Autor Wątek: Wymagania dotyczące radiotelefonów stosowanych w PSP  (Przeczytany 2792 razy)

Offline qwerty12364

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Wymagania dotyczące radiotelefonów stosowanych w PSP
« dnia: Marzec 24, 2016, 12:58:46 »
Witam.
Czy posiada ktoś może wytyczne, jakie powinny spełniać radiotelefony nasobne stosowanie w PSP.
Wiadomo, że na rynku "rządzi" Motorola, po trochu HYT/Hytera.
Ale czy istnieje możliwość wykorzystania także bardziej "budżetowych" modeli?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Wymagania dotyczące radiotelefonów stosowanych w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2016, 21:41:05 »
Poszukaj po SIWZ-ach do środków łączności, czy to osobno, czy na pojazdach pożarniczych. Tego co wiem największym zgryzem są tony CTCSS (a przynajmniej były), bo PSP zdaje się używa 60 (przy czym w danym powiecie o ile mnie pamięć nie myli nie więcej niż 4), a w SIWZ-ach dziwne rzeczy tam czasem wypisują żeby wygrała M.

Swoją drogą popatrz na to co oferuje Motorola GP/GM-360 za parametry, to będziesz wiedział czego PSP wymaga :P

Trochę może pomieszałem z tymi tonami, ale ostatnio miałem z tematem styczność jakieś 6 lat temu przy okazji protestu Radmora - i to chyba w tym kierunku należałoby się zwrócić szukając alternatywy, ponieważ Radmor jest dostawcą radiostacji dla armii.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE