Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 826378 razy)

Offline beershare

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #525 dnia: Październik 19, 2016, 12:29:23 »
Tylko niech zdążą podać do 7 lutego, bo wtedy mija termin składania deklaracji maturalnych, jakby ktoś chciał poprawiać albo pisać :3

No dobrze ale to chodzi chyba o to tylko, że będzie trzeba mieć wykształcenie pełne średnie ( tzn. mieć zdaną maturę ) a wyniki z niej nie będą miały wpływu na nabór.

Wyrażnie zaznaczył komendant w wywiadzie - Zmiany czekają Szkoły Aspirantów PSP. - Przyszła pora, aby podnieść wymagania dla kandydatów do szkół aspirantów – w tej chwili trwają prace nad projektem zmian przepisów. Mają one doprowadzić do tego, by przyjmować jedynie osoby ze zdaną maturą – to pozwoli podnieść poziom nauczania w tych szkołach - powiedział komendant. Według planu od przyszłego roku w Szkołach Aspirantów PSP nie będzie egzaminów wstępnych, kandydaci przejdą tylko badania zdrowotne i test sprawnościowy.

Więc z tego wynika, że raczej na 100% będą patrzeć na wyniki matur, gdyż po samej sprawności nie odrzucą takiej dużej ilości osób, chyba, że jeszcze bardziej podciągną wymagania :3

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #526 dnia: Październik 19, 2016, 16:19:59 »
No to jak będą brali wyniki z matury z chemii i fizyki no to powodzenia. O straży mogę zapomnieć.

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #527 dnia: Październik 19, 2016, 16:22:13 »
Jak już to chemia lub fizyka. Ale chill, nie będą   :straz:

Offline MalySojek95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #528 dnia: Październik 19, 2016, 16:59:25 »
Tylko niech zdążą podać do 7 lutego, bo wtedy mija termin składania deklaracji maturalnych, jakby ktoś chciał poprawiać albo pisać :3

No dobrze ale to chodzi chyba o to tylko, że będzie trzeba mieć wykształcenie pełne średnie ( tzn. mieć zdaną maturę ) a wyniki z niej nie będą miały wpływu na nabór.

Wyrażnie zaznaczył komendant w wywiadzie - Zmiany czekają Szkoły Aspirantów PSP. - Przyszła pora, aby podnieść wymagania dla kandydatów do szkół aspirantów – w tej chwili trwają prace nad projektem zmian przepisów. Mają one doprowadzić do tego, by przyjmować jedynie osoby ze zdaną maturą – to pozwoli podnieść poziom nauczania w tych szkołach - powiedział komendant. Według planu od przyszłego roku w Szkołach Aspirantów PSP nie będzie egzaminów wstępnych, kandydaci przejdą tylko badania zdrowotne i test sprawnościowy.

Więc z tego wynika, że raczej na 100% będą patrzeć na wyniki matur, gdyż po samej sprawności nie odrzucą takiej dużej ilości osób, chyba, że jeszcze bardziej podciągną wymagania :3

Owszem tak się wypowiedział Komendant PSP, ale trzeba brać pod uwagę to, że szkoły podlegają pod MSW i to one muszą udzielić zgody na tak drastyczne zmiany, druga sprawa jest taka czy to jest zgodne z prawem żeby do szkół policealnych przyjmować na podstawie matur, trzecie sprawa czemu jeszcze naboru nie ogłosili do szkół aspirantów przecież mają być brane wyniki matur ?.
Do SGSP nabór został ogłoszony na początku września ,przyślij kandydaci  wiedzą z czego mają się przygotować, a my co jesteśmy gorsi i mamy czekać do lutego kiedy jest ostatni termin składania papierów do matury jeszcze żeby tego było mało nie wiesz z czego ją masz pisać. Ostatnia sprawa jak chcą robić takie zmiany to już powinni zbierać się miedzy sobą komendanci szkół i uzgadniać warunki przyszłego naboru. A jak pamiętam to takie sprawy załatwiali w styczniu nie sądzisz, że to będzie trochę za późno na tak drastyczne zmiany ?.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #529 dnia: Październik 19, 2016, 17:19:51 »
Tutaj kolega bardzo dobrze napisał wyżej. Zanim to wprowadzą to się zmieni komendant itp. itd. a tak wgle to matura jest tylko potrzebna na studia a aspirantka to nie są studia tak jak sgsp więc jak chcą matury to muszą zmienić system szkolnictwa :D :D :D

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #530 dnia: Październik 19, 2016, 18:12:17 »
Zdawać chemię czy nie zdawać, o to jest pytanie :D

Offline Dziku96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
  • CS PSP 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #531 dnia: Październik 19, 2016, 18:17:13 »
Uczyć się testów czy do poprawki matmy o to jest pytanie :-P

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #532 dnia: Październik 19, 2016, 18:27:07 »
Nic sie nie uczyć, nic nie poprawiać przy Polskich realiach takie zasady wejdą w życie za 2/3 lata o ile wgle wejdą  -_-
To jest na razie pomysł jednego człowieka a ktoś to musi jeszcze zatwierdzić. Nie ma władzy absolutnej  ^_^ ^_^

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #533 dnia: Październik 19, 2016, 18:34:49 »
Nic sie nie uczyć, nic nie poprawiać przy Polskich realiach takie zasady wejdą w życie za 2/3 lata o ile wgle wejdą  -_-
To jest na razie pomysł jednego człowieka a ktoś to musi jeszcze zatwierdzić. Nie ma władzy absolutnej  ^_^ ^_^
Haha, też tak myślę .. Bo w Polsce tak jest dużo zmian ogłaszają a z realizacją gorzej ;p. Ale zobaczymy :D

Offline beershare

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #534 dnia: Październik 19, 2016, 18:47:48 »
Tylko niech zdążą podać do 7 lutego, bo wtedy mija termin składania deklaracji maturalnych, jakby ktoś chciał poprawiać albo pisać :3

No dobrze ale to chodzi chyba o to tylko, że będzie trzeba mieć wykształcenie pełne średnie ( tzn. mieć zdaną maturę ) a wyniki z niej nie będą miały wpływu na nabór.

Wyrażnie zaznaczył komendant w wywiadzie - Zmiany czekają Szkoły Aspirantów PSP. - Przyszła pora, aby podnieść wymagania dla kandydatów do szkół aspirantów – w tej chwili trwają prace nad projektem zmian przepisów. Mają one doprowadzić do tego, by przyjmować jedynie osoby ze zdaną maturą – to pozwoli podnieść poziom nauczania w tych szkołach - powiedział komendant. Według planu od przyszłego roku w Szkołach Aspirantów PSP nie będzie egzaminów wstępnych, kandydaci przejdą tylko badania zdrowotne i test sprawnościowy.

Więc z tego wynika, że raczej na 100% będą patrzeć na wyniki matur, gdyż po samej sprawności nie odrzucą takiej dużej ilości osób, chyba, że jeszcze bardziej podciągną wymagania :3

Owszem tak się wypowiedział Komendant PSP, ale trzeba brać pod uwagę to, że szkoły podlegają pod MSW i to one muszą udzielić zgody na tak drastyczne zmiany, druga sprawa jest taka czy to jest zgodne z prawem żeby do szkół policealnych przyjmować na podstawie matur, trzecie sprawa czemu jeszcze naboru nie ogłosili do szkół aspirantów przecież mają być brane wyniki matur ?.
Do SGSP nabór został ogłoszony na początku września ,przyślij kandydaci  wiedzą z czego mają się przygotować, a my co jesteśmy gorsi i mamy czekać do lutego kiedy jest ostatni termin składania papierów do matury jeszcze żeby tego było mało nie wiesz z czego ją masz pisać. Ostatnia sprawa jak chcą robić takie zmiany to już powinni zbierać się miedzy sobą komendanci szkół i uzgadniać warunki przyszłego naboru. A jak pamiętam to takie sprawy załatwiali w styczniu nie sądzisz, że to będzie trochę za późno na tak drastyczne zmiany ?.

Ja wszystko rozumiem, ale coś musi być na rzeczy z tymi maturami, skoro nie będzie testu wiedzy :3 I myślę, że styczeń to będzie za pózno, ale Ich to chyba nie obchodzi :D Też się szykuje do SA PSP dlatego rozważam najgorsze możliwości :3 Harvarda też wprowadzili znienacka, w lutym, gdzie żeby wydolność dobrze wytrenować, to potrzebny jest czas :3 Najgorsze jest to, że co roku coś zmieniają/ kombinują i nie ma możliwości i pewności jak się przygotowywać na następny rok. Na 2016 szykowałem się jak na 2015 to dorzucili Harvarda , na 2017 się szykuje jak na 2016 to już chcą kat. C prawa jazdy zlikwidować, a akurat 3 tygodnie przed tym wywiadem zacząłem robić :3 Więc noo ..... Ja już się po nich wszystkiego spodziewam

Offline Dziku96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
  • CS PSP 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #535 dnia: Październik 19, 2016, 19:20:46 »
Co pozostało, czekać i oczekiwać na ogłoszenie rekrutacji :-D

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #536 dnia: Październik 19, 2016, 19:23:44 »
Co pozostało, czekać i oczekiwać na ogłoszenie rekrutacji :-D

E tam ja tam jakoś specjalnie nie czekam studia w między czasie rekrutacja do policji. Na brak zajęcia nie narzekam  :wacko:

Offline Dziku96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
  • CS PSP 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #537 dnia: Październik 19, 2016, 19:30:50 »
Co pozostało, czekać i oczekiwać na ogłoszenie rekrutacji :-D

E tam ja tam jakoś specjalnie nie czekam studia w między czasie rekrutacja do policji. Na brak zajęcia nie narzekam  :wacko:

A nie no to wiadoma sprawa, trzeba się zebrać i przygotowywać się, czekać na pewno nie będę do lutego co ogłoszą. Matura i testy są do ogarnięcia.

Offline MalySojek95

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #538 dnia: Październik 19, 2016, 20:24:11 »
Człowiek chcę się jak najlepiej przygotować więc nie ma czasu na czekanie aż nadejdzie nabór do szkoły, najpierw trzeba było znać kategorie C teraz przygotowania do matury. Nauka do kursu Osp strażaka i przy małej okazji człowiek zalicza nabór z ulicy. W tygodniu jeszcze dochodzić bieganie ,basen i  już dalej na nic czasu nie ma.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #539 dnia: Październik 19, 2016, 20:29:16 »
Człowiek chcę się jak najlepiej przygotować więc nie ma czasu na czekanie aż nadejdzie nabór do szkoły, najpierw trzeba było znać kategorie C teraz przygotowania do matury. Nauka do kursu Osp strażaka i przy małej okazji człowiek zalicza nabór z ulicy. W tygodniu jeszcze dochodzić bieganie ,basen i  już dalej na nic czasu nie ma.

serio kolego? ja np studiowałem zaocznie Ratownictw Medyczne zaocznie, pracowałem do tego startowałem z ulicy, robiłem wszelaki kursy, biegałem pływałem i dostałem się do aspirantki, także nie narzekaj  :fiuu:

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #540 dnia: Październik 20, 2016, 16:14:18 »
Wiecie co Panowie? Emocje mi opadły i też dochodzę do wniosku, że na podstawie jednego wywiadu nie ma co sr*ć żarem :P

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #541 dnia: Październik 20, 2016, 16:34:36 »
Według mnie na przestrzeni najbliższych 2 lat nic nie ulegnie zmianie odnośnie aspirantek. Nabór w 2016 już mogą zaliczyć do "udanych", ponieważ 70% odpadło na Harvardzie, a kolejni na 50, więc nie sądzę aby znieśli Harvard jedynie co mogliby zrobić to wprowadzić punktację za to. Dawałoby to komfort psychiczny dla nas czyli kandydatów, że jeśli stres zrobi swoje to nie zostaniemy zdyskwalifikowani z miejsca tylko będziemy mogli dalej walczyć o swoje marzenia  :straz: 

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #542 dnia: Październik 20, 2016, 19:37:25 »
Według mnie na przestrzeni najbliższych 2 lat nic nie ulegnie zmianie odnośnie aspirantek. Nabór w 2016 już mogą zaliczyć do "udanych", ponieważ 70% odpadło na Harvardzie, a kolejni na 50, więc nie sądzę aby znieśli Harvard jedynie co mogliby zrobić to wprowadzić punktację za to. Dawałoby to komfort psychiczny dla nas czyli kandydatów, że jeśli stres zrobi swoje to nie zostaniemy zdyskwalifikowani z miejsca tylko będziemy mogli dalej walczyć o swoje marzenia  :straz:

Przesiew zrobili to fakt, ale kadra ze szkoły wie, z kim teraz musi pracować. Sami mają świadomość, że dużo osób jest tam z przypadku bo udało im się zaliczyć harvarda, a dużo świetnych osób z powołaniem odpadło.

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #543 dnia: Październik 20, 2016, 21:09:39 »
Koledzy, takie pytanie z ciekawości.. Czy są jakieś przeszkody w aplikowaniu do kilku SA jednego roku? Interesują mnie zarówno prawne jak i kolizje terminów.  :straz:
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline Dziku96

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
  • CS PSP 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #544 dnia: Październik 20, 2016, 21:17:25 »
Koledzy, takie pytanie z ciekawości.. Czy są jakieś przeszkody w aplikowaniu do kilku SA jednego roku? Interesują mnie zarówno prawne jak i kolizje terminów.  :straz:

Z tego co kojarzę to możesz do każdej szkoły z tym, że na rekrutacji możesz być w jednej szkole ponieważ dni rekrutacji są te same, jeśli dobrze zrozumiałem pytanie :-D
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2016, 21:21:43 wysłana przez Dziku96 »

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #545 dnia: Październik 20, 2016, 21:21:28 »
Koledzy, takie pytanie z ciekawości.. Czy są jakieś przeszkody w aplikowaniu do kilku SA jednego roku? Interesują mnie zarówno prawne jak i kolizje terminów.  :straz:

Z tego co kojarzę to możesz do każdej szkoły tym, że na rekrutacji możesz być w jednej szkole, jeśli dobrze zrozumiałem pytanie :-D

Egzaminy wstępne do SA są w tych samych terminach, więc musisz się zdecydować na jedną szkołę...

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #546 dnia: Październik 20, 2016, 22:00:21 »
Koledzy, takie pytanie z ciekawości.. Czy są jakieś przeszkody w aplikowaniu do kilku SA jednego roku? Interesują mnie zarówno prawne jak i kolizje terminów.  :straz:

Jak chcesz być 200 zł w plecy to możesz

Offline bobek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 229
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #547 dnia: Październik 20, 2016, 22:22:22 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 14:06:26 wysłana przez bobek998 »

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 21, 2016, 15:32:05 »
niech mi ktoś wytłumaczy co ten Pan 01 wymyslił: skoro aspirantki sa szkolami policealnymi to jak w procesie rekrutacji może być brana matura? czy ona chce z tych szkoł zrobić uczelnie wyzsze ?

Racja, szkoły policealne nie wymagają matury, a SA to jest prawnie szkoła policealna.

Offline Jozekk14

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 21, 2016, 23:01:50 »
Czy ktos sie orientuje o kursie KPP dla strazakow OSP w poblizu Katowic organizowanym w nablizszym czasie ?