Autor Wątek: Dorga do oficera po wydzile cywilnym SGSP  (Przeczytany 1720 razy)

Offline Konrad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Dorga do oficera po wydzile cywilnym SGSP
« dnia: Czerwiec 02, 2006, 12:09:38 »
Witam!

Zastanawiam sie czy nie isc do pracy w strazy. Skonczylem SGSP wydzial inzynierii bezpieczenstwa cywilnego. Mam tytul mgr inż. Dodaje ze chcialbym pracowac na podziale jako ratownik. Zaczac od stopnia strazak. Czy waszym zdaniem awans po kierunku cywilnym SGSP jest szybszy niz po innych wyzszych uczelniach? Slyszalem ze jako ratownik na podziale dlugo sie czeka na awans. Podobno jako pracownik biurowy wszystko przebiega szybciej, ale to nie dla mnie. Prosze o wasze opinie. Pozdrawiam

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: Dorga do oficera po wydzile cywilnym SGSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2006, 15:12:59 »
to dlaczego nie poszedłeś na kierunek bezpieczeństwa pożarowego?  Ja planuję zdawać nan ten kierunek co ty ukończyłeś go , mam w związku z tym kilka pytań. Jeśli możesz to odezwij sie ewagut20@o2.pl   
czarnulka

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Dorga do oficera po wydzile cywilnym SGSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2006, 11:09:04 »
Komendant Główny zablokował awanse na mł. kapitana po wydziale cywilnym

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Dorga do oficera po wydzile cywilnym SGSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2006, 19:02:58 »
Witam!

Zastanawiam sie czy nie isc do pracy w strazy. Skonczylem SGSP wydzial inzynierii bezpieczenstwa cywilnego. Mam tytul mgr inż. Dodaje ze chcialbym pracowac na podziale jako ratownik. Zaczac od stopnia strazak. Czy waszym zdaniem awans po kierunku cywilnym SGSP jest szybszy niz po innych wyzszych uczelniach? Slyszalem ze jako ratownik na podziale dlugo sie czeka na awans. Podobno jako pracownik biurowy wszystko przebiega szybciej, ale to nie dla mnie. Prosze o wasze opinie. Pozdrawiam
Witaj
jeśli chcez pracować na podziale bojowym to czeka Cie dość długa droga.
1. Musisz sie zatrudnić w PSP (testy sprawnościowe, badania psychofizyczne, badania lekarskie itd.)
2. Po przyjęciu pójdziesz na kurs podstawowy (~ 4 miesiące)
3. Potem poczekasz aż Cię skieruja na kurs podoficerski który też trwa około 4 miesięcy (czekać mozesz długo)
(w miedzyczasie przez 3 lata bedziesz na tzw. stażu i zarobisz około 800-900 zł na rękę)
4. Po kursie podoficerskim mozesz się starać o przyjęcie na tzw. kurs ciążowy i po nim otrzymasz stopień młodszego kapitana.
5. Nic poza kursem podstawowym i podoficerskim nie jest pewne :D
6. Nasz KG stwierdził, że raczej nie bedą przyjmowani ludzie do PSP po studiach cywilnych (z wyjątkami)
Pozdrawiam