Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 826367 razy)

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 03, 2016, 06:29:11 »
Oby nie, mimo ze na ostatnim naborze zaliczyłem 50m, w zwykłych butach. A odpadłem na 1000m bo gdzieś 1-2s zabrakły  :straz: :kask:

Offline fire camp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 03, 2016, 11:16:42 »
dużo pytan tyczy się egzaminow sprawnościowych, gdyby ktoś był zanteresowany obozem, mogę polecić Fire Camp:

http://agnieszkafigula.com/fire-camp/

pierwszy pod koniec października kierowany do kandydatek, a kolejne już w listopadzie ogólnodostępne.

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 03, 2016, 14:30:46 »
Jak to w końcu jest z tym basenem, startujemy z poziomu wody, czy musimy wskoczyć ?

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 03, 2016, 15:42:18 »
Normalnie z poziomu wody ;D

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #379 dnia: Październik 03, 2016, 16:37:54 »
Normalnie z poziomu wody ;D

Dzięki WIELKIE ! :D


Offline MaxKaszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 03, 2016, 19:10:35 »
Ja pierwszy raz będę próbował w 2017. Jestem teraz w 3 klasie LO. Byłem ostatnio w Krakowie i mi powiedział gość, że 80% kandydatów odpadło na tym przeklętym Harwardzie.... Jakieś porady od starszych co mają za sobą już kilka prób do SAPSP? Najbardziej mnie martwi ten 1KM i Harward ...

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 04, 2016, 11:56:03 »
Ja pierwszy raz będę próbował w 2017. Jestem teraz w 3 klasie LO. Byłem ostatnio w Krakowie i mi powiedział gość, że 80% kandydatów odpadło na tym przeklętym Harwardzie.... Jakieś porady od starszych co mają za sobą już kilka prób do SAPSP? Najbardziej mnie martwi ten 1KM i Harward ...

Ty się lepiej zacznij przejmować 50 m. Bo harvarda to zdasz jak się nie zestresujesz ;) A kilometr to zalicza każdy kto chodź trochę biega.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #382 dnia: Październik 04, 2016, 11:58:36 »
Panowie macie jakiś "złoty środek, trening na 50m" i ile razy bieganie taki trening w tyg

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #383 dnia: Październik 04, 2016, 13:38:05 »
Biegaj i ćwicz :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #384 dnia: Październik 04, 2016, 14:16:59 »
Panowie macie jakiś "złoty środek, trening na 50m" i ile razy bieganie taki trening w tyg

Złotym środkiem są 3 rzeczy :
- dobry refleks
- dobry stan nawierzchni
- bezwietrzna i bezdeszczowa pogoda
jeżeli spełnione zostaną te 3 warunki podczas egzaminu masz szanse zaliczyć bieg na 50 metrów ;)

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #385 dnia: Październik 04, 2016, 16:38:03 »
Panowie macie jakiś "złoty środek, trening na 50m" i ile razy bieganie taki trening w tyg

Złotym środkiem są 3 rzeczy :
- dobry refleks
- dobry stan nawierzchni
- bezwietrzna i bezdeszczowa pogoda
jeżeli spełnione zostaną te 3 warunki podczas egzaminu masz szanse zaliczyć bieg na 50 metrów ;)



A Dziękuję za odpowiedź,powiem Ci szczerze że ja już sam nie wiem jak trenować te 50m biegamy i trenuje start

Offline Jozekk14

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 04, 2016, 18:07:33 »
Witam , dawno mnie tu nie bylo , od 2 giej proby do Czestochowy chcialem odpoczac od tego calego stresu zwiazanego z naborem itd wlasnie skonczylem kurs podstawowy , techniczny i przeciwpowowdziowy do stycznia chce miec na koncie KPP i C i potem juz che startowac z ulicy , niezalezy mi juz na stopniu a po prostu na samej strazy chociaz wiadomo lepie by bylo isc do aspirantki napewno skladam w tym roku papiery do Krakowa i od grudnia ruszam z przygotowaniami na maxa testy mam juz w glowie z zeszlych 2 lat przygorowan teraz tylko chyba zaliczyc pieprzony harvard co po takim czasie uznalem ze zabil nas wszystkich stres a nie brak przygotowan , czy ktos ma jakies podpowiedzi jak wycwiczyc sprint tak zeby te 6.90 poszlo gladko i czy ktos ma odpowiedzi do testu 2016 wraz z testem ? :)) pozdrawiam

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 04, 2016, 18:48:08 »
Witam , dawno mnie tu nie bylo , od 2 giej proby do Czestochowy chcialem odpoczac od tego calego stresu zwiazanego z naborem itd wlasnie skonczylem kurs podstawowy , techniczny i przeciwpowowdziowy do stycznia chce miec na koncie KPP i C i potem juz che startowac z ulicy , niezalezy mi juz na stopniu a po prostu na samej strazy chociaz wiadomo lepie by bylo isc do aspirantki napewno skladam w tym roku papiery do Krakowa i od grudnia ruszam z przygotowaniami na maxa testy mam juz w glowie z zeszlych 2 lat przygorowan teraz tylko chyba zaliczyc pieprzony harvard co po takim czasie uznalem ze zabil nas wszystkich stres a nie brak przygotowan , czy ktos ma jakies podpowiedzi jak wycwiczyc sprint tak zeby te 6.90 poszlo gladko i czy ktos ma odpowiedzi do testu 2016 wraz z testem ? :)) pozdrawiam

Test masz tutaj http://testysapsp.pl/pdf/testy-sa-psp-2016r.-chemia-i-fizyka-arkusz-egzaminacyjny.pdf, a odpowiedzi są 2-3 strony wcześniej podane, wystarczy poszukać  -_-
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 04, 2016, 23:34:24 »
dużo pytan tyczy się egzaminow sprawnościowych, gdyby ktoś był zanteresowany obozem, mogę polecić Fire Camp:

http://agnieszkafigula.com/fire-camp/

pierwszy pod koniec października kierowany do kandydatek, a kolejne już w listopadzie ogólnodostępne.
I co w te kilka dni obozowicze mają niby osiągnąć? Przecież to za mało szczególnie w przypadku biegu na 50, nie ma mowy o wyrobieniu poprawnej techniki w tak krótkim czasie, a przecież w sprincie właściwa technika to 90% sukcesu.

Offline fire camp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 05, 2016, 08:40:28 »
dużo pytan tyczy się egzaminow sprawnościowych, gdyby ktoś był zanteresowany obozem, mogę polecić Fire Camp:

http://agnieszkafigula.com/fire-camp/

pierwszy pod koniec października kierowany do kandydatek, a kolejne już w listopadzie ogólnodostępne.
I co w te kilka dni obozowicze mają niby osiągnąć? Przecież to za mało szczególnie w przypadku biegu na 50, nie ma mowy o wyrobieniu poprawnej techniki w tak krótkim czasie, a przecież w sprincie właściwa technika to 90% sukcesu.

Witam, obóz nie ma na celu zajechać człowieka na 6 treningach w 3 dni, ale na POKAZANIU 6 treningów, które wykonywane cyklicznie z różną intensywnością mają na celu : poprawić dynamikę i siłę nóg ( potrzebne do zaliczenia 50 metrów ), siłę i wytrzymałość chwilową ( potrzebne do zaliczenia 1 km ) i siłę rąk ( drążek ), a przy okazji zbudować sobie na podstawie tych elementów sprawność do pokonania toru SGSP... ponadto jakie ćwiczenia realizować, by podejść do harvarda bez stresu, bo wiadomo że po odpowiednim trenowaniu - tetno będzie spadac... bo jeśli 500 razy spadnie nam w odpowiedni sposób na treningu to i na egzaminie spadnie!

Ja chcę nauczyć metodyki trenowania, bo nie każdy ma możliwość trenowania pod okiem trenera. A podstawy mam, bo po pierwsze jestem instruktorem sportu, po drugie zdałam egzaminy sprawnościowe do SGSP, a po trzecie co roku realnie zalliczam testy sprawności fizyczne strażaka ( km, 50 metrów i drążek), czyli kompleks ;-) 

Pozdrawiam i zapraszam.

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #390 dnia: Październik 05, 2016, 15:37:20 »
Jestem ciekaw tej metody trenowania do harvarda  :fiuu:

Offline maciek94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #391 dnia: Październik 05, 2016, 18:55:01 »
Może właśnie ktoś coś podpowie odnośnie treningu do Harvarda ? :)

Offline quebahombree

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
  • Cel: Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #392 dnia: Październik 05, 2016, 20:44:02 »
Treningiem będzie wszystko co zwiększa wydolność :P

Offline woxp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #393 dnia: Październik 05, 2016, 23:29:37 »
Panowie a co myślicie o robieniu Harvarda codziennie? czy to w jakimkolwiek stopniu jest wstanie zwiększyć  naszą wydolność albo wytrzymałość ?

Offline wrona

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
  • SA Poznań, WSOWL
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #394 dnia: Październik 05, 2016, 23:42:15 »
Panowie a co myślicie o robieniu Harvarda codziennie? czy to w jakimkolwiek stopniu jest wstanie zwiększyć  naszą wydolność albo wytrzymałość ?
A 1000 i 50 kiedy będziesz trenował? I tak musisz biegać więc biegaj to przy okazji do 1000 się przygotujesz. Raz w tygodniu można zrobić tego Harwarda ale więcej to raczej nie ma sensu.

fire camp
OK, rozumiem, ma to sens jakiś. Jak ktoś nigdy nie biegał to ciężko mu się nawet do 1000 przygotować, bo zwyczajnie nie wie jak biegać. Sam wiem to po sobie, chaotyczne treningi, bez pomysłu, kontuzje, dopiero 2 miesiące przed egzaminem znalazłem trenera (byłego mistrza Polski w jednej z dyscyplin lekkoatletycznych). Do dzisiaj trenuje tak jak mnie nauczył i efekty są ogromne, ale jednak wtedy zwróciłem się do kogoś z wiedzą o miesiąc za późno  :wall:.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 23:54:44 wysłana przez wrona »

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #395 dnia: Październik 06, 2016, 01:08:24 »
Samemu coś się tam wypracuje ale to nie jest tak dobre jak wypracowane z kimś kto ma doświadczenie np. trener. Ja przygotowując się na 2016 sam się trenowałem no i wypracowałem całkiem czas bo 3.19 na kilometr, 50 metrów też bym myślę zaliczył, lecz no brakowało bardzo wielu czynników jeszcze no i wydolności na pewno, myślę że mając tą kondycję i wydolność lepszą miałbym sporo wyższy wynik w harvardzie.

Dlatego też mam trenera już, który mnie przygotowuje na 2017 i układa plany treningowe i powiem wam że to co ja robię teraz to nie pomyślałbym że takie coś warto robić a tutaj naprawdę daje takie coś w kość i buduje wszystko od podstaw, ale no nie rozpisze wam tutaj mojego planu aktualnego ze względów oczywistych, z resztą to jest plan pode mnie ale powiem tylko, że daje w palnik bardzo konkretnie a nie jest związany z interwałami biegowymi a niejednokrotnie chce się wymiotować podczas robienia go, szczególnie za pierwszym razem myślałem że się porzygam. Pierwszy raz w życiu ktoś doprowadził mnie do takiego stanu gdzie chce się wymiotować na treningu i faktycznie autentycznie da się takie coś osiągnąć.

Z nauką też już ruszyłem i jest to nauka z książek, testy póki co odstawiam bo mam wszystkie przerobione dość dobrze. Nie ograniczam się tylko do testów wiedza z książek jest bardzo potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 01:14:25 wysłana przez Rico650 »

Offline Koniu7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #396 dnia: Październik 06, 2016, 12:52:53 »
Co do Harvarda to warto popracować nad kontrolą oddechu podczas pomiarów.

Offline fire camp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #397 dnia: Październik 06, 2016, 13:30:19 »
Jestem ciekaw tej metody trenowania do harvarda  :fiuu:

Są metody trenowania, by zwiększyć swoje szanse podczas próby harvarda . W zeszłym roku trenowałam kandydata, który uzyskiwał znacznie lepsze wyniki po kilku miesiącach niż na początku gdy się do mnie zgłosił! Co mogę podpowiedzieć: z pewnością nie jest to bieganie wielu kilometrów każdego dnia;-)

Samemu coś się tam wypracuje ale to nie jest tak dobre jak wypracowane z kimś kto ma doświadczenie np. trener. Ja przygotowując się na 2016 sam się trenowałem no i wypracowałem całkiem czas bo 3.19 na kilometr, 50 metrów też bym myślę zaliczył, lecz no brakowało bardzo wielu czynników jeszcze no i wydolności na pewno, myślę że mając tą kondycję i wydolność lepszą miałbym sporo wyższy wynik w harvardzie.

Dlatego też mam trenera już, który mnie przygotowuje na 2017 i układa plany treningowe i powiem wam że to co ja robię teraz to nie pomyślałbym że takie coś warto robić a tutaj naprawdę daje takie coś w kość i buduje wszystko od podstaw, ale no nie rozpisze wam tutaj mojego planu aktualnego ze względów oczywistych, z resztą to jest plan pode mnie ale powiem tylko, że daje w palnik bardzo konkretnie a nie jest związany z interwałami biegowymi a niejednokrotnie chce się wymiotować podczas robienia go, szczególnie za pierwszym razem myślałem że się porzygam. Pierwszy raz w życiu ktoś doprowadził mnie do takiego stanu gdzie chce się wymiotować na treningu i faktycznie autentycznie da się takie coś osiągnąć.

Z nauką też już ruszyłem i jest to nauka z książek, testy póki co odstawiam bo mam wszystkie przerobione dość dobrze. Nie ograniczam się tylko do testów wiedza z książek jest bardzo potrzebna.

Bardzo mi się podoba Twoja wypowiedź i zdecydowanie tak: jeśli ktoś układa plan treningowy dopasowany do każdej osoby, biorąc pod uwagę predyspozycje tej osoby, możliwości treningowe, a nawet pogodę w danym dniu, takie trenowanie ma sens i będzie przynosiło efekty! ;-) Pozdrawiam!

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #398 dnia: Październik 06, 2016, 16:37:51 »
Jak trenujecie do 1km? Bo ten trening z bieganie.pl jest taki sobie...

Offline Koniu7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #399 dnia: Październik 06, 2016, 18:50:50 »
Jak trenujecie do 1km? Bo ten trening z bieganie.pl jest taki sobie...
. Zależy ile masz czasu na przygotowanie się. Im więcej tym bardziej w stanie jestem Ci pomóc.