Autor Wątek: Strażak a studia medyczne - pytanie  (Przeczytany 7321 razy)

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Strażak a studia medyczne - pytanie
« dnia: Marzec 12, 2016, 22:54:37 »
Witajcie, chciałbym abyście ocenili moją sytuacje. W tym roku zdaje maturę nie liczę na spektakularne wyniki. Zdaje rozszerzona fizykę. Z chemią nigdy nie miałem nic wspólnego. Dlatego szkoły aspiranckie z góry odpadają (testy). Ale myślałem żeby ugryść temat od strony studiów kierunek ratownik medyczny - prywatna szkoła wrocław aby dostać się do niej trzeba zdać mature ale liczy się kto pierwszy nie wynik.http://www.nwsm.pl/kierunki/ratownictwo-medyczne/ Czy myślicie że takie 3 letnie studia to dobra opcja w tym czasie OSP + kursy.
Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2016, 00:57:33 »
SA czy SGSP to zagwarantowane stanowisko po ukończeniu tychże. RM to tylko (a właściwie ) dodatkowe punkty podczas naboru. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2016, 10:15:33 »
SA czy SGSP to zagwarantowane stanowisko po ukończeniu tychże. RM to tylko (a właściwie ) dodatkowe punkty podczas naboru. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie :straz:

Ja cię dokładnie rozumiem lecz na ten moment te szkoly u mnie odpadaja. Dlatego zostaje mi kombinować z innej strony.  Ze strony ulicy. Dlatego zastanawiam się czy taka droga jak wymieniłem czyli Osp(na czas studiów), kurs podstawowy potem kurs płetwonurka ewentualnie cos dodatkowego - zainwestować troche w siebie i robić ten licencjat z ratownictwa medycznego co o tym sądzicie czekam na wasze opinie.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2016, 14:53:53 »
Ja cię dokładnie rozumiem lecz na ten moment te szkoly u mnie odpadaja. Dlatego zostaje mi kombinować z innej strony.  Ze strony ulicy. Dlatego zastanawiam się czy taka droga jak wymieniłem czyli Osp(na czas studiów), kurs podstawowy potem kurs płetwonurka ewentualnie cos dodatkowego - zainwestować troche w siebie i robić ten licencjat z ratownictwa medycznego co o tym sądzicie czekam na wasze opinie.

Tak jak napisałem. RM i dodatkowe upraweninia to dodatkowe punkty podczas naboru, które jednak nie zagwarantują Ci dostania się do PSP.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2016, 15:04:50 »
Tak jak napisałem. RM i dodatkowe upraweninia to dodatkowe punkty podczas naboru, które jednak nie zagwarantują Ci dostania się do PSP.

rozumiem, to może inaczej gdybyś miał postawić się na moim miejscu czy drążył byś temat i strał się o te OSP + studia? . Bo nie ukrywam zależy mi na tej pracy. i spróbował bym. Wiem ze drogi otwartej od razu nie będzie ale takie studia też zawsze podwyższają kwalifikacje

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2016, 16:23:21 »
Gdybym był na Twoim miejscu to pewnie poszedłbym na studia; na szczęście już mnie takie rozterki nie dotyczą :straz: Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w trakcie studiów startować w naborach.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2016, 17:26:09 »
W tym roku zdajesz mature to masz jakies 3 próby dostania się do szkoły aspirantów.  Skoro chcesz dostać się z ulicy podejrzewam że nie masz problemów ze sprawnością fizyczną. Jak napisałeś zdajesz rozszerzoną mature z fizyki czyli ją umiesz a samo przyswojenie sobie wiedzy z chemii i przerobienie testów z lat poprzednich nie będzie Cię kosztowało nic oprócz chęci i czasu. Ja na Twoim miejscu próbowałbym się dostać do SA i złożył podanie na te studia. Dostaniesz się masz pewną prace w PSP a jeśli się nie uda skończysz studia i wtedy bd próbował z ulicy.

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2016, 18:02:43 »
W tym roku zdajesz mature to masz jakies 3 próby dostania się do szkoły aspirantów.  Skoro chcesz dostać się z ulicy podejrzewam że nie masz problemów ze sprawnością fizyczną. Jak napisałeś zdajesz rozszerzoną mature z fizyki czyli ją umiesz a samo przyswojenie sobie wiedzy z chemii i przerobienie testów z lat poprzednich nie będzie Cię kosztowało nic oprócz chęci i czasu. Ja na Twoim miejscu próbowałbym się dostać do SA i złożył podanie na te studia. Dostaniesz się masz pewną prace w PSP a jeśli się nie uda skończysz studia i wtedy bd próbował z ulicy.

Ja rozumiem patrzyłem na te testy myślę że z fizyką nie było by tu problemu . Ale chemia totalne nie porozumienie. Cały czas teraz poświęcam na mature żeby zdać także do SA w tym roku odpada a rok czekać do następnej rekrutacji czy to ma sens? nie dość że technikum było 4lata. Nie chce już nic przedłużać dlatego ta szkoła medyczna chodzi mi po głowie.

Offline Kowal1906

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2016, 20:11:26 »
Ja też skończyłem technikum i fizyke i chemie miałem tylko w pierwszej klasie. A teraz mam ostatnią szanse dostać się do SA bo nie próbowałem odrazu po szkole a rok temu nie wyszło. A ta chemia wcale nie jest taka trudna a po maturze masz jeszcze 2 miesiące na przygotowania :) Zawsze możesz studiować i próbować do SA. Jeśli nie teraz to za rok. Wolałem podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami żebyś nie żałował że nie spróbowałeś wcześniej tak jak ja :)

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2016, 21:35:12 »
Ja też skończyłem technikum i fizyke i chemie miałem tylko w pierwszej klasie. A teraz mam ostatnią szanse dostać się do SA bo nie próbowałem odrazu po szkole a rok temu nie wyszło. A ta chemia wcale nie jest taka trudna a po maturze masz jeszcze 2 miesiące na przygotowania :) Zawsze możesz studiować i próbować do SA. Jeśli nie teraz to za rok. Wolałem podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami żebyś nie żałował że nie spróbowałeś wcześniej tak jak ja :)

No to stary co ja ci moge jedynie życzyć powodzenia!!. Wezmę to pod uwage myślę że zawsze mogę zrobić rok studii i w tym czasię ogarnąć chemie pod egzamin . i wtedy probować chodź myślę że pójdę swoją drogą.

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2016, 21:43:33 »
przecież jakbym poszedł na studia medyczne to jak po roku chciałbym iść do SA i np bym się dostał to nie zawiesze szkoł na dwa lata... musiał bym zrezygnować.. a to też bez sensu bo rok w plecy.

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2016, 21:44:19 »
Jeżeli masz wiedzę na pisanie fizyki rozszerzenie to masz wiedzę aby napisać matematykę na dobry wynik.
Możesz pomyśleć o Sgsp
Jak wybierzesz nabór z ulicy zamiast podejmować próby dostania się do szkoły to w moim mniemaniu jesteś słaby. Nie odbieraj tego jako ataku na swoją osobę a jako punkt zwrotny. Jak stać Cię na Roz. Fizykę to matmę zapewne tez; ).
Na szkole Sa można się dostać sama fizyką.  Chemii nie musisz robić a jak przerobić testy to na pewno coś się powtórzy wiec z chemii tez ogarniesz parę pkt.

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2016, 22:15:06 »
Jeżeli masz wiedzę na pisanie fizyki rozszerzenie to masz wiedzę aby napisać matematykę na dobry wynik.
Możesz pomyśleć o Sgsp
Jak wybierzesz nabór z ulicy zamiast podejmować próby dostania się do szkoły to w moim mniemaniu jesteś słaby. Nie odbieraj tego jako ataku na swoją osobę a jako punkt zwrotny. Jak stać Cię na Roz. Fizykę to matmę zapewne tez; ).
Na szkole Sa można się dostać sama fizyką.  Chemii nie musisz robić a jak przerobić testy to na pewno coś się powtórzy wiec z chemii tez ogarniesz parę pkt.

tzn że moge mieć full fizyka 0 chemia i przechodze?

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 14, 2016, 08:31:46 »
Zapewne tak. Zależy od roku. Z chemii tez zrobisz jakieś zadania. Wystarczy testy przerobić a na bank coś się powtórzy.  A 25x3 to 75 pkt wiec bardzo blisko.

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 14, 2016, 11:09:42 »
Nie startuj do SA. Jednego rywala mniej :D A z rozszerzoną fizyką jesteś groźnym rywalem. Tak jak kolega napisał, sama fizyka czyli 25x3=75 coś jeszcze zostanie ze sprawności, kilka pewniaków z chemii i masz ponad 80pkt a w tym roku taki jest przewidywany próg. Ja sam studiuje RM bo to dodatkowe pkt w naborze ale do SA też startuje.
Lubelskie

Offline Mateuszk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2016, 19:15:11 »
Nie startuj do SA. Jednego rywala mniej :D A z rozszerzoną fizyką jesteś groźnym rywalem. Tak jak kolega napisał, sama fizyka czyli 25x3=75 coś jeszcze zostanie ze sprawności, kilka pewniaków z chemii i masz ponad 80pkt a w tym roku taki jest przewidywany próg. Ja sam studiuje RM bo to dodatkowe pkt w naborze ale do SA też startuje.

Co ty aż taki dobry nie jestem ale nie będe ukrywał że fizyka na tych testach a na maturze to inne poziomy. Jednak pójdę swoją drogą ratownik medyczny + OSP 3 lata + kurs podstawowy + może Prawo jazdy kategoria C. Do tego powiększenie sprawności fizycznej  która teraz jest na dobrym poziomie. 3lata licencjat z ratownika medycznego spełnie się I do tego mama będzie szczęśliwa. Damy rade Dzięki za odpowiedzi.

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2016, 19:32:26 »
Jeśli masz możliwość to startuj do SA, a w między czasie możesz starować z ulicy ale musisz zrobić trochę kursów m.in. prawko C a najlepiej C+E. Oczywiście studia RM są bardzo przydatne.
Cel: PSP

Offline LucasPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Strażak a studia medyczne - pytanie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2016, 14:19:46 »
Ja właśnie podjąłem się takiego rozwiązania i sie tego trzymam, nie udało mi się dostać 3 razy na testach w SA PSP, po teoretycznych odpadłem niestety... a było blisko... w tym roku ostatnia próba do aspirantki i w tym roku kończę studia na ratownictwie medycznym. Czy żałuję ? w żadnym wypadku, ratowanie to w 100% moje powołanie przekonałem się tego także na praktykach przeróżnych oraz w osp itd, że po prostu to jest to czego chcę i celem jest Straż Pożarna, jeśli się nie uda aspirantka, to biorę sie za prawo jazdy C i szereg kursów i atakuję nabory z ulicy.  :straz:  a jeśli się uda w tym roku na co liczę , to będę w stu procentach spełniony, co nie znaczy , że dalej chcę się rozwijać w tym kierunku :D Pozdro