria pożarnictwa maja prace gwarantowaną, zaocznie inżyniera pożarnictwa dostają strażacy (aspiranci) ale oni już służą.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2016, 12:21:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline furia28

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 28, 2016, 02:43:50 »
Cześć, powiedzcie mi dobrzy ludzie, co korzystniej jest pisać, jeżeli zdawałem maturę (i zdałem) 3 lata temu: Informatykę podstawową czy rozszerzoną? Niestety nie mam dużej styczności z tematem i ciągle zastanawiam jaki poziom lepiej zdawać biorąc pod uwagę warunki rekrutacji do sgsp. Pozdro!

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 28, 2016, 17:30:49 »
Sam oceń poziom trudności matur :D Bo jeśli napiszesz podstawę na 100% to masz 42pkt rekrutacyjne, tą samą liczbę pukntów otrzymasz jeśli napiszesz rozszerzenie na 70%. Np. łatwiej zrobić 100 z podstawy matematyki niż 70% z rozszerzenia :D Z tego co wiem maturka z rozszerzenia trudna, więc sprawdź arkusze z poprzednich lat i zobacz jak Ci to podchodzi :D :straz:

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 28, 2016, 18:05:38 »
Sam oceń poziom trudności matur :D Bo jeśli napiszesz podstawę na 100% to masz 42pkt rekrutacyjne, tą samą liczbę pukntów otrzymasz jeśli napiszesz rozszerzenie na 70%. Np. łatwiej zrobić 100 z podstawy matematyki niż 70% z rozszerzenia :D Z tego co wiem maturka z rozszerzenia trudna, więc sprawdź arkusze z poprzednich lat i zobacz jak Ci to podchodzi :D :straz:
Wszystko ładnie pieknie ale.... zobacz ze sa osoby ktore napisały matme rozsz wyzej niz 70% i sa juz lepsi od nas, piszacych podstawe.
Co do informatyki to słyszałem ze na podstawie sa podstawy informatyki, czyli budowa komputera, podstawowe obliczenia z zakresu sieci itd. Ktos kto jest wmiare w temacie w swiecie informatyuki powinien ja napisac. Ja osobiscie jestem, po technikum informatycznym, skoczyłem szkołe w kwietniu a w sierpniu okazało sie ze jest potrzebna informatyka (koledzy mnie namawaili zeby ja pisac na maturze ale przeciez po co informatyka do strazy). Na rozszerzeniu jest sporo programowania i algorytmiki, co najprostszych rzeczy nie nalezy, pisanie stron www tez jest. Moja klasa napisała to na poziomie 30-50%. Sam tez sie przymierzam ale jednak nie powtarzam materiału bo czas poswiecam fiz+mat. :straz:

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 28, 2016, 18:09:06 »
Jeśli jesteś wybitny to oczywiście pisz rozszerzenie możesz zdobyć więcej punktów ale jak tak średnio to lepiej napisać tą podstawę w miarę dobrze 90-80 i pewnie wystarczy ;d

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 28, 2016, 18:27:06 »
Wydaje mi sie ze 50% z rozszerzenia juz wystarczy :D
to bedzie przejsciowy rok, tak samo jak ten obecny w aspirantkach... :straz:

Offline Pan Biegnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ulegajcie pokusom łatwego życia
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 28, 2016, 23:03:19 »
Oczywiście zacznijmy od tego, że wszystkie wymienione matury są OBOWIĄZKOWE!! Jeśli ktoś nie ma którejś matury, to oczywiście znajdzie się na liście rankingowej, ale z dopiskiem "nkl" czyli nieklasyfikowany! Trzeba mieć teraz napisane wszystkie cztery matury. Co do samych studiów: są to zwykłe studia inżynierskie, wyjątkowo wymagające. W przeciwieństwie do studiów cywilnych obowiązuje tu bardzo indywidualne podejście do studenta, każdy jest zapamiętany z nazwiska, ciężko jest się "ukryć" i tym samym cokolwiek zrobić na lewo. Lepiej się przykładać, bo niejeden za wcześnie skończył studia i musiał się pożegnać z mundurem. Co roku SGSP kończy i tak niemal 100 osób, więc jedna osoba w lewo czy w prawo takiej różnicy im nie robi, szczególnie że za uwalenie studiów trzeba zwracać kasę...

Offline magirus.z.21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Nieznajomość prawa szkodzi
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 29, 2016, 00:01:43 »
Oczywiście zacznijmy od tego, że wszystkie wymienione matury są OBOWIĄZKOWE!! Jeśli ktoś nie ma którejś matury, to oczywiście znajdzie się na liście rankingowej, ale z dopiskiem "nkl" czyli nieklasyfikowany! Trzeba mieć teraz napisane wszystkie cztery matury. Co do samych studiów: są to zwykłe studia inżynierskie, wyjątkowo wymagające. W przeciwieństwie do studiów cywilnych obowiązuje tu bardzo indywidualne podejście do studenta, każdy jest zapamiętany z nazwiska, ciężko jest się "ukryć" i tym samym cokolwiek zrobić na lewo. Lepiej się przykładać, bo niejeden za wcześnie skończył studia i musiał się pożegnać z mundurem. Co roku SGSP kończy i tak niemal 100 osób, więc jedna osoba w lewo czy w prawo takiej różnicy im nie robi, szczególnie że za uwalenie studiów trzeba zwracać kasę...
Sorry, ale skąd masz takie informację? Mógłbyś rozwinąć temat wymagań na szkole? Podobno wykładowcy oraz prowadzący ćwiczenia są bardzo wymagający i oczekują wiedzy na najwyższym poziomie z każdego przedmiotu i nie obchodzi ich zupełnie to, że ktoś np. nie miał któregoś z przedmiotów na rozszerzeniu w szkole średniej i najzwyczajniej w świecie takie osoby upierdzielają już na pierwszych zaliczeniach, mógłbyś coś o tym powiedzieć, jeśli wiesz cokolwiek?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 00:07:02 wysłana przez magirus.z.21 »

Offline Pan Biegnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ulegajcie pokusom łatwego życia
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 29, 2016, 00:09:41 »
mój brat jest podchorążym, ja ciągle próbuję swoich sił. Studiował wcześniej na politechnice, wykładowcy w ogóle robili mu ogromne problemy na przepisanie ocen itp., bo większość przedmiotów do zakresu podstawowego ma dodane "strażackie" tematy. Ogólnie trzeba się przykładać, bo problemy z zaliczeniami i nauką to idealna pożywka dla dowódców i wykładowców aby wystawić słabą opinię służbową na dany okres... A jak zorientowani wiedzą od tej okresowej opinii też zależy czy ktoś przejdzie dalej czy nie  :-\

Offline magirus.z.21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Nieznajomość prawa szkodzi
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 29, 2016, 00:17:43 »
Rozumiem ja mam kolegę na pierwszym roku, jest ze świętokrzyskiego, może Twój brat kojarzy i on co nie co mi opowiadał, jednak on pierwszy raz studiuje w życiu i mówi, że ma ogromne problemy z przestawieniem się z życia licealnego na te studenckie. Codziennie jakieś odpytki, od groma nauki, podobno nie wiadomo gdzie ręce wsadzić, spią dziennie max po 4-5 godzin bo tyle jest ciągłego kucia. Nie wiem czy nie zrezygnuje z tego pomysłu, choć jest to moje ogromne marzenie, aby zostać jednym z elitarnych podchorążych tej szkoły, elita polskiego pożarnictwa, słyszałem że nawet kraje zachodnie zazdroszczą Polsce poziomu wiedzy jaki jest przekazywany w SGSP oraz na wszystkich kołach naukowych (szczególnie chwalą sobie KNDG).
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 08:20:50 wysłana przez magirus.z.21 »

Offline Pan Biegnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ulegajcie pokusom łatwego życia
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 29, 2016, 00:27:43 »
nie wiem, dopytam go, ale ogólnie to teraz nie mają przepustek i praktycznie nie opuszczają koszar więc trochę osłabł mi z nim kontakt. Ogólnie to prawda, bo narzekał że jest gorzej niż na polibudzie. Nie wiem jak jest dokładnei czy są jakieś dopytki ale wiem że lekko nie ma. Do koła jest dużo chętnych ale przyjmują tylko 2 osoby rocznie, więc nie dał rady. Szansę mają tylko ochotnicy z udokumentowanymi wyjazdami (na podstawie SWD). Tak samo podział: na podział bojowy wchodzi się dopiero na 2 roku, a ochotnicy z wyjazdami wchodzą na niego od razu. Niby nie liczy się na rekrutacji czy ktoś jest w osp, ale potem okazuje się że warto

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 29, 2016, 01:46:32 »
Tak samo podział: na podział bojowy wchodzi się dopiero na 2 roku, a ochotnicy z wyjazdami wchodzą na niego od razu. Niby nie liczy się na rekrutacji czy ktoś jest w osp, ale potem okazuje się że warto

Z całym szacunkiem dla Ciebie i kolegi, ale trochę mijasz się z prawdą (żeby nie powiedzieć - pie**olisz)  :rofl:
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline Pan Biegnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ulegajcie pokusom łatwego życia
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 29, 2016, 07:49:12 »
Tak samo podział: na podział bojowy wchodzi się dopiero na 2 roku, a ochotnicy z wyjazdami wchodzą na niego od razu. Niby nie liczy się na rekrutacji czy ktoś jest w osp, ale potem okazuje się że warto

Z całym szacunkiem dla Ciebie i kolegi, ale trochę mijasz się z prawdą (żeby nie powiedzieć - pie**olisz)  :rofl:

Ciekawe co masz na myśli? Bo wyczuwam w twoim tonie lekkie zdenerwowanie...  :rolleyes:

Offline magirus.z.21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Nieznajomość prawa szkodzi
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 29, 2016, 08:18:34 »
Tak samo podział: na podział bojowy wchodzi się dopiero na 2 roku, a ochotnicy z wyjazdami wchodzą na niego od razu. Niby nie liczy się na rekrutacji czy ktoś jest w osp, ale potem okazuje się że warto

Z całym szacunkiem dla Ciebie i kolegi, ale trochę mijasz się z prawdą (żeby nie powiedzieć - pie**olisz)  :rofl:

Ciekawe co masz na myśli? Bo wyczuwam w twoim tonie lekkie zdenerwowanie...  :rolleyes:
Masz kogos na szkole, czy znasz sytuacje tylko z uslyszanych bajek?

Offline Niemasmiacia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Bogu na chwałę, ludziom na ratunek
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 29, 2016, 08:27:04 »
Zgadzam się z magirusem i Pan biegnie, też dochodzą do mnie takie informacje, od znajomych, zarówno ze studiów cywilnych, jak i mundurowych. Sam w zeszłym roku zapisałem się do osp, kiedy o tym usłyszałem.

Offline Pan siada

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 29, 2016, 08:58:37 »
Pozdrowienia dla trolli ze starszego rocznika. :p
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2016, 17:09:22 wysłana przez Pan siada »

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 29, 2016, 17:36:05 »
SGSP i nauka, spadłem z krzesła  ^_^
Tylko akt zgonu wypier**** CIę z AON'u, to samo można powiedzieć o SGSP  :wacko:

Offline Pan Biegnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ulegajcie pokusom łatwego życia
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 29, 2016, 17:59:07 »
SGSP i nauka, spadłem z krzesła  ^_^
Tylko akt zgonu wypier**** CIę z AON'u, to samo można powiedzieć o SGSP  :wacko:

Mam wrażenie że z tą szkołą masz tyle wspólnego co ja z Wojskiem Polskim... Ci, co twierdzą że w SGSP nie ma wymagań widzieli ją chyba tylko na zdjęciu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 29, 2016, 18:11:08 »
Tylko akt zgonu wypier**** CIę z AON'u, to samo można powiedzieć o SGSP  :wacko:
Ja spadłem z krzesła jak to przeczytałem. To prawie prawda, ale w SGSP jest taki jeden wredny (i skuteczny) Andrzej co zoczonych ostro goni,a dziennych się przed nim chroni.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 29, 2016, 19:33:18 »
To z jednego przedmiotu da się nauczyć na luzie.:)
Znajomemu odechciało się straży na 3 roku i robił wszystko aby wylecieć z SGSP,a  Ci robili wszystko aby go utrzymać więc był zmuszony ugadać się z wykładowcą aby ten postawił mu 2 z przedmiotu. Udało się ale po ponad 5 miesiącach.:)
Nawet jak uwalił egzamin, to poprawiał do woli.
Sytuacja wydarzyła się niedawno. Jak ktoś był w tamtym roku już na szkole ten wie  :wacko:

Był kiedyś taki pan z matematyki(sam miałem z nim egzamin) u którego zdawało w I terminie z 5 osób na całą kompanię i władze musiały go utemperować troszkę...pracował 2 lata, w porywach do 3. Prawdopodobnie wyleciał bo z SGSP chciał zrobić PW.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 29, 2016, 23:44:42 »
Halo halo panowie. Nie ma o co sie spierac :P
Otoz tak szkoła jako SGSP lekka z pewnoscia nie jest.... Zaoczni maja gorzej (moj tata konczył zaocznie). Opowiadał ze on musiał sie natrudzic zeby pozaliczac niektore przedmioty jak fizykochemia spalania. Dzienni poprostu chodza za wykładowcami i jak nawet nie moga zaliczyc to wychodza 3 :D
Zastanawia mnie tylko po co tyle fermentu siejecie, skoro sie przygptujecie do matury rozszerzonej i tam sie dostaniecie to kazdy bez wiekszego probelmu powinien sobie tam poradzic. Wkoncu mamy byc Elita polskiego pozarnictwa :straz:
A tak z innej beczki, już nie chce podłączac sie do "Kto do SAPSP".
Jakie jest porownanie z kształceniem w aspirantce a w SGSP. Studium prostsze? Czy tylko krotsze? Wiem o Z22 i Z23 wiec nie chodzi mi o egzaminy ale o nauke....

Offline Pan Biegnie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Nie ulegajcie pokusom łatwego życia
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 30, 2016, 09:26:08 »
SGSP to uczelnia wyższa (akademia) a SA to szkoła średnia (dokładniej to technikum).

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SGSP w 2017?
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 30, 2016, 12:36:05 »
SGSP to uczelnia wyższa (akademia) a SA to szkoła średnia (dokładniej to technikum).
    SA - to szkoła policealna  :o
Bo walczyć trzeba do końca!