Autor Wątek: Z-ca Komendanta wymogi  (Przeczytany 6416 razy)

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Z-ca Komendanta wymogi
« dnia: Kwiecień 16, 2016, 11:48:53 »
Mam pytanie czy osoba typowana na zastępce komendanta powiatowego musi posiadać przeszkolenie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi . :tuba:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2016, 12:00:17 »
Patrząc na to co się juz stało się w kraju to nie, ale jest to chore.. Natomiast ważnym elementem jest bycie powiązanym z zz.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2016, 12:00:33 »
Mam pytanie czy osoba typowana na zastępce komendanta powiatowego musi posiadać przeszkolenie związane z kierowaniem działaniami ratowniczymi . :tuba:
Musi.
Komendant ma czas na uzupełnianie kwalifikacji, zastęcna nie!
Patrząc na to co się juz stało się w kraju to nie, ale jest to chore.. Natomiast ważnym elementem jest bycie powiązanym z zz.
Nawet przynależność do armii zbawienia w tej sytuacji nie pomoże!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2016, 12:08:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2016, 12:08:59 »
Wskżesz gdzie jest napisane że musi ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2016, 12:12:07 »
Wskżesz gdzie jest napisane że musi ?
Rozporządzenie MWSiA w sprawie stanowisk służbowych w PSP
Komendant ma przy wymaganym wykształceniu indeks 2
a zastępca nie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2016, 12:03:54 »
Eqinox MUSI to na Rusi!! Wiem już w 99%, że strażak (czyt. wysoki rangą działacz ZZ) będzie piastował stanowisko na które nie ma wymaganych kwalifikacji. I co Ty na to!!!!!!

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2016, 14:44:38 »
Ja znam drugi przypadek wiec jest nas dwóch.. Tadaaaam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2016, 16:08:19 »
Eqinox MUSI to na Rusi!! Wiem już w 99%, że strażak (czyt. wysoki rangą działacz ZZ) będzie piastował stanowisko na które nie ma wymaganych kwalifikacji. I co Ty na to!!!!!!
W tym roku? Lub za czasów obowiązywania tego rozporządzenia kwalifikacyjnego?
Jeśli tak to nazwiska PM wysilcie a sprawdzę to!
Ja znam komnede gdzie asp. sztab jest z-cą komendanta nie jest działaczem!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2016, 16:18:08 »
Officer jesteś niespełniony, ze ktoś może a ty nie!!! Trzeba było się zapisać do ZZ , a nie teraz płakać czy ktoś spełnia czy nie. Ile w kraju jest przypadków co strazacy nie spełniali kwalifikacji i awansowali zarówno w stanowisku jak i stopniu!! Mnóstwo!!! Takie zycie jedni maja lżej drudzy trudniej, ale to nie miejsce , przynajmniej w jednej formacji by kłaść komuś kłody pod nogi!!! WYLUZUJ!!!

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2016, 21:28:17 »
Dziś od znajomej kadrowej się dowiedziałem ciekawej rzeczy, mianowicie : jeśli ktoś nie spełnia kwalifikacji, można napisać do KG o odstępstwo od kwalifikacji ze względu na bycie wysokiej klasy specjalistą  :wall:

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2016, 22:00:07 »
Standardowa procedura, za poprzedniego KG bylo to samo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2016, 22:54:30 »
Dziś od znajomej kadrowej się dowiedziałem ciekawej rzeczy, mianowicie : jeśli ktoś nie spełnia kwalifikacji, można napisać do KG o odstępstwo od kwalifikacji ze względu na bycie wysokiej klasy specjalistą :wall:
To zaproponuj kadrowej jakiś kurs doszkalający ze znajomości ustawy o PSP. Bo wysokiej klasy specjalistka mogła tego typu słowa powiedzieć i obnażyć u Siebie elementarne braki dotyczące znajomości ustawy. 
Zgodę może dać tylko Minister!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2016, 08:59:43 »
spokojnie Eqinox , nie tak nerwowo :stop:  Nie zmienia to faktu, że jest taka możliwość, szkoda że tylko na wyższych stołkach a u dołu na stażyście trzyma się chłopaków 4 lata, choć są w służbie stałej. Możliwe że mi przekazała ze do Ministra a ja pokręciłem, ale dobrze że stoisz na straży "Veritas et Aequitas" :straz:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2016, 09:37:23 »
Fireman z kilkoma cyferkami :rofl: Ja nie płaczę tylko przedstawiam problem a raczej niezgodność przytaczanych faktów w postach. Całusek :P za poparcie mnie w innym temacie a czerwona kartka :stop: za wypowiedż w sprawie konieczności zapisania się do ZZ (czyżby strażak nie w ZZ był gorszym strażakiem?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Z-ca Komendanta wymogi
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2016, 11:54:17 »
(...)a czerwona kartka :stop: za wypowiedż w sprawie konieczności zapisania się do ZZ (czyżby strażak nie w ZZ był gorszym strażakiem?
Dooczytałem gdzieś, że za mną tęsknisz :rofl:
Czyżby zapisanie się do ZZ stanowiło twiom zdaniem ujmę na honorze oficera?
W kilkunastu może kilkudziesięciu wątkach atakujesz ludzi związanych (a nawet niezwiązanych) z ZZ jeśli awansują to znaczy, że masz ich za gorszych. Nie rozumiem co Cię boli i dlaczego.
Nie zmienia to faktu, że jest taka możliwość, szkoda że tylko na wyższych stołkach a u dołu na stażyście trzyma się chłopaków 4 lata, choć są w służbie stałej. Możliwe że mi przekazała ze do Ministra a ja pokręciłem, ale dobrze że stoisz na straży "Veritas et Aequitas" :straz:
Jeśli ktoś po stażu dalej ma grupe stażysta to zostało złamane prawo! I należy mu sie wyrównanie.
A co do odstępstwa to kiedyś słyszałem o Z-cy d-cy zmiany st. ogn. tak, że i doły potrafią.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.