Autor Wątek: Metz  (Przeczytany 1633 razy)

Offline osp..

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Metz
« dnia: Maj 27, 2006, 11:20:59 »
Czy ktoś wie coś o tej motopompie-Metz.. mamy ją u nas w jednostce przez niecały rok czasu..czy ktoś wie jak ją stiuningować zeby na zawody była troche podrasowana???????prosze o pomoc..!!!!


Moderator: Wątki z działu Ochotników i Sprzętu na temt motopompy Metz dublowały się, dlatego zostały zastąpione jednym w dziale Sprzęt. Sylwek
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2006, 08:44:08 wysłana przez Sylwek »

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Metz
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2006, 03:21:09 »
Na swojej motopompie, nawet bez tuningu możesz nie wystartować w zawodach sportowo - pożarniczych, patrz pkt.2.4 regulaminu zawodów sportowo - pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych (krajowy).

Cytuj
2.4.   Sprzęt stosowany w zawodach.
Sprzęt używany podczas zawodów sportowo - pożarniczych musi być znormalizowany (typowy), stosowany w ochronie przeciwpożarowej (niedopuszczalne jest dokonywanie jakichkolwiek przeróbek w sprzęcie). Startujące w zawodach drużyny powinny być wyposażone we własny sprzęt zgodny z wymogami danej konkurencji.
Drużyny wykonują ćwiczenia na sprzęcie o jednakowych parametrach, określonych przez organizatora zawodów.

Czytaj uważnie ostatnie zdanie cytatu.
Organizator decyduje czy będziesz mógł swoją motopompę wykorzystać w ćwiczeniu bojowym, chyba  że ją udostępnisz pozostałym drużynom, biorącym udział w zawodach, aby były równe szanse.

Pozdrawiam i życzę zajęcia wysokiego miejsca w klasyfikacji.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Metz
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2006, 09:49:21 »
Jeżeli chodzi ci o nasze poczciwe zwyczajne zawody strażackie to jedyne co dostaniecie gdy przyjedziecie z Metz na zawody to dyskwalifikacja :huh:
Na wszystkich zawodach od gminnych do krajowych musisz lecieć na Poloniach 5 lub 3 .
Jeżeli sedziowie zgodziliby sie na wasza pompe  (w co nie wierze) to musielibyscie ja "wyporzyczyc wszystkim drużynom" co przy tuningowaniu oznaczałoby zatarcie lub to ze naprzykład juz 3-4 drużynie
 (więc moze i wam) by nie zapaliła.
więc kicha lepiej ja nie tuningujcie a podreperujcie na akcje

Na temat podrasowania pomp na zawody jest juz wątek w dziale sprzęt MOTOPOMPA M8/8 bodajże - tam looknij ale jest tam mowa o Poloniach.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2006, 21:58:44 wysłana przez wolicki1 »

Offline osp..

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Metz
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2006, 21:41:03 »
U nas regulamin mowi ze każda drozyna moze uczestniczyc w zawodach sportowo-pozarniczych ochotniczych na takiej motopompie jaka posiada jednostka. "nie mam przy sobie regulaminu i nie moge podać dokładnej treści jaka sie tam znajduje"Nie chodzi mi o taki konkretny tuning tylko o jakies małe przyrobki ktore mogły by usprawnić naszą pompe...Czytałem wcześniej o tym jak jakis gość napisał "co zrobić zeby motopompa chodziła jak burza"  http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=1125.0
Wprowadzaliśmy już te rozne przerobki i owszem działają ale nie każde odpowiadają naszej motopompie... Dlatego pytam czy ktoś ma u siebie w jednostce taką motopompe jak METZ z silnikiem z Golfa??????
                    Już zaczynamy ćwiczyć do zawodow i mamy nadzieje ze bedziemy mieli dobre msc.      ale narazie robimy tylko ssawne co najważniejsze:):):)         

                    Zycze powodzenia innym drozynom i wysokich wygranych!!!!!!:D
Pzdr!!dla wszystkich

Offline osp..

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Porady jak ulepszyć metz...??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2006, 22:03:28 »
Nasza motopompa ma 2800 obr/min. 8 bar wydjność 800 l/min. pompa zasysająca jest rodzaju Trachomet, sposob zasysania voxumatic, całość napędza silnik Vw Garbus Boxer chłodzony powietrzem o poj. 1200/25kw.

Powiedzcie jak można tą motopompe ulepszyć, przystosować do zawodow żeby miała jak najlepszą wydajność??
Mogę podesłać fotki!!!

Z gory dzieki za odp.!