Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2017 ?  (Przeczytany 826453 razy)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #125 dnia: Lipiec 13, 2016, 13:58:11 »
Witam.
Napisałem pismo odnośnie warunków tegorocznego naboru do szkół aspirantów PSP , a dokładniej próby Harwarda aby wprowadzono w niej zmiany. Pismo chcę wystosować do Komendanta Głòwnego PSP oraz komendantów SA PSP.
Osoby zainteresowane poparciem petycji proszę o kontakt na email eryko95@o2.pl lub w wiadomości PW
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #126 dnia: Lipiec 13, 2016, 20:55:02 »
SA PSP w Częstochowie 2017 - pierwszy raz, do tej pory przygotowywałem się pod nabór z ulicy, parę kursów, w tym C, rat. med. w trakcie, sprawność na dobrym poziomie, Harward w domu (hahaha) blisko 100. Jak tak prześledziłem nabór i te wszystkie opinie to zeszło ze mnie. Makabra.

Dodam, że chemii de facto nie uczyłem się w ogóle a z fizyki olewałem totalnie. Zaczynam od zera. Mam za to jeden duży plus, jak już podejmę decyzję to ogarnia mnie szaleńcza żądza osiągnięcia celu. Na razie zbieram informacje np.
czy można kontynuować studia zaoczne (rat. med) będąc w SA - zostanie mi ostatni rok właściwie
nie wiem czy moja wada -1,5 na obu oczach doczeka się korekcji, środki finansowe odłożone ale chcę jeszcze poczekać, bo nie wiem czy wada się zmienia czy nie.

Tak czy siak roboty od cholery, pewności żadnej, ale to moja ostatnia szansa na spróbowanie.

Dodam, że w tym roku dostało się dwóch moich kumpli ze studiów i to otworzyło mi oczy i stwierdziłem że spróbuję

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #127 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:00:56 »
Z kontynuacja studiów może być cienko. Musisz mieć pewnie zgodę samego komendanta na równoległe studiowanie. Najlepszym wyjściem byłaby dziekanka według mnie.

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #128 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:04:02 »
O chemie i fizykę się nie martw, jak chcesz się nauczyć to spokojnie dasz radę, tylko się nigdy nie poddawaj nawet jak ci by nie szło, ja w tamtym roku zaczynałem od dosłownie zera i na początku przez pierwszy miesiąc miałem ogromny problem z fizyką przede wszystkim, a teraz śmigam z nią elegancko i przymierzam się do matur za rok z chemii i fizyki, co do kontynuowania studiów na ratownika wydaję mi się, że można ale nie jestem pewien jak to dokładnie wygląda, więc nie chce cię wprowadzać w błąd  :straz: :straz:
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #129 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:10:30 »
Dziakankę dostanę na rok. Aspirantka to 2 lata.

Podobno u mnie na uczelni istnieje obecnie pobierający nauki kadet z SA PSP w Częstochowie. Muszę na niego zapolować, ale czekać do października? Siedzę od dwóch dni nieprzerwanie i szukam informacji żeby jak najszybciej zacząć działać.

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:16:54 »
Mam pytanko, do tych co nie startują pierwszy raz co teraz robicie? praca/studia? -_-
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline Tysia

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:18:35 »
Studia :)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:31:46 »
Teraz trochę praca, pójdę na zaoczne studia jakieś no i oczywiście bedzie nauka chemii i fizyki oraz ciężkie treningi z trenerem ale póki co jestem na roztrenowaniu do połowy sierpnia gdzieś ;)

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:44:07 »
Ja również rozglądam się za jakąś dorywczą pracą teraz tak na pół roku, żeby troszkę zarobić, a od nowego roku mam w planach ostre przygotowanie, co oczywiście nie oznacza, że teraz przez pół roku nic bym nie trenował ani uczył się  :straz:
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:48:20 »
Ja w tym roku ukończyłem RM, teraz przygotowania na ostatnią szansę do CS PSP

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:51:09 »
Trzymam kciuki, oby nam wszystkim się udało.  :straz:
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline aspirantdrops

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 13, 2016, 21:52:02 »
Ja w tym roku ukończyłem RM, teraz przygotowania na ostatnią szansę do CS PSP

Z góry zaznaczam ,że nie pytam złośliwie  ^_^ Będziesz się w takim razie podejmował pracy w zawodzie ? Jak to na tą chwilę wygląda po RM ? Bo sam myślałem ,żeby się wybrać jak SA nie wypali ;)
Ale mam kilku znajomych ratowników medycznych to raczej nie są zadowoleni ze swoich zarobków w porównaniu do liczby godzin i dyżurów ...

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 13, 2016, 22:05:13 »
Mam pytanko, do tych co nie startują pierwszy raz co teraz robicie? praca/studia? -_-

Studia, 3 rok .:)
Ja już zacząłem przygotowania mozolne, ćwiczę 4x w tygodniu i mam zamiar zapisać się na C i do października je zrobić ^^

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 13, 2016, 22:34:10 »
Nauką bym się tak bardzo nie martwił chyba lepiej się do sprawnościowki przyłożyć, co nie?  W tym roku można było być wysoko w rankingu analizując jedynie testy z zeszłych lat. Widać ze niektóre osoby miały kilka punktów z testów z fizi chem. Lecz czy  te osoby poradzą sobie w szkole? Na zajęciach jest dużo potrzebnej wiedzy z tych dziedzin? Jak to wygląda orientujecie sie może?

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 13, 2016, 22:51:38 »
W tym roku kilka celów. Po pierwsze zakwalifokowałem sie na studia na RM, do tego od kwietnia C, od wrzesnia do października co tydzien w PSP robie KPP pewnie w lutym bedzie jeszcze jakiś kurs na łodki. Dodając to do tego ze mam zrobione kursy podstawowe i techniczne to bedzie juz fajny handicap do startów w naborach. Do tego nauczyc oszukać sie ten jebany Harvard, no i utrzymać moją sprawnosc. Rezerwy są w drązku i na 1km wiec jest co robić. :D

Offline kiksu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Cel: SA PSP 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #140 dnia: Lipiec 13, 2016, 23:03:20 »
8
W tym roku kilka celów. Po pierwsze zakwalifokowałem sie na studia na RM, do tego od kwietnia C, od wrzesnia do października co tydzien w PSP robie KPP pewnie w lutym bedzie jeszcze jakiś kurs na łodki. Dodając to do tego ze mam zrobione kursy podstawowe i techniczne to bedzie juz fajny handicap do startów w naborach. Do tego nauczyc oszukać sie ten jebany Harvard, no i utrzymać moją sprawnosc. Rezerwy są w drązku i na 1km wiec jest co robić. :D

Harvardu nie oszukasz  :mellow:

Offline Avensteye

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #141 dnia: Lipiec 14, 2016, 00:04:12 »
Z góry zaznaczam ,że nie pytam złośliwie  ^_^ Będziesz się w takim razie podejmował pracy w zawodzie ? Jak to na tą chwilę wygląda po RM ? Bo sam myślałem ,żeby się wybrać jak SA nie wypali ;)
Ale mam kilku znajomych ratowników medycznych to raczej nie są zadowoleni ze swoich zarobków w porównaniu do liczby godzin i dyżurów ...
Wszyscy mówią że, kiepsko z pracą. Większość pracodawców chce młodego pracownika z doświadczeniem  :rolleyes:
Ratownik medyczny może pracować od niedawna na szpitalnych oddziałach (w tym SOR), i oczywiście karetkach pogotowia.
 Najbardziej opłacalna jest chyba ta ostatnia opcja. Nie jestem zbyt dobrze rozeznany jak wyglądają zarobki "w liczbach" pytanie musisz kierować do starszych kolegów ratowników. A jak SA nie wypali zawsze masz opcję pójść do PSP z naboru do jednostki.

Offline SamurajJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #142 dnia: Lipiec 14, 2016, 08:48:01 »
Którą SA PSP polecacie najbardziej? Bardzo mi zalezy się dostać dlatego Ponań, Czestochowa czy Kraków nie robią różnicy. Nie ukrywam Że do Krakowa mam najbliżej. Z tego co widzę większość wybiera się do Czestochowy. Chciałbym poznać opinie na temat tych szkół może Macie jakieś doświaczenia lub znacie kogoś kto skończył daną szkole. Z góry dzięki. :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #143 dnia: Lipiec 14, 2016, 11:34:43 »
Kto chętny na wspólne przygotowania do szkoły ?

Offline Jozekk14

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 14, 2016, 13:27:16 »
a skad jestes > :D

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 14, 2016, 13:43:55 »
Jak ktoś potrzebuje książek do nauki fizyki albo chemii to zapraszam na priv  :mellow: Mam też kolce sprinterskie r. 45

Offline piachu97

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 14, 2016, 13:53:28 »
Jak ktoś potrzebuje książek do nauki fizyki albo chemii to zapraszam na priv  :mellow: Mam też kolce sprinterskie r. 45
Skrzynkę wyczyść :D

Offline heeeyy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 14, 2016, 13:57:06 »
Nie zauważyłem, możesz już pisać  :mellow:

Offline Aspiryna06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Cel SA PSP Kraków 2017
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 14, 2016, 14:41:40 »
Jest ktoś z Tarnowa lub okolic?(województwo Małopolskie)
"Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć".
"nie rezygnuj z celu bo wymaga czasu czas i tak upłynie".

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2017 ?
« Odpowiedź #149 dnia: Lipiec 14, 2016, 16:48:46 »
Może ktoś z Łodzi jest?  :rolleyes:
Bo walczyć trzeba do końca!