Autor Wątek: Wyliczenie emerytury  (Przeczytany 9171 razy)

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Wyliczenie emerytury
« dnia: Lipiec 20, 2016, 21:07:43 »
Pytanie do kumatych.

Jak jest wyliczana emerytura?
Chodzi mi głownie o punkt - NAGRODA ROCZNA

pozdrawiam:) :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:54:36 »
1/12 nagrody rocznej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2016, 23:40:41 »
Myślę iż raczej interesowało go jak obecnie ustala się nagrodę roczną (odejście w innym miesiącu niż styczeń troszkę komplikuje sprawę, jeśli dostaje się maksa tylko na ostatni miesiąc)
Ale może się mylę.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:30:41 »
Cytuj
Myślę iż raczej interesowało go jak obecnie ustala się nagrodę roczną (odejście w innym miesiącu niż styczeń troszkę komplikuje sprawę, jeśli dostaje się maksa tylko na ostatni miesiąc)
Ale może się mylę.

Dokładnie.

Sądziłem, że będzie to pensja z np. 6 miesięcy średnia, a następnie podzielona przez 12.
Kolega poszedł na emkę i dostał 200 zł wyliczonej nagrody.

Eqinox  wylicz mi proszę jak wyszło 200 zł ? Przecież 200 x 12 daje 2400!

Nawet jak nie było maxa ( a dostał on na ostatnie 3 miesiące) to dlaczego 200?

Odejście TYLKO w styczniu. Inne się nie opłaca  :rofl:

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:27:24 »
sprawdź dokładnie, 200 złotych nagrody rocznej czy 200 złotych z nagrody do podstawy emerytury
jak się dowiesz to napisz :-)
pozdrawiam

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:08:47 »
Odejście TYLKO w styczniu. Inne się nie opłaca  :rofl:
Mógłbyś tą bzdurę uzasadnić?
Nie masz pojęcia, jak się wylicza emeryturę, ale dajesz rady, kiedy się opłaca odejść a kiedy nie. I jeszcze wprowadzasz ludzi w błąd.

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:25:58 »
Koledzy jeżeli odchodzić to tylko 1 lutego. tzn."zwolniony ze służby od 1 lutego"
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline kafian

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2016, 12:59:52 »
To fakt, najlepiej odejść z końcem stycznia, ponieważ najmniej tracimy na nagrodzie rocznej. Nagroda roczna wynosi 1/12 łącznego należnego uposażenia.  Np. jeżeli ktoś przez 6 m-cy zarobił 20.000 to nagroda roczna za 6 m-cy wynosi 20.000/12=1666,66, natomiast miesięczna wartość nagrody rocznej wyniesie 277,77

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2016, 14:40:38 »
Cytuj
Mógłbyś tą bzdurę uzasadnić?
Nie masz pojęcia, jak się wylicza emeryturę, ale dajesz rady, kiedy się opłaca odejść a kiedy nie. I jeszcze wprowadzasz ludzi w błąd.

Czyli Ty możesz wytłumaczyć tutaj, jak wyliczana jest emerytura?

Ja wiem że składają się na nią takie czynniki:
1. Uposażenie zasadnicze
a)grupa
2. Wysługa lat
a) lata
b) miesiące
3.Stopień

4. Dodatki
a) dodatek  motywacyjny
b) dodatek służbowy

5. Nagroda miesięczna


Proszę @Oxandrolon  wyjaśnij jak wyliczany jest pkt. 5.???

Czy odchodząc z dniem 31 stycznia na emeryturę a z dniem np. 31 lipca nie będzie różnicy w nagrodzie? ( przy założeniu że maxa mamy tylko na ostatni miesiąc)?

czekam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2016, 15:05:53 »
Odejście TYLKO w styczniu. Inne się nie opłaca  :rofl:
Prawda!
Liczy się to tak:
Pobory w styczniu np. 3 k, w lutym 3 k, w marcu 3,5k, w kwietniu 4,5k = suma 14k (za 4 mieiące) nagroda roczna wynosi 14/4=3,500 zł z tej kwoty 1/12 do emki się dolicza czyli 291,66 zł   
Mógłbyś tą bzdurę uzasadnić?
Nie masz pojęcia, jak się wylicza emeryturę, ale dajesz rady, kiedy się opłaca odejść a kiedy nie. I jeszcze wprowadzasz ludzi w błąd.
     
To nie bzdura. Średnia liczy się od początku roku.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 15:09:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2016, 17:15:30 »
Cytuj
Prawda!
Liczy się to tak:
Pobory w styczniu np. 3 k, w lutym 3 k, w marcu 3,5k, w kwietniu 4,5k = suma 14k (za 4 mieiące) nagroda roczna wynosi 14/4=3,500 zł z tej kwoty 1/12 do emki się dolicza czyli 291,66 zł 

dzięki Eqinox za wyjaśnienie tego właśnie tutaj na forum.

W mojej JRG nie mogli tego zrozumieć i dlatego moje takie pytanie w pierwszym poście.

Jeżeli @Oxandrolon się z tym nie zgadzasz, to podaj swoje wyliczenia.
Cytuj
Mógłbyś tą bzdurę uzasadnić?
Nie masz pojęcia, jak się wylicza emeryturę, ale dajesz rady, kiedy się opłaca odejść a kiedy nie. I jeszcze wprowadzasz ludzi w błąd.

Nie wprowadzam w błąd.
Dociekam do prawdy i wyjaśnień.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2016, 20:34:07 »
Nie ma innych wyliczeń niż podaje Engix. A jeżeli w ostatnim miesiącu ma się dostać maxa, to najlepiej w styczniu, w dowolnym dniu, bo płacę i tak dostaje się z góry i to za cały miesiąc, a we wniosku o emeryturę określa się tylko okres za jaki pobrano ostatnie uposażenie.

Offline orange

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2016, 20:35:49 »
Przepraszam Eqinox'a za błędny login

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2016, 09:24:31 »
Jeżeli @Oxandrolon się z tym nie zgadzasz, to podaj swoje wyliczenia.
No ale co tu mam podawać. Wyliczenie emerytury jest tylko jedno, wg schematu tak jak napisał @Eqinox. Jednak nie prowadzi ono do wniosków ogólnych, bo wzięliście na warsztat ten jeden szczególny przypadek, w którym maksujemy tylko ostatni miesiąc, i zaraz po tym miesiącu nic się z naszym uposażeniem nie dzieje. W tym przypadku, owszem, będzie to styczeń.
A mi w lutym przeskakuje stażowe o 2%. Nadal twierdzisz, że mam odchodzić w styczniu?


Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2016, 11:26:49 »
Jeżeli @Oxandrolon się z tym nie zgadzasz, to podaj swoje wyliczenia.
No ale co tu mam podawać. Wyliczenie emerytury jest tylko jedno, wg schematu tak jak napisał @Eqinox. Jednak nie prowadzi ono do wniosków ogólnych, bo wzięliście na warsztat ten jeden szczególny przypadek, w którym maksujemy tylko ostatni miesiąc, i zaraz po tym miesiącu nic się z naszym uposażeniem nie dzieje. W tym przypadku, owszem, będzie to styczeń.
A mi w lutym przeskakuje stażowe o 2%. Nadal twierdzisz, że mam odchodzić w styczniu?


tu zyskasz a tu stracisz tak w skrócie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 11:34:08 wysłana przez chudy67 »
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 22, 2016, 11:40:33 »
Cytuj
No ale co tu mam podawać. Wyliczenie emerytury jest tylko jedno, wg schematu tak jak napisał @Eqinox. Jednak nie prowadzi ono do wniosków ogólnych, bo wzięliście na warsztat ten jeden szczególny przypadek, w którym maksujemy tylko ostatni miesiąc, i zaraz po tym miesiącu nic się z naszym uposażeniem nie dzieje. W tym przypadku, owszem, będzie to styczeń.
A mi w lutym przeskakuje stażowe o 2%. Nadal twierdzisz, że mam odchodzić w styczniu?

Zdecydowanie w styczniu. ( Chyba, że masz maxa na oba miesiące) Jeżeli dostaniesz maxa tylko na luty to sam sobie oblicz ile stracisz.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wyliczenie emerytury
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2016, 12:04:16 »
Zdecydowanie w styczniu. ( Chyba, że masz maxa na oba miesiące) Jeżeli dostaniesz maxa tylko na luty to sam sobie oblicz ile stracisz.
Ja nie wytrzymam z wami. Naprawdę wiem, jak to się liczy.

Napisałeś kategorycznie, że "odejście TYLKO w styczniu". A ja napisałem, że nie jest to prawdą (a dokładniej to bzdurą), i poprosiłem CIEBIE o uzasadnienie, którego się nie doczekałem.

Może więc napiszę inaczej. Twoje twierdzenie o styczniu jest prawdziwe wtedy, gdy maksowany jest tylko ostatni miesiąc (natomiast nigdzie w tym temacie nie było takiego założenia!!!) Natomiast nie jest, i nie może być to ogólny przypadek. Odejście na emeryturę jest sprawą na tyle indywidualną i zależną od tylu czynników, że nie możesz tego w taki sposób generalizować. Kropka.

A w przypadku moim, jak mam maksowane dwa miesiące, to mi się opłaca odejść w lutym, i twierdzenie o styczniu się w tym momencie wykłada.