Autor Wątek: ALARM 2 stopnia  (Przeczytany 9317 razy)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
ALARM 2 stopnia
« dnia: Lipiec 19, 2016, 21:58:55 »
Macie dziś wprowadzony alarm w jrg?  woj mazowieckie. U nas warty całą noc i pilnowanie jednostki  :cooo:

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:28:50 »
Gratuluję pomysłu na wątek:) na fb też o tym wspomniałeś. A jednostkę pilnuje się na codzień a nie tylko od "swieta";) Idź sobie na stanowisko kierowania poczytaj o stopniach alarmowania może dowiesz się czegoś ciekawego.

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:47:58 »
SA PSP stan podwyższonej gotowości. dlaczego? powie ktoś?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2016, 22:59:47 »
Też pytałem o podwyższa gotowość (alarm 2 stopnia - tak to zostało nazwane przez 02)i przepraszam ze naruszylem agresję internetowych napinaczy z książką przepisów przed sobą :) współczuję kolegom z jrg jeśli takowych macie. I na przyszłość jeśli macie się unosić to lepiej wogole nie pisać no chyba że tylko tu możecie popodskakiwac.. Nie pozdrawiam!

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:04:04 »
gdzie pytaales? jest jakies forum/grupa na fb?

Offline darkoss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:09:27 »
spoko spoko, mowie ci ze w asirantce tez mamy alarm 2 stopnia. i nie wiemy o co chodzi.
pozdo dla normalnych

Offline myg-mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2016, 23:49:03 »
Houte może trochę tu dużo hejtu ale Twoje pytanie mnie rozwalił. Na tym forum sporo można się dowiedzieć sa ludzie z całej Polski, związkowcy itp. A na Twoje pytanie odpowiedział by Ci dyspozytor nie trzeba pytać tutaj. Idź na msk poczytaj o stopniach alarmowania. W zależności od wprowadzonego stopnia wprowadzane są jakieś obowiązki wszystko jest napisane dość jasno. Prawdopodobnie są  ćwiczenia wprowadzone w jednym lub kilku województwach  choć niekoniecznie. Poczytaj to też będziesz mógł hejtowac kolegów na zmianie;) Te stopnie alarmowe to nic skomplikowanego.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2016, 00:01:01 »
Zapytałem dowódcy to powiedział mi żebym zadzwonił do p. Szydło :) ja wiem co mam robić w trakcie takich alarmów ale chciałem się dowiedzieć ilu jednostek to dotyczy. Przepraszam że odwazylem się zapytać.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2016, 02:26:48 »
http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/jakie-mamy-stopnie-alarmowe-odpowiadamy

Jedynie mogę powiedzieć, że można zachować spokój i wszystko jest zgodnie z 'planem'.

Offline Yacoob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2016, 12:07:56 »
Witam!
Widzę tu jakąś niepotrzebną napinkę niepotrzebnie ;)
Panowie właśnie na dniu rozpoczyna się w Polsce nie lada impreza w całej Polsce i to jest z tym związane. Nie trzeba bardzo kombinować żeby się domyśleć podobnie jak to że wszystkie szkoły aspirantów trzymają roczniki aby był w gotowości odwód. Taka impreza w tak niebezpiecznych czasach wymaga nie lada przygotowania i zabezpieczenia. W związku z tym wszystkim polecam spiąć pośladki przez 2 tygodnie i robić swoje ;)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2016, 13:44:12 »
SA PSP stan podwyższonej gotowości. dlaczego? powie ktoś?
Jak to dlaczego?  Odpowiedź jest prosta : zaczynają się ŚDM. I zaczyna się operacja zabezpieczenia przybywających już pielgrzymów, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Stan podwyższonej gotowości dotyczy też już wybranych grup specjalistycznych oraz JRG wzdłuż wyznaczonych tras przejazdu autokarów z pielgrzymami do poszczególnych diecezji.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2016, 19:23:55 »
Ciężko było napisać odrazu?  Nie którzy mają inne zajęcia (druga praca,dom,rodzina) niż siedzenie w internecie i śledzenie wydarzeń.. Sądziłem że tu mogę się zapytać lecz wyszło jak wyszło..

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:12:42 »
To dodam jeszcze że lada chwila prawdopodobnie będzie nie tylko Alfa (przynajmniej u mnie jest na razie Alfa) ale już Bravo (oczywiście z tego samego powodu).

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:33:53 »
To dodam jeszcze że lada chwila prawdopodobnie będzie nie tylko Alfa (przynajmniej u mnie jest na razie Alfa) ale już Bravo (oczywiście z tego samego powodu).

Nie chyba tylko na pewno - od północy obowiązuje alfa i bravo crp.
Tłumaczenie niektórych, że nie śledzą tego co się dzieje bo mają drugą pracę, dom lub rodzinę to śmiech przez łzy! Stopnie wprowadzone jakiś czas temu i wszyscy powinni być z nimi zapoznani. Skoro do tej pory niektórzy nie wiedzą o co chodzi, to w wielu miejscach takie sprawy ( i pewnie wiele innych) przychodzi i przechodzi w zapomnienie.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:48:11 »
A powiedzcie czy faktycznie u was działa to tak jak w opisanych kopertach, łącznik powiadamia każdego pisemnie ? :D

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:53:53 »
A powiedzcie czy faktycznie u was działa to tak jak w opisanych kopertach, łącznik powiadamia każdego pisemnie ? :D
Procedury wewnętrzne to jak sama nazwa wskazuje "wewnętrzna" sprawa.
Same stopnie alarmowania mówią o powiadomieniu a nie o sposobie jego realizacji.
Nie którzy mają inne zajęcia (druga praca,dom,rodzina) niż siedzenie w internecie i śledzenie wydarzeń.. Sądziłem że tu mogę się zapytać lecz wyszło jak wyszło..
Żartujesz w całej straży hucz o tym co najmniej od marca kiedy "ograniczono" urlopy. Dodatkowo milion papierów przeszło przez SK i Wydziały Operacyjne i Prewencję. A sory wiem! Eureka jesteś jednym z tych którzy do straży przychodzą odpocząć i nic Cię nie interesuje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2016, 22:54:10 »
A powiedzcie czy faktycznie u was działa to tak jak w opisanych kopertach, łącznik powiadamia każdego pisemnie ? :D

Chyba pomyliłeś procedury.
To nie Pogoria.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 520
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 20, 2016, 23:09:51 »
2 stopień to jest ale CRP. Dla zwykłego strazaka oznacza to chwilowe wstrzymanie się z prywatną pocztą na komputerach słuzbowych, wstrzymanie się od wchodzenia na portale wątpliwej treści, nie używanie prywatnych dysków itd... Właściwie gdyby wszyscy na codzień podchodzili powaznie do służby to ze stopniem alfa i bravo-crp nie powinno być problemów. Własciwie nic nie powinno się zmienić w normalnym funkcjonowaniu JRG. SK KM ma trosze wiecej pracy, ale to raczej ze względu na wymyslanie Panów "z wyzszych sfer". Pozostałe sprawy to operacyjna, prewencja i technika (nadzory, monitoring, informatyka etc.).

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: ALARM 2 stopnia
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 21, 2016, 00:12:34 »
Te wszystkie stopnie podwyższania gotowości są tak super tajne, bo jakby te wszystkie procedury ujrzały światło dzienne to by władze PSP śmiechem zabili. Komuna się niby skończyła w 90-tych latach, a tu nadal jak za czasów Gierka.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz