Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 826437 razy)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 08, 2016, 21:47:03 »
Ja tam się nie zastanawiam tylko idę i piszę maturę z chemii i fizyki , podszkolę wiedzę z tego roku przygotowań i jakoś pójdzie .
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 09, 2016, 08:53:12 »
Ja tam się nie zastanawiam tylko idę i piszę maturę z chemii i fizyki , podszkolę wiedzę z tego roku przygotowań i jakoś pójdzie .

Pewnie będzie chemia lub fiza do wyboru:d

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 09, 2016, 09:38:26 »
Jeżeli wymagaliby matury rozszerzonej to by dali informacje wcześniej

Offline Chary

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 09, 2016, 13:25:19 »
Według mnie zmiany, które zamierzają wprowadzić są konsekwencją wprowadzenia do rekrutacji do SGSP obowiązkowej matury z biologii bądź informatyki, dlatego aspirantki zdecydują się na mature z chemii lub fizyki, ale według mnie jeśli dojdzie to do skutku to na przestrzeni 2-3 lat, więc na razie można być spokojnym.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 09, 2016, 14:34:46 »
Według mnie zmiany, które zamierzają wprowadzić są konsekwencją wprowadzenia do rekrutacji do SGSP obowiązkowej matury z biologii bądź informatyki, dlatego aspirantki zdecydują się na mature z chemii lub fizyki, ale według mnie jeśli dojdzie to do skutku to na przestrzeni 2-3 lat, więc na razie można być spokojnym.
Z tego wywiadu wynika , że to pracę nad zmianami odnośnie sprawnościówki zaczną od przyszłego roku , zaś nad zmianami w testach pracę trwają i na podstawie matur mają przyjmować od przyszłego roku.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 09, 2016, 14:48:11 »
Moim Zdaniem zmiany (jeśli wgl będą bo na 100% nie ma o tym informacji) to wejdą dopiero w 2018r. ponieważ to trochę mało czasu na ty by wprowadzić takie zamiany, i na pewno jeśli zajdą tak duże zamiany będzie o tym jakaś informacja publiczna np. Że od 2018 do SA PSP będą brane pod uwagę takie i takie przedmioty na maturze, zostanie wprowadzony tor przeszkód itp. A dopiero gdy ogłoszą nabór w lutym podadzą konkretne progi i czasy. Żeby było sprawiedliwie mniej więcej tak to powinno wyglądać, ale to tylko moje spekulacje  :straz:

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 09, 2016, 18:37:04 »
Tylu Was pisało , że nie ma sensu pisać pisma aby wprowadzili jakieś zmiany co do sprawnościowki , a ja wysłałem pismo , które dotarło także do KG i proszę bardzo.
Ale co lepiej gadać  " po co, to nic nie da" wsadz se to w dupe", jak komuś zależy , to chociaż stara się powalczyć o swoje. ..
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 09, 2016, 18:50:33 »
.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 11:02:02 wysłana przez luksi12 »

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 09, 2016, 19:01:21 »
Wielu innych osób ? Chętnych coś nie było jak pytałem kto się podpisuje...
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 09, 2016, 20:17:55 »
No to się porobiło  :szalony:. Jeśli faktycznie dojdzie do tego, że wprowadzą te matury to w praktyce rekrutacja do SA będzie jak do SGPSP. Z tą różnicą, że zamiast toru przeszkód będzie bieganie i podciąganie. W takim wypadku pewnie wiele osób musiałoby się pożegnać ze szkołą. Ja na szczęście mam kilka zapasowych opcji i przygotowania do nich mi się pokrywają. Stawiam też na WSOWL gdzie wymagana jest matura z fizyki i sprawnościówka jest podobna jak w SA. Deklarację już złożyłęm i widzę, że dobrze zrobiłem (chociaż na wszelki wypadek dopiszę jeszcze chemię). Podejrzewam zresztą, że rekrutacja do SA jeśli faktycznie się zmieni będzie podobna jak do tej na WSOWL właśnie.
http://www.wso.wroc.pl/images/Rekrutacja/Wojskowe/Uchwala_Senatu_18_2016_WSO.pdf

A do tych co myślą, że nie mogą tak szybko wprowadzić tak radykalnych zmian: nie bądźcie tego tacy pewni. Czuję, że rekrutacja 2017 będzie większym przebojem niż Harward 2016  :rofl: .

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 09, 2016, 21:15:05 »
Ja mam nadzieje, że jednak jakiś drastycznych zmian za rok nie będzie, jak dla mnie mogą tylko zmienić sprawnościówkę, bo jak bd matury to może być lipa :/, chociaż podchodzę jeszcze raz do matmy i ang podst i bd pierwszy raz fizykę rozszerzoną pisał, to i tak pewnie tam nie zaszaleje, bo nigdy jakiś wybitny z tych przedmiotów nie byłem, a i do tego dochodzą mi jeszcze studia. W każdym bądź razie trzeba będzie ostro spiąć tyłek przez rok, tylko wkurza mnie to, że tak naprawdę nie wiadomo na co trzeba się nastawić na przyszły rok.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 09, 2016, 21:24:58 »
Szczerze to bardzo możliwe ze Twoje pismo, jak i pismo wielu innych osob, poskutkowało... Chyba zauwazyli kto sie dostał w tym roku do aspirantek :D
Jakie zmiany dokładnie to sie okaze w lutym/marcu :)

Przecież oni dobrze tam wiedzą, że dostały się osoby którym się w dużej mierze poszczęściło, a nie które chciały, więc wiedzą z kim muszą pracować.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 09, 2016, 21:29:08 »
Komendant w swej wypowiedzi powiedział, że będą brane pod uwagę wybrane przedmioty z matury. Jak mam to rozumieć? Jakoś nie za bardzo, czy to będzie fizyka i chemia na rozszerzeniu czy po prostu dwa przedmioty które zostały wybrane na maturze? Jak to rozpatrujecie?

Musi być wymagana matura to jak najbardziej okej, ale bez przesady że będzie rekrutacja na bazie właśnie matur, walną takie coś że będzie potrzebna fizyka i chemia na rozszerzeniu i co? No ci co tego nie mają są w dupie jeśli nie myśleli o SGSP... Bez kurcze przesady.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 09, 2016, 21:34:58 »
Komendant w swej wypowiedzi powiedział, że będą brane pod uwagę wybrane przedmioty z matury. Jak mam to rozumieć? Jakoś nie za bardzo, czy to będzie fizyka i chemia na rozszerzeniu czy po prostu dwa przedmioty które zostały wybrane na maturze? Jak to rozpatrujecie?

Musi być wymagana matura to jak najbardziej okej, ale bez przesady że będzie rekrutacja na bazie właśnie matur, walną takie coś że będzie potrzebna fizyka i chemia na rozszerzeniu i co? No ci co tego nie mają są w dupie jeśli nie myśleli o SGSP... Bez kurcze przesady.

No właśnie o to też mi chodzi, mówi, żeby była zdana matura okej czyli standard -podstawowe polski/matma/angol. I właśnie nie wiadomo czy będą wybierać z tych czy z chemii/fizyki a to już rozszerzenie.

Jednak jak do SGSP chcieli biologie/infe to dali zasady naboru jakoś we wrześniu, więc myślę, że gdyby tutaj chcieli jakieś rozszerzenie to również szybciej by dali zasady naboru.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 09, 2016, 21:39:26 »
Przecież nie zrobią tak że warunkiem będzie napisanie rozszerzonej matury , jak już to po prostu przelicznik jak to jest w większości uczelni.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 09, 2016, 21:42:11 »
Komendant w swej wypowiedzi powiedział, że będą brane pod uwagę wybrane przedmioty z matury. Jak mam to rozumieć? Jakoś nie za bardzo, czy to będzie fizyka i chemia na rozszerzeniu czy po prostu dwa przedmioty które zostały wybrane na maturze? Jak to rozpatrujecie?

Musi być wymagana matura to jak najbardziej okej, ale bez przesady że będzie rekrutacja na bazie właśnie matur, walną takie coś że będzie potrzebna fizyka i chemia na rozszerzeniu i co? No ci co tego nie mają są w dupie jeśli nie myśleli o SGSP... Bez kurcze przesady.

I to jest nurtujące pytanie, z czego się w końcu przyłożyć na następny nabór.
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 09, 2016, 21:44:11 »
Porażka, ja piernicze. Dlaczego nie może zostać jak dawniej. Tęsknie za zasadami z 2015 roku, ach.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #467 dnia: Październik 09, 2016, 22:01:19 »
Kiedys to było: 1 dnia drążek, 50m, kilometr, drugiego dnia teoria, potem ew. badania i elo :D

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #468 dnia: Październik 09, 2016, 22:06:40 »
Marzę teraz o takich zasadach...

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 09, 2016, 22:11:19 »
Wtedy sie to wydawało wyczynem, a na chwile obecna to była by przyjemność :p

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 10, 2016, 09:54:58 »
Też się zdecydowałem podejść do matury ( mimo ze zdałem ją w 2016) i zdać rozszerzenie z fizyki oraz chemii. Jakby zmiany wporwadzili wolałbym jednak przelicznik jak mają na uczelniach,  bo jak nie to SA=SGSP

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 10, 2016, 10:22:33 »
Jakby do SA było jak do SGSP to troche było by to bez sensu, bo aspirantka to studium i po niej ma sie aspiranta a główna to dosyć ciężkie studia i po niej jest sie oficerem więc no wiecie troche to chyba nie za bardzo by wyglądało.

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 10, 2016, 11:42:30 »
Jakby do SA było jak do SGSP to troche było by to bez sensu, bo aspirantka to studium i po niej ma sie aspiranta a główna to dosyć ciężkie studia i po niej jest sie oficerem więc no wiecie troche to chyba nie za bardzo by wyglądało.

zgadzam się z kolegą, nie powinno być takich wymagań na aspirantkę jak na SGSP bo to dwa różne poziomy nauczania...

Offline Emi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 10, 2016, 15:09:26 »
No troszkę sie nam w głowach przez te zmiany zagotowalo w głowach i nie wiadomo na czym stoimy  :szalony:

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 10, 2016, 15:54:40 »
Dobra ja lecę do SGSP, trzymajcie się ! :straz: