Autor Wątek: Przepisy do bani?  (Przeczytany 1768 razy)

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Przepisy do bani?
« dnia: Maj 15, 2016, 20:21:08 »
Zastanawiam się, o co w tym chodzi... Czy to kolejny przypadek, kiedy "zły urzędnik" - w tym wypadku strażak - utrudnia życie "biednemu inwalidzie", czy może jednak ktoś dał ciała i nie trzymał się norm, czy może normy są durne? I jak się to ma do tego, ze chyba te platformy są nawet na węższych klatkach montowane, a nikt się nie czepia? Możecie mnie oświecić?
I tak czysto praktycznie jak to z Waszego punktu widzenia wygląda?

https://www.youtube.com/watch?v=KwDKmuXGN3Y
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Przepisy do bani?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2016, 22:38:29 »
Komendant z KP PSP ma niestety rację. Przepisy mówią jasno, że budynek użytkowany uznaję się za zagrażający życiu ludzi jeśli szerokość biegu schodów jest mniejsza o 1/3 niż mówią warunki techniczne, w tym przypadku wymagana szerokość 1,2 m. Przy odwołaniu KW PSP niestety nic nie pomoże. Może pomóc ekspertyza rzecz. budowlanego i rzecz. ds. zab. ppoż. Myślę, że przy tak "wrażliwej" sprawie Komendant Wojewódzki by przystał na jakieś drobne rozwiązania zamienne np. szersze drzwi wyjściowe, oświetlenie awaryjne. Zastanawia mnie co skłoniło wydział kontrolno-rozpoznawczy do kontroli tego budynku. Niby budynek mieszkalny SW, ale gdyby nie ta instalacja by raczej nie znaleźli żadnych nieprawidłowości. Może jakiś donos sąsiada, któremu przeszkadza platforma ?

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Przepisy do bani?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2016, 22:58:43 »
No własnie mnie tez ciekawi, skąd kontrola, bo wątpię, czy standardowa albo przypadek. A te platformy są montowane stosunkowo często i pierwszy raz słyszę o tym, żeby w ogóle ktokolwiek zwracał uwagę.
Znaczy owszem: sąsiedzi nie wyrażają zgody, jeśli sam niepełnosprawny czy jego rodzina są z natury upierdliwi, ale to całkiem inna bajka.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]