Autor Wątek: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia  (Przeczytany 6131 razy)

Offline samsung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« dnia: Marzec 22, 2016, 17:39:39 »
Cześć
Bardzo proszę o radę co mam zrobić w mojej sytuacji, startowałem w naborze do psp, dotarłem do rozmowy ale niestety nie jestem wśród szczęśliwców którzy się dostali. Posiadam 
1: wyszkolenie pożarnicze w Ochotniczej Straży Pożarnej – ukończone SP+KPP+RT 15 pkt
2:prawo jazdy kat. C 10 pkt
3:inne kwalifikacje lub uprawnienia wymagane na danym stanowisku – w sumie do 15 punktów (np. uprawnienia do
obsługi podnośników, drabin mechanicznych, kurs archiwizacji itp.), nie więcej niż 5 punktów za jedno uprawnienie;  i z tych posiadam
uprawnienia do obsługi podnośników
oraz uprawnienia do napełniania zbiorników przenośnych

Po uzyskaniu informacji ile mam puntów z 1 etapu [ weryfikacja dokumentów] dostałem odpowiedz, że 15. Zaliczyli mi tylko kurs OSP, prawa jazdy nie ponieważ było obowiązkowe. I tutaj pojawia się moje pytanie czy mieli prawo nie przyznawać mi puntów za te dodatkowe uprawnienia.
Dodam, że w rozporządzeniu jest wzmianka    Sposób liczenia punktów:
3) kwalifikacje wymienione w pkt 6–8 oraz w pkt 12–14 uwzględnia się przy naborze na stanowiska związane bezpośrednio z udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2016, 17:43:49 »
Każda jednostka organizacyjna ustala "pod siebie", za jakie dodatkowe uprawnienia będzie przyznawała punkty.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2016, 19:10:41 »
pewnie ktoś nie maił, wiec i innym nie policzyli no bo po co :)

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2016, 19:35:31 »
Pewnie miałeś napisane ile dostałeś pkt po 1 etapie, dlatego nie rozumiem dlaczego nie złożyłeś odwołania w tamtej chwili. Z tego co mi wiadomo teraz to już zostaje przygotowywać się na kolejny nabór ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2016, 22:12:40 »
3:inne kwalifikacje lub uprawnienia wymagane na danym stanowisku 

pytanie jakie było to stanowisko jeśli kierowca to nie muszą ( wymagane tylko C ) i jeśli mieli je wszyscy to poco doliczac a te uprawnienia które podałeś  mogli by brać pod uwagę jeśli przyjmowali by docelowo na operatora

Offline samsung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2016, 22:24:15 »
Pewnie miałeś napisane ile dostałeś pkt po 1 etapie, dlatego nie rozumiem dlaczego nie złożyłeś odwołania w tamtej chwili. Z tego co mi wiadomo teraz to już zostaje przygotowywać się na kolejny nabór ;)

Nie miałem napisane, dowiedziałem się o tym dopiero po zliczeniu wszystkich puntów i ustaleniu kolejności.

Offline samsung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2016, 22:30:20 »
3:inne kwalifikacje lub uprawnienia wymagane na danym stanowisku 

pytanie jakie było to stanowisko jeśli kierowca to nie muszą ( wymagane tylko C ) i jeśli mieli je wszyscy to poco doliczac a te uprawnienia które podałeś  mogli by brać pod uwagę jeśli przyjmowali by docelowo na operatora

Docelowo stanowisko etatowe – starszy ratownik - kierowca (  obowiązkowa kat. prawa jazdy C ), uprawnienia na podnośniki i napełnianie butli miała tylko jedna z osób  która się dostała, 2 osoba nie miała kompletnie nic dodatkowego

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2016, 23:22:08 »
Napisz do gazety o nieprawidlowosciach

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2016, 07:16:29 »
skoro ratownik -kierowca to obowiązkowo tylko C innych uprawnień nie musiano liczyć gdyż nie są one wymagane na tym stanowisku

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2016, 12:37:45 »
a gdzie był ten nabór ? Sprawdź dobrze co było punktowane w informacji o naborze i najwyżej wtedy próbuj się odwołać chociaż może być już za późno...

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2016, 14:38:27 »
no za prawko C nie mogłeś dostać 10pkt, jeśli nie miałeś dodatkowo przyczep tj. C+E, a C było przecież wymagane
"11.prawo jazdy kat. C lub CE (kopia prawa jazdy) - 10 punktów"
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline peter_92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2016, 08:19:37 »
no za prawko C nie mogłeś dostać 10pkt, jeśli nie miałeś dodatkowo przyczep tj. C+E, a C było przecież wymagane
"11.prawo jazdy kat. C lub CE (kopia prawa jazdy) - 10 punktów"


niekoniecznie , widziałem nabory gdzie C było wymagane i pomimo tego dawali każdemu  te 10 pkt kto miał C ...

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2016, 12:56:50 »

niekoniecznie , widziałem nabory gdzie C było wymagane i pomimo tego dawali każdemu  te 10 pkt kto miał C ...
A co to za różnica skoro albo wszyscy dostaną te punkty, albo nikt nie dostanie? Średnią punktową z naborów sobie wyliczacie?
Plus ratio quam vis

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2016, 14:32:53 »
Dokładnie, albo wszyscy dostaną albo nikt nie dostanie. Bilans wychodzi na 0. Temat walkowany nie raz nie dwa i zawsze z takim samym rezultatem :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2016, 12:43:56 »
Panowie jest różnica. Popatrz maksymalna ilość punktów jaka można otrzymać to 60. Jeśli każdemu dadzą to plus 10 za prawko C to wiadomo ze będzie mniejsza różnica z tymi co mają maksa czyli 60. Łatwiej później na rozmowie zmniejszyć przewagę. 

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2016, 13:21:58 »
Poza tym nie każdy kto startuje w naborze jest tak przygotowany pod kątem uprawnień. Czasami startują osoby z dobrą sprawnością, ale np bez prawka i tu można nadrobić te punkty.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.364
Odp: Odwołanie od wyników, nienaliczone punkty za uprawnienia
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2016, 14:01:43 »
Po uzyskaniu informacji ile mam puntów z 1 etapu [ weryfikacja dokumentów] dostałem odpowiedz, że 15. Zaliczyli mi tylko kurs OSP, prawa jazdy nie ponieważ było obowiązkowe. I tutaj pojawia się moje pytanie czy mieli prawo nie przyznawać mi puntów za te dodatkowe uprawnienia.
A nie przyszło ci do głowy, że dzięki wymogowi posiadania C miałeś o co najmniej połowę mniej kontrkandydatów?
C czy też C+E w wielu naborach będzie wymogiem bo nie wyrażam sobie przyjmować ludzi bez kategorii C.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.