Autor Wątek: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?  (Przeczytany 16155 razy)

Offline woker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Orientujecie się czy to pewne, że we wszystkich województwach wstrzymane są urlopy w drugiej połowie lipca?

Offline dk19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2016, 16:42:52 »
słyszałem że cały lipiec.

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2016, 16:57:57 »
15.07 - 05.08 zarządzenie KG

Offline dk19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:09:08 »
a stany zmianowe zotają bez zmian?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:26:54 »
a co z zaplanowanymi wyjazdami urlopowymi, znowu się na zapas podniecają  :gwiazdki:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:32:14 »
Nie maja takiego prawa tymbardziej w momencie kiedy zaplanowałeś urlop i masz przedpłatę wyjazdu na wakacje. To tak samo w momencie kiedy nadgorliwi komendanci informują że na dzień strażaka ma być 100 % stanu osobowego jednostki oczywiście oprócz zmiany służbowej. To w takim razie po co planować urlopy w grudniu ?

Offline firemanjg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:34:15 »
Kolego SIUSIEK Jakaś podstawa prawna, że nie mogą? temat jest na tapecie:)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2016, 17:48:53 »
pismo KG mówi o ograniczeniu urlopów a nie o wstrzymaniu - decyzja należy do poszczególnych komendantów


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2016, 18:07:03 »
pismo KG mówi o ograniczeniu urlopów a nie o wstrzymaniu - decyzja należy do poszczególnych komendantów
Dokładnie, dodatkowo maja zostać przesłane sprawozdania z podjętych działań. Tak więc ktoś wreszcie w PSP pomyślał najpierw oszacuje siły i środki jakimi dysponuje a potem określili jakie stany mają być trzymane.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2016, 18:52:13 »
Nie maja takiego prawa tymbardziej w momencie kiedy zaplanowałeś urlop i masz przedpłatę wyjazdu na wakacje.

Art. 72. 1. Strażaka można odwołać z urlopu wypoczynkowego z ważnych
względów służbowych, a także wstrzymać udzielenie mu urlopu w całości lub części.
Termin urlopu może być przesunięty na wniosek strażaka umotywowany ważnymi
względami.
2. Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze
rozporządzenia, warunki zwrotu kosztów przejazdu spowodowanych odwołaniem
strażaka z urlopu oraz zwrotu innych kosztów, z uwzględnieniem w szczególności:
1) określenia rodzaju innych kosztów podlegających zwrotowi;
2) określenia osób, których odwołanie z urlopu razem ze strażakiem
powodowałoby zwrot kosztów związanych z odwołaniem z urlopu.
3. Odwołanie strażaka z urlopu ze względów służbowych wymaga zgody
przełożonego uprawnionego do powołania lub mianowania.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2016, 19:06:45 »
Wiecie kiedy mamy już na 100 % urlop - zgodny np. z planami urlopowymi zatwierdzonymi w grudniu poprzedniego roku ?? Jak po pierwsze macie zaakceptowaną kartę urlopową na ten czas i po drugie rozpoczęliście fizycznie urlop czyli jesteście w pierwszym dniu urlopu. Wtedy z pełną świadomością możecie mieć swojego szefa za przeproszeniem w d...e.
A z tą odpłatnością zwrotu kosztów za urlop nierozpoczęty (przedpłata) w porównaniu do odwołania z urlopu już rozpoczętego to nie jest taka oczywista sprawa jak się wszystkim wydaje.
W naszej JRG odnośnie ŚDM w okresie 15.07. - 05.08.2016 urlopy zaakceptowane przez 01 tylko na podstawie odrębnych raportów z załącznikami np. przedpłata, rachunek potwierdzający rezerwację.   
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2016, 19:09:24 »
W naszej JRG odnośnie ŚDM w okresie 15.07. - 05.08.2016 urlopy zaakceptowane przez 01 tylko na podstawie odrębnych raportów z załącznikami np. przedpłata, rachunek potwierdzający rezerwację.   
Bardzo mądrze, uważam że inteligentnie podszedł do tematu wasz 01.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2016, 20:31:46 »
Ogólnie w miarę rozsądnie podeszło do tego KG, że już teraz o tym informują (ja wiem o tym piśmie od 2 - 3 tyg.). Można zawczasu zawsze coś przesunąć w terminie urlopów albo napisać do 01 raport z podpiętą płatnością w terminie (zwykle 01 na wykupione wycieczki nie odmawia raportu - ja przynajmniej o tym nie słyszałem).
EGO = 1 / wiedza

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2016, 20:45:37 »
U nas cały lipiec wyczyszczony z planów urlopowych.
KP na mazowszu.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2016, 21:17:08 »
Ogólnie w miarę rozsądnie podeszło do tego KG, że już teraz o tym informują (ja wiem o tym piśmie od 2 - 3 tyg.). Można zawczasu zawsze coś przesunąć w terminie urlopów albo napisać do 01 raport z podpiętą płatnością w terminie (zwykle 01 na wykupione wycieczki nie odmawia raportu - ja przynajmniej o tym nie słyszałem).

Chyba żartujesz. Już teraz informują? Powinni o tym poinformować tak jak policja, w zeszłym roku. Wtedy nie byłoby problemów z zaplanowaniem urlopów i ewentualnym ich przekładaniem. O ŚDM od kiedy było wiadomo, że w tym terminie odbędą się w Polsce? Informacja o ewentualnym wstrzymaniu urlopów podana na przełomie marca i kwietnia jest przynajmniej 4-5 miesięcy spóźniona. I powie Ci to każdy, kto musi ułożyć plan urlopów, grafiki itp.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2016, 23:42:25 »
Nie maja takiego prawa tymbardziej w momencie kiedy zaplanowałeś urlop i masz przedpłatę wyjazdu na wakacje. To tak samo w momencie kiedy nadgorliwi komendanci informują że na dzień strażaka ma być 100 % stanu osobowego jednostki oczywiście oprócz zmiany służbowej. To w takim razie po co planować urlopy w grudniu ?


No to jeśli akurat wpłaciłeś na wakacje a twój KP/M nie okaże zrozumienia i postanowi Ci nie udzielić urlopu to w zakresie zwrotu gwarantuj  iż się zdziwisz ( zwracają za odwołanie z urlopu a nie za odwołanie zaplanowanego urlopu)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2016, 00:00:53 »
Ogólnie w miarę rozsądnie podeszło do tego KG, że już teraz o tym informują (ja wiem o tym piśmie od 2 - 3 tyg.). Można zawczasu zawsze coś przesunąć w terminie urlopów albo napisać do 01 raport z podpiętą płatnością w terminie (zwykle 01 na wykupione wycieczki nie odmawia raportu - ja przynajmniej o tym nie słyszałem).

Chyba żartujesz. Już teraz informują? Powinni o tym poinformować tak jak policja, w zeszłym roku. Wtedy nie byłoby problemów z zaplanowaniem urlopów i ewentualnym ich przekładaniem. O ŚDM od kiedy było wiadomo, że w tym terminie odbędą się w Polsce? Informacja o ewentualnym wstrzymaniu urlopów podana na przełomie marca i kwietnia jest przynajmniej 4-5 miesięcy spóźniona. I powie Ci to każdy, kto musi ułożyć plan urlopów, grafiki itp.

Wiesz, o wstrzymanych urlopach słyszałem już w tamtym roku, na początku tego roku straszono wręcz że np. małopolska będzie miała wstrzymane nawet do dwóch miesięcy.... Więc było już coś wiadomo... Ustalić ostateczne terminy to też nie jest tak prosto, tym bardziej, że organizatorem są władze kościelne a one (bez komentarza  :wacko: :wacko: :wacko: )
EGO = 1 / wiedza

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2016, 08:52:13 »
Robn, tu nie chodzi o to kiedy kto słyszał o możliwości wstrzymania urlopów. W policji potrafili zareagować oficjalnie (pismo) już w zeszłym roku. Fakt, że wstrzymali im od połowy lipca do połowy sierpnia, ale łatwiej jest teraz to poluzować (skrócić termin wstrzymania urlopów), niż w drugą stronę, szczególnie, że w tym okresie jest szczyt sezonu urlopowego.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2016, 10:34:16 »
krótko - zielona kartka wyleczy każdego debila na stanowisku z głupich pomysłów :rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2016, 13:30:20 »
popieram Scyzoryka a oponenci obecnej władzy mówią, że wszystko gra. Ciekawi mnie jak jeden z drugim nie dostałby dnia urlopu w wakacje mając dzieci!!!!. U mnie ostro zawrzało!!! Cześć juz dokjonała przedpłat a 01 (zgadzam się , że zgodnie z prawem) stwierdził, że nie będzie zadnych zwrotów. Ja zaplanowałem urlop na początku lipca więc mógłbym powiedzieć, że mi to wisi, ale panowie gdzie jest tu strażak!!! Jak nas się szanuje. Zaraz kubeł pomyj, bo to przecież służba, jak ci nie pasuje to zmień pracę itp. Jestem zażenowany, że obecna władza nas nie szanuje. Mówią na Policję , że to Psy itp. ale daleko nam do nich pod względem solidarności.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2016, 21:01:48 »
U mnie ostro zawrzało!!! Cześć juz dokjonała przedpłat a 01 (zgadzam się , że zgodnie z prawem) stwierdził, że nie będzie zadnych zwrotów.
stwierdził - zakładam że ustnie. To niech napisze kilku strażakom którzy podepną pod swoje raporty o urlopy dowody wpłat. Ciekawe czy wtedy odważy się wchodzić w otwarty konflikt z kilkoma strażakami i większością ich popierających chłopaków z PB. Jest jeszcze odwołanie od decyzji negatywnej, są następnie inne formy dochodzenia swoich praw (w przypadku przedpłaty bez rozpoczęcia urlopu bez profesjonalnej opieki prawnej moim zdaniem strażak nie da sobie rady). I nie bać się stwierdzenia ewentualnego 01 że on to by może i dał ten urlop (albo zwrócił cześć kasy za przedpłatę) ale prawnik komendy twierdzi że nie da rady. Inny prawnik stwierdzi że można.  -_-
pozdrawiam 

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2016, 21:40:58 »
Bez paniki.
Ustaliłeś w grudniu urlop na II polowe lipca - OK, zapłaciłeś w międzyczasie kaucję za wyjazd (zniżki są przecież nawet do 30%) - OK, powiadomiłeś przełożonego o zaplanowanych wczasach no mniej więcej wg w/w złożonej propozycji - OK ?
Nie pozostaje nic innego jak wg pisma z KG napisać do swojego KW o prośbie o udzieleniu urlopu w tym czasie z powyższym uzasadnieniem.
 Pozostali którzy dostosowali się do grafiku na 2016 r. będą zadowoleni z nadgodzin wynikających z nieudzielanych dni wolnych w okresie ŚDM.
"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 16, 2016, 11:41:39 »
"zadowolenii z nadgodzin...."  ^_^ :klol: :mellow: które będziemy odbierać w listopadzie....  Panowie i Panie kasy nie ma rząd jasno to już określił info od posłanki...jest tylko na pewną cześć

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 21, 2016, 12:07:49 »
Eqinox !! podobnie jak w pozostałych tematach!!1 gdzie twoja aktywność. Niewygodne tematy godzące w ZZ i obecną działalność przeciw strażakom uchodzą w niepamięć???

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wstrzymane urlopy w drugiej polowie lipca we wszystkich wojewodztwach?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 21, 2016, 13:05:53 »
"zadowolenii z nadgodzin...."  ^_^ :klol: :mellow: które będziemy odbierać w listopadzie....  Panowie i Panie kasy nie ma rząd jasno to już określił info od posłanki...jest tylko na pewną cześć
Skąd Ty kolego bierzesz takie "niby sprawdzone" informacje i to od samej posłanki. Podaj jej nazwisko bo jakoś wierzyć mi się nie chce że owa posłanka wie coś o jakiejś pewnej części ...Tylko czego?