Autor Wątek: Chemia i fizyka do SA PSP  (Przeczytany 2061 razy)

Offline Gaśniczy

  • Gaśniczy
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Gaśniczy
Chemia i fizyka do SA PSP
« dnia: Maj 31, 2006, 11:08:30 »
Witam wszystkich pożarników mam pytanie do wtajemniczonych z jakich książek uczycie się chemii i fizyki do Szkół Aspirantów PSP? Myślę, że najpierw trzeba wkuć teorię a dopiero potem rozwiązywać testy z poprzednich lat bo jak nie znasz teorii to jak możesz zrobić dane zadanie? Prosiłbym o odpowiedź na moje pytanko. A tak w ogóle to pozdrawiam wszystkich -_-

Offline Mosqu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Chemia i fizyka do SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 14:53:06 »
Ja kiedy sie uczyłem do testów nakupowałem sobie wiele książek. Najlepsze są takie które obejmuja cały materiał ze szkoły średniej w sposób usystematyzowany i z omówionymi przykładami zadań. Kup sobie tez jakieś testy tylko zwróc uwagę żeby miały tylko jedną prawidłową odpowiedź do wyboru tak jak na prawdziwym teście.
Moge ci jescze powiedziec że na kursie za 800 zł który przygotowuje do egzaminów dostaliśmy kserówki ze zwykłego vademecum z fizyki i chemi.
Oczywiście zanim zabierzesz się do testów musisz znać teorie.
Powodzonka.

Offline knives

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Chemia i fizyka do SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2006, 17:04:27 »
Ja tam nie wiem na jakim poziomie wiedzy stoisz... Ja właśnie kończę korzystać z tej stronki http://fizyka.kopernik.mielec.pl/fizyka/Dualizm_korpuskularno-falowy wg mnie ten wirtualny podręcznik jest spoko, bo trochę ogarniam się w tej dziedzinie. Dodatkiem mogą być wzory podstawowe na maturę z fizyki (dostępne na www.cke.edu.pl), które trzeba wkuć na pamięć. Jeśli robiłeś sporo zadań wcześniej to już zapewne te wzorki znasz :) Dodatkowo przerobiłem testy z zeszłych lat, a jak czegoś nie wiedziałem to na wikipedii odnalazłem. Wikipedia też jest spoko. To ja robię tyle jeśli chodzi o fizykę. Co do chemii to postanowiłem olać naukę.. (Te 15 punktów mi wystarczy, reszte nadrobię fizą) także nie pomogę, ale możesz zajrzeć w jakieś repetytorium albo kupić zwykły podręcznik, nawet podstawowy...

Offline celam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Chemia i fizyka do SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2006, 14:58:40 »
Ja praktycznie uczę się tylko z internetu. Strona z fizyką którą podał knives jest dobra bo materiał wykracza po za testy i jak ktoś to przerobił to z fizyką problemu nie będzie miał. Serwisów chemicznych też jest od groma wystarczy troczę poszukać np. http://chemia.int.pl/?co=4&nr=2 lub http://www.biology.pl/chemia/

Offline saho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Chemia i fizyka do SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2006, 15:32:22 »
Cześć  ,, gdzie zdajecie  ???  ja mam   złożone podania  do CSPSP w Częstochowie i Krakowie.  Gdzie jest większa szansa dostać się bez pretekcji ...  sprawnościowe robie   drażek 12 ,  1000m 3.15 . i 50 m w 7.12s  no i koncze lic z Fizyki w tym roku ,, i myśle że to może być skuteczne jeśli fizyke zdam na maksa!!!!  Co o tym sądzicie???  Ja ,myślę że do takiej szkoły  powino się  ustalać min sprawnościowe.!!  Gdyż po 2 latach  szkoły  spokojnie można się podciągać 20 razy i biegac i mieć kondycje .... ale logicznego myślenia i ogolnej wiedzy niestety nie da się wyszkolić ,,,  aha w tym roku za każdą odpowiedź jest 4 punkty.. dobry krok w tym kierunku...  ^_^ ^_^ to jest polska swoje wiem , ale często widzę na tym forum posty : osób ktore się nie dostały i piszą ...różne takie rzeczy ,,,... mam znajomego co się dostał do CSPSPw Częstochowie  a z Fizyki był rewelacja i nie dziwi mnie że  zdał bez pleców bo miał max!!! pozdrowionka i piscie na gg 2275166

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Chemia i fizyka do SA PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2006, 11:12:27 »
tylko ze masz problem bo w kazdej aspirantce termin testów jest w tym samym dniu :)