Autor Wątek: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.  (Przeczytany 5466 razy)

Offline jrg50

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« dnia: Czerwiec 02, 2006, 22:24:37 »
Czy ktoś wie kto został nowym Przewodniczącym i co z przystąpieniem do protestu Służb Mundurowych? :huh:Brak informacji na stronie związkowej.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2006, 13:35:22 »
Nowym przewodniczącym został wybrany- Robert Osmycki

"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2006, 14:00:43 »
Nowym przewodniczącym został wybrany- Robert Osmycki

wszedzie zmiany tylko starzy zwiazkowcy trzymaja sie bo jest tak jak wiatr zawieje

Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2006, 23:40:32 »
Z tymi przewodniczącymi jest tak jak z jedzeniem.Co nie zrobią to i tak gówno z tego!!!!! Szkoda pieniędzy na składki?Lepiej dać Żonie na spodnie bo przynajmniej ona tego nie zdefrałduje. A nasze zwiazki działają tak jak widać.Wszyscy wywalczają podwyżki a straż pożarna jest szczęśliwa bo mamy pracę i zaufanie społeczne!!!! To po hu... nam te związki?????
FIREMICHAŁ

Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 00:08:52 »
U nas w komendzie coraz więcej ludzi obserwując to, co dzieje się w straży oraz zachowanie się naszych władz związkowych myśli o rezygnacji z członkostwa w związkach. W ten sposób chcą wyrazić swoją dezaprobatę do obecnych poczynań związku. :angry: :angry:
Ludzie pomimo obojętności władz związkowych mają już dość tego bałaganu. Władze związkowe biją się o stołki a zapominają o swoich członkach mają nas po prostu w d...ie.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:28:20 »
michal1980@op.pl

Cytuj
Z tymi przewodniczącymi jest tak jak z jedzeniem.Co nie zrobią to i tak gówno z tego!!!!! Szkoda pieniędzy na składki

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zaczął działać i pokazał wszystkim jak to należy robić.

Cytuj
Wszyscy wywalczają podwyżki a straż pożarna jest szczęśliwa bo mamy pracę i zaufanie społeczne!!!! To po hu... nam te związki??

Proponuję abyś poprosił swojego komendanta aby troszke powalczył o podwyżki dla nas.......ciekaw jestem co Ci odpowie? A z tymi wszystkimi to nie przesadzaj ;).

misiek_331

Cytuj
Ludzie pomimo obojętności władz związkowych mają już dość tego bałaganu

Szkoda, że Ci sami ludzie nie maja już dość pracy w PSP widząc obojetność strony służbowej na obecną sytuację.

Cytuj
U nas w komendzie coraz więcej ludzi obserwując to, co dzieje się w straży oraz zachowanie się naszych władz związkowych myśli o rezygnacji z członkostwa w związkach

Proponuję porozmawiać z kolegami gdzie w komendzie były związki a teraz ich nie ma........co się zmieniło.

Pozdrawiam

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:44:32 »
Zachęcam do zapoznania się z ciekawym tekstem na temat ZZ (ogólnie, nie pożarniczych). Wiele z powyższych zastrzeżeń pojawia się w tym artykule.
http://lewica.pl/index.php?id=10173
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline roco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2006, 17:04:15 »
Z tymi przewodniczącymi jest tak jak z jedzeniem.Co nie zrobią to i tak gówno z tego!!!!!

Rozumiem, że 1980 to twoja data urodzin, więc młody kolego strażaku trochę szacunku dla tych ludzi i dla ich roboty. Można wyjść z założenia, że i tak kiedyś umrzesz - więc po co żyć.

Szkoda pieniędzy na składki?Lepiej dać Żonie na spodnie bo przynajmniej ona tego nie zdefrałduje.

Może i szkoda pieniędzy  na składki, ale jak związki wywalczą podwyżki ciekaw jestem czy zrezygnujesz z niej czy staniesz się jednym z aktywnych konsumentów mówiących pokątnie, że to Ci się należy.

A nasze zwiazki działają tak jak widać.Wszyscy wywalczają podwyżki a straż pożarna jest szczęśliwa bo mamy pracę i zaufanie społeczne!!!! To po hu... nam te związki?????[/quote]

Związki działają tak jak działają, postaw się w roli związkowca i strażaka - ile można i co można. Z jednej strony jest chęć zrobienia czegoś dla ludzi i służby z drugiej twardy mur naszych przełożonych. Chciałbym Ciebie zobaczyć w akcji, jak negocjujesz i walczysz. "Wszyscy" tzn. kto wywalczył te podwyżki. Tu pragnę zaznaczyć, że gdyby wszyscy strażacy związkowcy, niezrzeszeni i strona służbowa stanęli do wspólnej walki to sądzę, że podwyżki byłyby napewno dużo większe. Z zaufania społecznego trzeba się cieszyć, a nie wyszydzać. A jeśli chodzi o to, że masz pracę i jesteś z niej niezadowolony zwolnij się człowieku i masz po problemie. I prośba nie wyrażaj się tak brzydko, bo to chyba nie przystoi oficerowi obrażać innych, którzy między innymi i za Ciebie nadstawiają głowy.

Z wyrazami szacunku, pozdrawiam Wszystkich strażaków.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2006, 17:08:20 wysłana przez roco »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2006, 18:06:55 »
michał1980
Cytuj
Z tymi przewodniczącymi jest tak jak z jedzeniem.Co nie zrobią to i tak gówno z tego!!!!!
powinienem to zostawić bez komentarza, ale:
1. Może zacznij dzialać, a dopiero póxniej gadać? Zapisz się do jakiegokolwiek zz w PSP, niech Cię koledzy wybiorą i pokaz wszystkim jak i co się robi!
2. Długo i namietnie przekonywano Roberta O. na ponowne kandydowanie, bo lepszego przewodniczacego jak narazie (póki Ty nie zabłyśniesz) nie mamy
3. Być może jeszcze w 1998 roku nie pracowałeś kolego michale, ale to własnie wówczas dostaliśmy najwyzsze podwyzki i to dzięki zz, a odkad pracuję i działam w zz słyszę od takich Psikut..ów, że cobyście nie zrobili to podwyzkę dostanę i ja - niezrzeszony, ale ponarzekać jest najłatwiej?!
4 Zapytaj swojego komendanta ile zarazbia, gdzie się podziały pieniązki na to lub owo, kiedy zakupi srodki czystości, sorty, jak sie kształtują nagrody, dlaczego jest tak jak jest? jak myslisz odpowie Ci Twój najbliższy przyjaciel komendant? Myslę, że na 100% nie! A póki co ZZ musi! I ktoś (czyli zz) mają jakakolwiek kontrolę nad tym co się dzieje w PSP

wszystkim przeciwnikom zz proponuje nie komentować tego co zz robią lub nie, przecież skoro nie nalezycie to zwracajcie się do swoich komendantów, raporcik, droga słuzbowa i czekaj na odpowiedź, boisz się?!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2006, 01:15:22 »
Cytuj
Lepiej dać Żonie na spodnie bo przynajmniej ona tego nie zdefrałduje.
Panie michale(małpo)op.pl
mam nadzieję że wie pan co znaczy słowo defrałdacja ????
I jest pan zdrowy na umyśle i waży pan pisząc takie słowa.
Rozumiem że  pan ma dowody że zarząd zagarnął pieniądze ze składek dla siebie.
W innym wypadku może pana drogo kosztować jak ktoś z władz związkowych zachce pana oskarżyć o publiczne oczernianie i pomówienia. Zwłaszcza że jak sam pan dał to do zrozumienia chodzi o pieniądze.
Myślę że nie jest pan związkowcem bo tacy przeważnie znają się na związkach i na tym jak powinny działać najlepiej. 
Jeżeli jednak jest pan związkowcem to nie dziwię się czemu jest tak jak jest.... no cóż mając w szeregach takich "członków" nie ma się co dziwić że inni olewają zz. Ale przecież panu to jest na rękę.... Ale nie każdy ma układy i wujka w Komendzie. Reszta stara się coś robić ale zawsze znajdą się tacy co im pięknie to utrudniają.
Po co płacić składki ????
No cóż, racja.... przecież to Komendant Główny i ludzie panu podobni spowodowali że nie pracujemy 216-240 godzin miesięcznie jak "za cara Mikołaja" ale 160 jak cywilizowani ludzie .
To przecież Komenda Główna i tacy jak pan walczyli jak tygrysy o podwyższenie uposażenia mundurowego.
Więc
Cytuj
To po hu... nam te związki?
???
Jeśli nie jest pan w zz to faktycznie nie są panu do niczego potrzebne.... ale czasem trzeba chodźby kogoś bronić. Kogoś kto nie ma wujka w Komendzie i jeśli nie związek to już mu chyba nikt nie pomoże. Ale pan chyba nie ma takich problemów.
Kto ma bronić strażaka którego przełożony usilnie stara się udupić (czasem bez podstawnie i bez racji) ??? Tacy jak pan będą stali z boku jak łowcy sensacji..... ale żaden się nie nadstawi bo po co się narażać. Tacy jak pan maja dużo do powiedzenia wśród kolegów na wieczornych pogawędkach. Jeśli jednak przychodzi czas żeby "otworzyć gębę" to siedzą cichutko i głupio się mizdrzą do przełożonych a wręcz jeszcze im przytakują...  :huh:.
Cytuj
Wszyscy wywalczają podwyżki a ...
No to niech się pan pochwali ile to pan i panu podobni tych podwyżek już wywalczyli ?? 
Jak tak dalej pójdzie to za kilka-kilkanaście lat ZZ znikną ze struktur PSP. ja już tego nie doczekam ale pan, [ jak sugerował jeden z przedmówców (a raczej przedpiszców ;) ) dziś młody oficer] zobaczy jak piękna będzie straż wtedy. Jak Komendy staną się twierdzami władzy i nieomylności jednego człowieka. Teraz panu są zz na h...j potrzebne bo jest wujek co chroni i promuje. Ale co będzie gdy odejdzie na zasłużona emeryturkę ??? Może nie będzie tak kolorowo jak dziś. Wtedy może na tych waszych h...ach założycie sobie związek a ktoś inny powie właśnie tak jak pan teraz.
Czego z całego serca panu życzę.....

Do dago:
Artykuł wydaje się być obiektywny......  Przenosząc jednak to na nasze realia to tak jak w mojej Komendzie są dwa związki ale różne interesy.... I tu naprawdę byłoby ciężko pogodzić się w niektórych sprawach.

do rafaello
Cytuj
wszedzie zmiany tylko starzy zwiazkowcy trzymaja sie bo jest tak jak wiatr zawieje
możesz rozwinąć tę myśl.....

 





Offline michal1980@op.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2006, 18:06:45 »
Szanowny Kolego Geddeon.
Jeśli chodzi o Pana wypowiedz to informuję,że nie mam wujków ,stryjków i tp. Jeśli chodzi o udupienie strażaka przez przełożonego to akurat coś na ten temat wiem i może nawet więcej niż Pan bo byłem przez dziesięć miesięcy zawieszony i wygrałem batalię z oficerkami.Bez pomocy żadnych związków bo do nich nigdy nie należałem.A jeśli chodzi o pogawędki z kolegami,to akurat jest to wzór przewodniczącego związków w naszej komendzie.Bo to właśnie on dużo dziobem kłapie a na zebraniach udaje że nie wie o co chodzi bo akurat dwa pociągi się zbliżały.
Uważa Pan że związki zawodowe w PSP działają poprawnie??!! To proszę zwrócić uwaę na policję,wojsko,służbę zdrowia albo górników. O naszych związkach nikt nawet nie mówi bo ich tak jakby nie było!!!!!!
FIREMICHAŁ

Offline roco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2006, 19:12:42 »
Szanowny Michale
Na starego wyjadacza bez futra to Ty mi nie wyglądasz. Jesteś raczej zgorzkniałym frustratem, jedynym w służbie któremu wiatr w oczy wieje. Wiecznie niezadowolony z tego co złe i z tego co dobre, upatrujesz spisków, defraudacji. Starzy indianie mówią, że często ludzi ocenia się przez pryzmat własnej osoby. To, że nie pisałem na forum ( przyczyny tego pozostawiam dla siebie) nie znaczy, że nie czytam opinii kolegów. Córki gratuluję, a polemikę z Tobą pozwolę sobie prowadzić tylko i wyłącznie na forum. Proszę o przemyślenie swoich spostrzeżeń i proponuję wycofać się z tej defraudacji, tu Koledzy mają rację - możesz mieć kłopoty.
 
Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2006, 20:45:14 »
Niestety, ale również mam podobne zdanie do reszty - ZZ to wiem i czuję, niemal na codzień, u mnie bynajmniej s-f :angry: Każdy bardzo mądry, ale jak już.... wiadomo, /Kicha/ nie mam za złe! Tylko po co.... ta .fikcja i dlatego jak kiedyś PZPR -staram się omiajać narazie bokiemi te różne obecne  "sekty!" :angry:Przecież sami widzicie na codzień! No... chyba, że nie?
Pozdr......Wiem, wiem!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2006, 21:05:12 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline k922

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2006, 19:48:04 »
widze że znowu wybrali Lenona na przewodniczącego

pozdrowienia  :wacko:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2006, 00:48:03 »
Cytuj
A jeśli chodzi o pogawędki z kolegami,to akurat jest to wzór przewodniczącego związków w naszej komendzie.Bo to właśnie on dużo dziobem kłapie a na zebraniach udaje że nie wie o co chodzi bo akurat dwa pociągi się zbliżały.
Każdy ma takiego przewodniczącego na jakiego sobie zasłużył tzn. wybrał.
Nie oceniaj po jednym przewodniczącym całego związku.
Z drugiej strony ;nierozumiem dlaczego tak krytykujesz tego przewodniczącego ?? Przecież nie jesteś członkiem związku więc nie wymagaj od niego działań.  A jeśli uważasz że jest nieudolny to zapisz się, zmień go i pokaż co potrafisz.
Będziesz mógł działać zgodnie z prawem i ustawą o zz. Niech inni zobaczą czy Tobie starczy odwagi czy też tak jak on będziesz dużo kłapał pokątnie, a nie na zebraniach.


Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2006, 08:07:17 »
Taki mały EOT ....

mam propozycje dla moderatora ... wszystkie posty z w stylu : "komendanci to świnie bo ...", "związkowcy to świnie bo ...." "w straży jest do dupy bo .....". Na pniu usuwać ! nie wnoszą NIC do dyskusji, powodują niepotrzebne emocje i zatargi. Zresztą zobaczcie jak to wygląda .... Kolega X pyta o materiały do szkolenia z np "metod zastosowania SD-30 w pożarach budynów wysokościowych" i dostaje po 3 tygodniach 1 odpowiedz żeby sobie poszukał w google, a tekst że jest "kumpostwo" w straży wywołuje lawinowe 30 wpisów ... czy po to powstało to forum ? jeżeli tak to przepraszam i się wypisuje. Żeby nie było nie jestem ani garbusem, ani z KG, ani z KW, ani z ZZ, jestem zwykłym szeregowym pracownikiem JRG i uczciwie zarabiamna chleb i nie wpierdalam się w nieswoje sprawy. NIe czuje się oszukany. Przekrój społeczeństwa strażackiego jest procentowo identyczny jak każdej innej grupy zawodowej, więc dlaczego u nas miało by być inaczej niż np wśród nauczycieli czy piekarzy ? 

Bardzo przepraszam za zaśmiecenie wątku, jeżeli tu mój wywód jest bez sensu to prosze go usunąć i kontynuować rozmowę.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2006, 21:32:30 »
Seba pisze:
Cytuj
Kolega X pyta o materiały do szkolenia z np "metod zastosowania SD-30 w pożarach budynów wysokościowych" i dostaje po 3 tygodniach 1 odpowiedzba:

hm...to dlaczego kolega mu nie pomógł, tyle się na nas skarży? A może ny jesteśmy z małych miasteczek i nie mamy takich sprzetów? A może faktycznie powinien poszukać w bazie danych, nawet  na google gdyby miał troche inwencji to znalazłby cos takiego np.:
http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=5872
 czy wszystko musi być podane na tacy??? :wacko:

Cytuj
Żeby nie było nie jestem ani garbusem, ani z KG, ani z KW, ani z ZZ, jestem zwykłym szeregowym pracownikiem JRG i uczciwie zarabiamna chleb i nie wpierdalam się w nieswoje sprawy.
kiedy własnie to robisz, skoro nie jestes ani z KG, ani z KW, ani ze ZZ to tylko Ty uczciwie zarabiasz na chleb?? ciekawa teoria..

Cytuj
Przekrój społeczeństwa strażackiego jest procentowo identyczny jak każdej innej grupy zawodowej, więc dlaczego u nas miało by być inaczej niż np wśród nauczycieli czy piekarzy ?
No prosze jaki z Ciebie socjolog, tak to sobie ładnie wykoncypowałeś? Tylko tak naprawde to o co Ci chodzi? jak nie chcesz uczestniczyć w tych dyskusjach to nie namawiam i tesknił nie będę..pa  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2006, 22:16:15 »
chyba się nie zrozumieliśmy ...  :( Wątki o tych wszystkich tematach są jak najbardziej na miejscu z tym tylko zastrzeżeniem, że powinny być prowadzone na jakimkolwiek poziomie ! a funkcja MOD-a powinna zapewniać większą czujność na "wyskoki" coniektórych uczestników. Pamiętam że swego czasu dość długo wisiał wpis "za ile kupie miejsce na SGSP?" ... bez żartów, internert, internetem, onet niech służy za słup ogłoszeń wolnych, na forach powinno się moderować treść i oto tylko apeluje. Dzięki temu naprawdę wszystkim dyskutowało by się łatwiej ... chyba ze lubisz po raz 1000 spierać się o to samo, ale to zakrawa na masochizm ;) tym bardziej że zmieniają się wątki, fora, tematy, a te same "nicki" piszą ciągle dokładnie to samo .... i wiedz prosze że mimowszytko mi było by przykro opuścić to forum po raz kolejny, bo naprawdę mozna znaleść tu coś dla siebie

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2006, 22:25:09 »
o naszych związkach to mozna napisac w ten sposob: masa ludzi do nich należy i tylko należy bo nie działa ito wlasnie ten problem że nie ma odpowiednich działaczy którzy potrafili by coś wywalczyć, ja wiem że nie potrofiłbym więc nie należe do związku. Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2006, 23:47:12 »
Jarecki ;
Myślę że to jest to..... celne spostrzeżenie...
+ !!

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:31:19 »
jarecki napisał:
Cytuj
o naszych związkach to mozna napisac w ten sposob: masa ludzi do nich należy i tylko należy bo nie działa

ja odpowiem zaś parafrazując:
o naszych związkach to można napisać w ten sposób: dobrze, że są, nawet jesli "tylko" są, bo co by było gddyby ich nie było?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zjazd NSZZ "S" w Soczewce.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2006, 20:20:07 »
W komendzie w której pełnię służbę mamy "pełną gamę" związków działających w PSP. W przypadku gdy nadchodzi okres wyborczy to przewodniczący związków (mimo niechęci ogólnej do nich  ^_^) słyszą, że może zostaliby na kolejną kadencję. "Wiesz bo ty już wiesz jak to.... ", itp. Same struktury związków posiadają członków, którzy mogliby wnieść coś nowego w działalność, jak nie pomysł to werwę. Nikt jednak lub może nie nikt raczej lepiej użyć słowa nieliczni, starają się włączyć w działalność związkową. I to jest problem organiczacji związkowych.
Widuję też jak czasami co niektórym, na codzień krzyczącym, jak strasznie potulnieją w starciu z przełożonymi. Niejednokrotnie "składają swoje losy" w ręce właśnie związków.
Zamiast krzyczeć, że ktoś źle robi lub że nic nie robi krzyczący Panowie i Panie niech choć trochę włączą się w działalność lub przynajmniej będą w stanie podejść do irytującego go związkowca i powiedzieć mu w twarz co jest nie tak.
Niestety takie działanie "krzykaczącym" nie przystoi, bo najlepiej krzyczy się z tłumu gdzieś na korytarzu. Wtedy krzykacze są bezimienni lub trudni do identyfikacji.
Kłopot w tym, że wszystkim "krzykaczącym" i malkontentom zależy na anonimowości.