Autor Wątek: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?  (Przeczytany 11470 razy)

Offline stejo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« dnia: Czerwiec 06, 2006, 18:46:09 »
W mojej gminie jest jedna OSP która jest w KSRG. Od chwili włączenia tej jednostki do KSRG członkowie tej OSP uważają się za kogoś lepszego wręcz czasami zachowują się jakby byli jednostką zawodową. Najgorsze w tym wszystkim jest to , że w sprawach wyszkolenia są jednak w tył.Cała ta sytuacja żle rzutuje na pozostałą działalność innych OSP z mojej gminy.Wizerunek ochotnictwa w naszej gminie był mizerny ale przy współpracy pięciu jednostek (no czasami czterech ) odbudowywuje ten wizwerunek w stosunku do społeczeństwa jak i również do władz gminnych. Jednostka która powinna być jednostką sztandarową stała sie zakałą naszj gminy, jakie są podstawy prawne do napisania wniosku o wycofanie tej jednostki z KSRG , może w tedy by się opamiętali. Proszę o porady i przepisy prawne. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2006, 20:15:25 »
Moim zdaniem nie jest przepustką jest to jakieś wyróżnienie ale oni powinni dawać przykład innym bo jednak zostali wciągnieci do KSRG

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2006, 21:23:41 »
Napewno przynalezność jednostki do KSRG nie jest zadnego rodzaju przepustką. Jezeli inne jednostki z gminy są lepiej wyszkolone to powinny rowniez ubiegac sie wstąpienie do KSRG (no chyba, ze nie spełniają wymogów). Przynaleznosc do KSRG jest pewnego rodzaju wyroznieniem i ów jednostka powinna "świecić przykładem".

Cytuj
Od chwili włączenia tej jednostki do KSRG członkowie tej OSP uważają się za kogoś lepszego wręcz czasami zachowują się jakby byli jednostką zawodową.

Jednostka wstępując do KSRG, zobowiązana jest do wielu rzeczy i nie jest to juz zabawa w strażaków-amatorów, oczywiście nie zmienia się ona w PSP choć niektórym moze się tak wydawać.

Cytuj
Cała ta sytuacja żle rzutuje na pozostałą działalność innych OSP z mojej gminy.

Nierozumiem dlaczego jednostka, ktora jest mobilna i stara sie dorównywać PSP robi Wam złą opinie? Moze nie powinni sie z tego powodu wywyższać, ale skoro dostali sie do KSRG to oczymś świadczy.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2006, 09:25:30 »

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2006, 07:46:08 »
wokół nas wszystkie jednostki są właczone do KSRG  ale i tak jestesmy zadowoleni

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2006, 17:25:18 »

W mojej gminie jest jedna OSP która jest w KSRG. Od chwili włączenia tej jednostki do KSRG członkowie tej OSP uważają się za kogoś lepszego wręcz czasami zachowują się jakby byli jednostką zawodową. Najgorsze w tym wszystkim jest to , że w sprawach wyszkolenia są jednak w tył.Cała ta sytuacja żle rzutuje na pozostałą działalność innych OSP z mojej gminy.Wizerunek ochotnictwa w naszej gminie był mizerny ale przy współpracy pięciu jednostek (no czasami czterech ) odbudowywuje ten wizwerunek w stosunku do społeczeństwa jak i również do władz gminnych. Jednostka która powinna być jednostką sztandarową stała sie zakałą naszj gminy, jakie są podstawy prawne do napisania wniosku o wycofanie tej jednostki z KSRG , może w tedy by się opamiętali. Proszę o porady i przepisy prawne. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Do zainteresowanych – to kolejna część kampanii przeciwko mojej jednostce,  która rozgrywana jest w naszej Gminie. Przykre, ale temu Panu żal dupę ściska. Nie będę komentował tej żałosnej kłamliwej pełnej nienawiści wypowiedzi. A człowiek, który to napisał wydawał mi się kiedyś na poziomie. No cóż myliłem się.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2006, 13:13:21 »
Znow sie zaczyna  :angry: :angry:
Dopiero co jeden problem ucichl a juz kolejny w drodze!
Co tu robic?
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2006, 20:49:21 »
a czym sie rózni jedna jednostka od drugiej że ze soba rewalizujecie

Offline julija

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2006, 00:39:08 »
i tak jesteśmy lepsi
 :mellow:

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2006, 16:04:18 »
i tak jesteśmy lepsi
 :mellow:
KTO jest lepszy???? oświeć mnie. A i w czym.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2006, 17:15:26 »
Do wolicki1

Tego nie da sie wyjasnic, to poprostu rywalizacja sasiednich jednostek OSP.
Od lat trwa i napewno nie skonczy sie szybko....
Chociaz powinna..
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2006, 17:45:36 »
Panowie i panie, w ogóle tego tematu nie powinno być! Musicie ten konflikt sami rozwiązać, a nie wciągać w to ochotników z całej polski. Czy nie rozumiecie, że członek jest członkowi równy? Jesteśmy druhami, braćmi i siostrami, którzy się wspierają w sytuacjach, gdzie wiele osób uciekłoby w popłochu. Walczymy z ogniem, wodą i żywiołami, winniśmy połączyć siły, a nie się od siebie oddalać - zrozumcie to w końcu!

"Zazdrość to gówniana wada, za nią ciągnie się fałsz i zdrada ... "
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2006, 19:21:13 »
Porta!!
Masz 100% racji. To powinno się skończyć. Niestety to, co czytasz tu to tylko wierzchołek góry lodowej. To jest jakaś paranoja. To trwa już kilka lat. Oskarżają nas o niestworzone rzeczy. A my robimy tylko to, co mamy robić. Tylko, że nam to wychodzi i co niektórych strasznie to boli (władze gminne i inne OSP – gdzie pierwsze skrzypce gra Wójt).
Mam już dość tego. A uwierzcie mi uwzięli się na nas…

Apel do moderatorów – Proszę zamknąć ten temat, bo niczego nie wniesie. Po co i tu podsycać konflikty?
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2006, 23:11:08 »
Porta!!
Masz 100% racji. To powinno się skończyć. Niestety to, co czytasz tu to tylko wierzchołek góry lodowej. To jest jakaś paranoja. To trwa już kilka lat. Oskarżają nas o niestworzone rzeczy. A my robimy tylko to, co mamy robić. Tylko, że nam to wychodzi i co niektórych strasznie to boli (władze gminne i inne OSP – gdzie pierwsze skrzypce gra Wójt).
Mam już dość tego. A uwierzcie mi uwzięli się na nas…

Apel do moderatorów – Proszę zamknąć ten temat, bo niczego nie wniesie. Po co i tu podsycać konflikty?

Porta masz racje oczywiście ale takie dylematy występują gęsto więc jednak oponuje za tym by zostawić ten wątek bo po co by w przyszłości były tworzone podobne o tej tematyce a napewno takowe będą .

Wrzućmy wszystko do jednego wątku i tu próbujmy to wyjaśniać bo problem wydaje się śmieszny ale konflikty takowe mogą przerodzić sie w coś (odpukać) gorszego.

Słuchy mnie doszły że kiedyś z takiego problemu doszło do patologii i  jedna jednostka nie wyjechała do pożaru w sąsiedniej bo mieli poważny konflikt miedzy sobą (tam podobno doszło nawet do rękoczynów :wacko:  :angry:) a to już przegięcie pały że hej.

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2006, 01:32:25 »
Porta!!
Masz 100% racji. To powinno się skończyć. Niestety to, co czytasz tu to tylko wierzchołek góry lodowej. To jest jakaś paranoja. To trwa już kilka lat. Oskarżają nas o niestworzone rzeczy. A my robimy tylko to, co mamy robić. Tylko, że nam to wychodzi i co niektórych strasznie to boli (władze gminne i inne OSP – gdzie pierwsze skrzypce gra Wójt).
Mam już dość tego. A uwierzcie mi uwzięli się na nas…

Apel do moderatorów – Proszę zamknąć ten temat, bo niczego nie wniesie. Po co i tu podsycać konflikty?



Mysle ,ze dwie jednostki nie lubia sie w jakis sposób ale przy wspulnej akcji to pewnie by jeden za drugim w ogien wskoczyl i nie paczyl na nic.
Czysz nie prawda????
Ja przynajmniej bym tak postapil.

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2006, 14:40:22 »
Witam wszystkich i pozdrawiam,to mój "pierwszy raz",a nawiązując
do tematu to niemogę zrozumieć jednego,dlaczego ludzie decydujący
się z własnej woli nieść pomoc innym,niezależnie od tego czy należą do
KSRG,czy nie rywalizują ze sobą jak dzieci w piaskownicy??

Nasza jednostka też jako jedyna w gminie należy do KSRG,
ale mimo tego nie "wyróżnia" nas to od innych jednostek ,nadal
jesteśmy ochotnikami jak druchowie z pozostałych jednostek.
"codziennie jest ten sam dzień"

Offline kalu217

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2006, 20:27:23 »
To maja pierwasz wizyta na forum, witam i pozdrawiam wszystkich druhów. Komentując przedstawiną sytuację można swierdzić, że jest kompetnie bez sensu i  wątek ten nie powinien być prowadzony na forum publicznym. W mojej Gminie jest jedna jednostka KSRG i wcale nie ta do której należe, jednak prowadzimy współpracę, ostatnio pomogliśmy im starać się o torbe R1. Nie rozumiem jak można starać się o wycofanie jakiejś jednostki, chyba lepiej jest włączyć swoją i to powinno być waszym staraniem.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2006, 21:33:08 »
witam wszystkich strażaków ja chciałem powiedzieć że nasza jednostka też jest w ksrg ale nie wywyższamy się nad innymi jednostkami poprostu jesteśmy w mieście powiatowym  i jest u nas na miejscu PSP oraz Zawodowa Wojskowa Straż Pożarna i Dyspozytor zawsze nas wysyła bo wie ze niestety ale pocieli im etaty i sami nic nie podołają ale inne jednostki uważają że się wywyższamy lecz tak niejest nie mogą tego zrozumieć że PSP woli wezwać jednostkę z KSRG niż zwykłą osp ale cóż już nic na to nie poradzimy (posiadamy GCBA,GBA oraz SRT).





Pozdrawiam wszystkich miłośników Straży Pożarnej

Offline desant2006

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2007, 16:59:07 »
witam wszystkich strażaków ja chciałem powiedzieć że nasza jednostka też jest w ksrg ale nie wywyższamy się nad innymi jednostkami poprostu jesteśmy w mieście powiatowym  i jest u nas na miejscu PSP oraz Zawodowa Wojskowa Straż Pożarna i Dyspozytor zawsze nas wysyła bo wie ze niestety ale pocieli im etaty i sami nic nie podołają ale inne jednostki uważają że się wywyższamy lecz tak niejest nie mogą tego zrozumieć że PSP woli wezwać jednostkę z KSRG niż zwykłą osp ale cóż już nic na to nie poradzimy (posiadamy GCBA,GBA oraz SRT).

Kolego dyspozytor "zawsze" Was wysyła bo doskonale wie o tym,że kiedy zadysponuje jednostke z KSRG to dana jednoska otrzyma wieksze dotacje z tego systemu.A tak pozatym to pewnie macie w swoich szeregach strażaków z PSP.W moim powiecie są jednostki włączone do KSRG i chodzą z głową zadartą do góry są dobrze wyposarzone w sprzęt ale co z tego jak "siano" w bani.





Pozdrawiam wszystkich miłośników Straży Pożarnej
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2007, 17:01:57 wysłana przez desant2006 »

Offline desant2006

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2007, 17:03:51 »

Kolego dyspozytor "zawsze" Was wysyła bo doskonale wie o tym,że kiedy zadysponuje jednostke z KSRG to dana jednoska otrzyma wieksze dotacje z tego systemu.A tak pozatym to pewnie macie w swoich szeregach strażaków z PSP.W moim powiecie są jednostki włączone do KSRG i chodzą z głową zadartą do góry są dobrze wyposarzone w sprzęt ale co z tego jak "siano" w bani.


Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2007, 17:33:15 »
Kolego dyspozytor "zawsze" Was wysyła bo doskonale wie o tym,że kiedy zadysponuje jednostke z KSRG to dana jednoska otrzyma wieksze dotacje z tego systemu.A tak pozatym to pewnie macie w swoich szeregach strażaków z PSP.W moim powiecie są jednostki włączone do KSRG i chodzą z głową zadartą do góry są dobrze wyposarzone w sprzęt ale co z tego jak "siano" w bani.

No, nie zgadzam się z tym… Dyspozytor nie wysyła dla kasy – takie stwierdzenie to jakiś absurd… Zapytaj dyspozytora jakiegokolwiek, jakimi kryteriami kieruje się przy wysyłaniu OSP do akcji! Na pewno nie będzie to kasa dla jednostki…
„siano w bani” ciekawa zależność… Czytając wypowiedzi, nasuwa mi się pytanie: Kiedy wreszcie skończy się atakowanie jednostek będących w systemie przez te, które w nim nie są? Powiem tak – przepraszamy, że jesteśmy… Jestem z jednostki będącej w KSRG i nie chodzę z głową w chmurach, a poza tym, ja siana w głowie nie mam. A Ty?? Oceniasz Swoją miarą czy jak??
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline desant2006

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2007, 17:58:10 »
Moja jednostka jest prawie tak samo wyposażona jak te w KSRG!W powiecie odległość między jednostkami to ok.10 km.Niejednokrotnie na nasz rejon działania mimo małego zagrożenia są kierowane jednostki KSRG odległe o ok. 20 km!Kiedy nas kierują w teren działania KSRG to dana jednostka dowiedziawszy sie o nas,wycofuje Naszą jednjostke.;To jest czysta dyskryminacja pozostałych jednostek.A co do "siana w bani" to niestety ale tak jest "w moim powiecie" bo ja bym niepozwolił na to żeby w mojej obecności spłonęło mieszkanie wystarczyło pomyśleć i tego im zabrakło.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2007, 18:44:38 »

 ..... ..........Czytając wypowiedzi, nasuwa mi się pytanie: Kiedy wreszcie skończy się atakowanie jednostek będących w systemie przez te, które w nim nie są? Powiem tak – przepraszamy, że jesteśmy… Jestem z jednostki będącej w KSRG i nie chodzę z głową w chmurach, a poza tym, ja siana w głowie nie mam. A Ty??

 Nie kazdy jest chodzacym złem ale niestety sa gminy w których "króluja KSRG" a reszta jest przez nie traktowana jak niepotrzebne zadupie .
 I do póki beda takie ,doputy beda tacy co im to niebedzie odpowiadało i beda bóle.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 12, 2007, 15:53:48 »
Cytuj
Moja jednostka jest prawie tak samo wyposażona jak te w KSRG!W powiecie odległość między jednostkami to ok.10 km.Niejednokrotnie na nasz rejon działania mimo małego zagrożenia są kierowane jednostki KSRG odległe o ok. 20 km!

Jednostki które są w KSRG są dysponowane do zdarzenia jako pierwsze bo dyspozytorzy mają takie zalecenia (przynajmniej tak jest u mnie). Poza tym nie wiem dlaczego jest taka nagonka i kłótnie miedzy tymi co są w KSRG, a tymi co nie są w systemie. Siedząc i myśląc to jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, którą te jednostki z systemu dostają dodatkowo. Moja jednostka jest w KSRG i na każdym zebraniu ktoś ma do nas jakieś ale. My jako jednostka nie pchaliśmy się do KSRG, lecz położenie jednostki jest takie, a nie inne i w jesteśmy włączeni do systemu. Ja osobiście nie płacze z tego powodu bo są większe perspektywy rozwoju będąc w KSRG. Jednostka prężnie rozwija się bo mamy z roku na rok więcej wyjazdów.


W sąsiedniej gminie, która jest znacznie bogatsza są 3 jednostki w tym 1 w KSRG, ale tam mają tyle kasy że nikt się nie kłóci. Te 2 jednostki nie będąc w KSRG mają lepszy sprzęt niż my w KSRG.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: KSRG czy jest przepustką do nietykalności ?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2007, 01:10:14 »
Poczekajcie narazi dzielmy OSP na KSRG  i nie w KSRG
Dzielmy się też na tych w czerwonych hełmach i  białych
Ale zaraz podzielmy OSP na JOT czyli na następne 5 kat.
Drażnią mnie te podziały i prowadzą tylko do zbędnej złośliwości
Chciałbym żeby na wzór np. Holandii , Niemiec w Polsce była kiedyś tylko Straż Pożarna