Autor Wątek: Wybory gminne  (Przeczytany 1861 razy)

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Wybory gminne
« dnia: Maj 27, 2006, 00:05:46 »
Witajcie druhowie. Ja mam taka niecodzienna sprawę. A mianowicie. W niedziele maja odbyć się u nas wybory gminne i niestety jak zawsze jest problem w tej sprawie. Z tego co mi wiadomo obecny prezes gminny chce na swoje miejsce "wsadzic" swojego synka zeby móc to wszystko kontrolowac dalej bo już jest za stary aby kandydować na swoje stanowisko. Ostatnio nawet próbuje okoliczne wioski jakos sobie podporządkować obiecując im złote góry jak poprą jego synka. Wiem tylko, że według nowych przepisów nie może jego synek byc komendantem gminnym bo nie ma skończonego 25 roku życia. Chciałbym się tylko dowiedzieć w przypadku gdyby on został prezesem to kto ma większa władze w tym wszystkim: prezes gminny, komendant gminny czy przewodniczący komisji rewizyjnej. Kto ma więcej do powiedzenia w niowym zarządzie i kto kogo powinien się słuchać. Wiem ze troche zamotałem ale juz jest późno i człowiek po akcji może czuć się trochę zmęczony. Ze strażackim pozdrowieniem druh Robert
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2006, 22:02:52 wysłana przez rybeusz »

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Wybory gminne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2006, 00:41:38 »
Witam

Osoba, która nie ukończyła 16 roku życia nie może być wybrana do władz stowarzysznia.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2006, 00:43:51 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline karola998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wybory gminne
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2006, 10:17:27 »
Zgadzam się z kolegą. Nie można wybierać osob które jeszcze nie mają swojego wieku wiec powinieneś być spokojny(choć wiem, że jest to trudne)
karola998

Offline fajerman-1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Wybory
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2006, 15:01:58 »
Czy Zjazd Gminny może wybrac na komendanta gminnego osp osobe która nie posiada nawet wyszkolenia dowódców sekcji wiek 57 lat ! ze nie wspomne o kurskie komendantów.
Ktos mi powiedział po wyborach że ze starymi sie nie zadziera.Sa wytyczne które wyraznie okreslaja zasady wyboru komendanta .Czy Zarzad powinien dostosowac sie di tych wytycznych czy nie / nie chodzi o komendanta ochrony przecipozarowej /Pozdrawiam 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wybory gminne
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2006, 21:18:03 »
rybeusz czy aby napewno ten prezes chce żeby jego 15 letni syn był komendantem? Dla mnie to tak niewiarygodne,  że nie mogo w to uwierzyć.
Chyba cos ściemniasz.

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wybory gminne
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2006, 22:02:18 »
sorki, mój bład. Zamiast 15 powinno byc 25 :) A jego synek ma w tej chwili 20 lat i wydaje mu się ze skoro tata jest przeesem to mu wszystko wolno. Ale zobaczymy co będzie jutro. Z nieoficjalnych źródeł się dowiedziałem ze jutro podobno przewodniczący komisji rewizyjnej ma przynieśc swoje dokumenty do podpisania członkom komisji a przez całą kadencję nie było nawet jednego zebrania odnośnie komisji rewizyjnej. Cyrki sie dzieją na tym świecie :D
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2006, 22:05:14 wysłana przez rybeusz »

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Wybory gminne
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2006, 23:06:29 »
Co do Komisji Rewizyjnej - to u nas jest podobnie, komisja nic nie robi przez całą kadencję. Z drgugiej strony, jakie właściwie są obowiązki gminnej Komisji Rewizyjnej? Natomiast jeżeli chodzi o wybór tego gościa - jeżeli bedzie mial poparcie nowego Zarządu, czyli przedstawicieli do zarządu każdej z waszych jednostek, to przejdzie. Swoją drogą, nie chciałbym mieć komendanta czy prezesa dwudziestoletniego, bo jakie taki gość może mieć doświadczenie?

Offline strazak59b

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Wybory gminne
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2006, 18:25:54 »
jesli uda sie staremu prezesowi przekonac wiekszosc delegatow to bedzie po sprawie, a jesli nie to jego syn nie zostanie wybrany.wszystko zalezy od madrosci kazdego z delegatow.jesli odpowiada im obecny stan rzeczy to i tak zaglosuja na synka tego prezesa, ale jesli maja inne zdanie to cala sprawa potoczy sie inaczej.takie sa fakty.kazdy musi dokladnie przemyslec kandydatury i ocenic kogo na co stac i czego moze oczekiwac.
zycze pomyslnych wyborow
pozdrawiam
Nigdy nie wiadomo, co jeszcze moze nas spotkac w tej firmie..