Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 826457 razy)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #750 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:26:08 »
Quebo ma takie samo zdanie co ja. Zgodnie z jakąś tam ustawą już nie pamiętam jak ona się nazywa ale mniejsza. Napisane jest coś takiego: że jeżeli do rekrutacji potrzebna jest matura taka informacja musi zostać podana do 30 września roku poprzedniego.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #751 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:28:27 »
Quebo ma takie samo zdanie co ja. Zgodnie z jakąś tam ustawą już nie pamiętam jak ona się nazywa ale mniejsza. Napisane jest coś takiego: że jeżeli do rekrutacji potrzebna jest matura taka informacja musi zostać podana do 30 września roku poprzedniego.

Boże! Nareszcie ktoś gada z sensem  ^_^

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #752 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:32:09 »
Powiem wam tak, to jest takie coś jak z  500 +, miało być na każde dziecko a nie jest. I tu jest tak samo mają być smery i bajery a nie będzie nić nawet harward pewno zostanie ;)

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #753 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:33:52 »
Powiem wam tak, to jest takie coś jak z  500 +, miało być na każde dziecko a nie jest. I tu jest tak samo mają być smery i bajery a nie będzie nić nawet harward pewno zostanie ;)

Wszyscy mówią o zmianach, że będą taki i takie, nikt nie mówi co konkretnie i kiedy, a poza tym jest jeszcze jakieś to prawo w tym kraju i na podstawie matur szczególnie rozszerzonych nie mogą przyjmować do szkoły policealnej, chyba że zrobią z SA uczelnię wyższą, to po co wtedy SGSP?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #754 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:36:18 »
Ale wiesz na jakiej zasadzie działa internet. Jeden coś usłyszy powie drugiemu ten coś przekręci i wychodzi ładny magiel :D

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #755 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:39:58 »
Wszyscy wierzą plotką i dochodzi do tego to, że nagle niektórzy mają "info ze szkoły które jest pewne" :P

Offline KierowcA98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #756 dnia: Grudzień 29, 2016, 19:09:43 »
Panowie po pierwsze nie ma co robic szumu i nie wiadomo jak to przezywac. Zmiany beda lub nie beda trzeba czekac za +- miesiac sie wszystkiego dowiemy a jak narazie jedyne co powinien kazdy zrobic to aie uczyc i trenowac w oczekiwaniu na PEWNE wiadomosci.

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #757 dnia: Grudzień 29, 2016, 22:30:34 »
dokładnie, czekamy na oficjalne warunki rekrutacji teraz. Przez ten list aby wszystko jeszcze bardziej sie pogmatwało, a i tak juz byla somora i gomora.. osobiście narazie odpuszczam testy i cisnę tylko materiał pod maturkę z chemii, chociaż tyle dobrego ze się zadeklarowałem ze bede ja zdawal  -_- Zastanawiam się tylko czy pisać podstawę czy rozszerzenie  :wall:

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #758 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:47:45 »
Jest podstawa z chemii? Ja zdaje w tym roku maturę i tylko rozszerzenie :D
Co do tego listu, to jest to tak ogólny list ze maskara, fakt faktem miło ze odpisali ale odpisali takimi ogólnikami zeby cos odpisać :D
Zmiany zakładają wyrównanie warunków naboru, to ze chcą ujednolicić to nie znaczy ze tak zrobią :p

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #759 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:48:04 »
Już panowie ochłonęli po wczorajszej zadymie spowodowanej jakimiś dwoma kartkami ?  :mellow:

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #760 dnia: Grudzień 30, 2016, 12:01:53 »
Już panowie ochłonęli po wczorajszej zadymie spowodowanej jakimiś dwoma kartkami ?  :mellow:

Szczerze mówiąc to ucieszyłbym się taką zmianą, ale nie ma co zbytnio się rozczulać nad tym tylko czekać na oficjalne informacje na stronach szkół, a do tej pory ostro zasuwać, ponieważ Harvard znów zrobi przesiew, nie mówiąc już o 50, a jeśli lato będzie upalne to wykręcić dobry czas przy być może 30 stopniach i słońcu też może być problem. Nie zapominajmy, że najpierw są testy sprawnościowe, a dopiero część teoretyczna!!

Offline tokier

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • http://cera-bez-zmarszczek.pl
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #761 dnia: Grudzień 30, 2016, 12:06:01 »
Ja tam bym się nie martwił żadnymi zmianami. Ten kto się dostanie ten dostanie, ten kto nie to nie - czy to nie jest logiczne? Ja wiem, że bardzo dużo osób chcę iść do szkoły strażackiej, ale sorry - taki mamy klimat. Życzę powodzenia na maturze!

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #762 dnia: Grudzień 30, 2016, 12:13:37 »
Ja te zmiany to porównam do tego co jest w egzaminach na prawko. Co pół roku ma być coś nowego to maty poślizgowe to coś tam coś tam. A ww praktyce wychodzi tak, że tylko ceny egzaminów idą w górę nic poza tym ;P

Studium Dzienne Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej jest dwuletnim policealnym studium zawodowym kształcącym aspirantów na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej.
Zgodnie z art. 28 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej: „Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, nie karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby". Jednocześnie warunki rekrutacji na Dzienne Studium Aspirantów PSP reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r.  w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 101 poz.638).

Wynika z tego, że mogą brać maturę pod uwagę
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 12:47:19 wysłana przez Pszemson »

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #763 dnia: Grudzień 30, 2016, 13:01:19 »
Ja te zmiany to porównam do tego co jest w egzaminach na prawko. Co pół roku ma być coś nowego to maty poślizgowe to coś tam coś tam. A ww praktyce wychodzi tak, że tylko ceny egzaminów idą w górę nic poza tym ;P

Studium Dzienne Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej jest dwuletnim policealnym studium zawodowym kształcącym aspirantów na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej.
Zgodnie z art. 28 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej: „Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, nie karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby". Jednocześnie warunki rekrutacji na Dzienne Studium Aspirantów PSP reguluje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r.  w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 101 poz.638).

Wynika z tego, że mogą brać maturę pod uwagę

średnie wykształcenie to masz jak ukończysz szkołę srednią , technikum nawet nie przystępując do matury wiec co pitolisz?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #764 dnia: Grudzień 30, 2016, 13:09:57 »
Może i tak jest ja tylko mówię, że maturę mogą brać pod uwagę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2016, 13:15:47 wysłana przez Pszemson »

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #765 dnia: Grudzień 30, 2016, 14:48:41 »
Szkoda policealna nie może brać pod uwagę matury, a SA PSP jest szkołą policealną w aspekcie prawa, chyba, że zrobią z SA szkołę wyższą to będą brali pod uwagę matury.
Przecież Ci ludzie na górze nie są jakimiś bogami i muszą też przestrzegać pewnych reguł, no ludzie.

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 03, 2017, 18:09:43 »
Jak panowie nastroje bojowe?  -_- Ja przyznam się, że sobie kilka dni zeszłego roku lekko odpuściłem, ale ten zacząłem bardzo mocno.  :straz: :straz: :straz:
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 03, 2017, 18:41:44 »
Matura jest ? :D

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:14:10 »
Matura jest ? :D

Zdana jest  ^_^, a za kilka miesięcy będzie i fizyka rozszerzona napisana  :rolleyes:
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 03, 2017, 19:55:44 »
Ja tez mam zdaną ale bez chemii/fizyki. Mam pewne bazy co do tego, czy będę mógł startować w tym roku

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 03, 2017, 20:58:13 »
No to jak w końcu będzie ta matura czy nie? Macie coś pewnego? Bo ja zdaję w tym roku, i zamierzam zdawać podstawę i jeden rozszerzony który muszę to angielski, jeżeli nie będzie potrzeby matury do SA to wolę nie tracić czasu na naukę chemii (o fizyce nawet nie myślę bo jestem na mat-chem i fizykę przez 3 lata miałem raz w tygodniu i to dość lajtową) tylko cisnąć z przygotowaniami, a tak to mi czasu na wszystko nie starczy i tak już od roku śpię po 3-4 godziny :D

Offline Druh Heldens

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:51:08 »
Pewne to będę oficjalne zasady naboru w lutym  ^_^ Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale trzeba być dobrej myśli. Tym czasem, skupmy się wszyscy na treningach i na nauce. Byle do wiosny żeby zacząć biegać na świeżym powietrzu  :mellow:

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:53:34 »
Pewne to będę oficjalne zasady naboru w lutym  ^_^ Sam już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale trzeba być dobrej myśli. Tym czasem, skupmy się wszyscy na treningach i na nauce. Byle do wiosny żeby zacząć biegać na świeżym powietrzu  :mellow:


W lutym będzie za późno na składanie deklaracji maturalnych, do któregoś stycznia to jest, jeżeli się mylę to mnie poprawcie :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:00:59 »
Quebo masz rację do końca stycznia chyba. Ja w tym roku ryzykuje i nie zdaje chemii i fizyki

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:01:50 »
Bo jak się okaże że będzie jednak ta matura to dupa zbita, trzeba czekać rok, a za rok znowu się może odmienić i nie wiadomo co robić.