Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 386458 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #450 dnia: Luty 20, 2017, 10:32:36 »
Minister Mariusz Błaszczak do służb: zasługujecie, aby za swój wysiłek dostawać godziwe wynagrodzenie..
https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15788,Minister-Mariusz-Blaszczak-do-sluzb-zaslugujecie-aby-za-swoj-wysilek-dostawac-go.html
Cytuj
Minister Mariusz Błaszczak zwrócił się listownie do funkcjonariuszy i pracowników służb podległych MSWiA. Podziękował im za trudną i odpowiedzialną służbę oraz poinformował o podwyżkach, które otrzymają już na przełomie lutego i marca.
Mam pytanie. Gdzie odbyły się spotkania według polecenia KG związków z komendantami wojewódzkimi. Jeśli nigdzie to wątpię aby pieniadze jak mówi minister trafiły na przełomie miesięcy do strażaków.

leszno

  • Gość
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #451 dnia: Luty 20, 2017, 19:42:00 »
Czy kom. powiat/miejski musi sie spotkać ze związkami aby podzielić-uzgodnić te 53,00 podwyżki czy może nas "olać" ?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #452 dnia: Luty 20, 2017, 20:18:22 »
U mnie polecenie KW wypłacić do końca lutego wyrównanie za styczeń i luty a od marca nowa stawka ale tylko stopień.
Te magiczne 53 w zasadzie już zostało rozdzielone zaliczkowo w postaci zwiększenia budżetu KP na paragrafie płacowym już w styczniu i do dyspozycji KW z naszego pozostały tylko grosze, więc nie bardzo jest co uzgadniać. Zwłaszcza że środki, które zwiększyły u nas w styczniu paragraf płacowy załatały dziurę na średniej + zabezpieczenie awansów w maju+ zapas na 2018 na awanse i wzrost stażowego dało magicznym sposobem podwyżkę tylko w stopniu.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #453 dnia: Luty 20, 2017, 20:51:40 »
Czy kom. powiat/miejski musi sie spotkać ze związkami aby podzielić-uzgodnić te 53,00 podwyżki czy może nas "olać" ?
nie musi  - gdyby chciał mógłby np. dać jednemu lub dwóm strażakom maksa w dodatku służbowym a resztę chłopaków czekających na podniesienie dodatku służbowego od kilku lat nie uwzględnić i nic mu nie można zrobić po stronie służbowej. Ale po związkowej ......
pozdrawiam

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #454 dnia: Luty 22, 2017, 17:52:32 »
Proponuję zapoznać się z zaleceniem KG ( czytaj poleceniem ) na temat tego gdzie może a gdzie na pewno nie powinno trafić te 53 zł.

I sprawa staje się banalnie prosta, myślę że żaden z komendantów nie zdecyduje się na działania niezgodne z tym zaleceniem gdyż byłaby to jego ostatnia decyzja.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #455 dnia: Luty 23, 2017, 19:42:40 »
w ramach walki o 53 zł patrzę jak jednemu da się a drugiemu nie da sie albo da się trochę. Trochę się strażaków skłóci . Zwracam na inny problem koło straży. Nauczyciele w 2017 roku mają dostać podwyżki , służba zdrowia ma dostać podwyżki i jednocześnie będą zmiany w ich strukturach organizacyjnych . W ramach modernizacji idzie duża kasa na ochotników.Ochotnicy  już chcieli dodatku do emerytury. Mają duże wsparcie w samorządach i n ie tylko . Podwyżki w PSP - 200 zł brutto są widoczne. Czas pokaże w jaką stronę pójdzie reforma strukturalna w PSP aby nie pod samorządy , bo struktury finansowania w PSP jak  w Policji to nam nikt nie da . O swoje trzeba zadbać i mieć Komendanta "Policjanta".

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #456 dnia: Luty 23, 2017, 20:05:16 »
pozwolisz że się nie zgodzę co do tego
Cytuj
bo struktury finansowania w PSP jak  w Policji to nam nikt nie da

wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że KG do tego dąży. Co niestety nie będzie korzystne dla strażaków którzy przechodzą na zaopatrzenie emerytalne

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #457 dnia: Luty 23, 2017, 21:55:38 »
pozwolisz że się nie zgodzę co do tego
Cytuj
bo struktury finansowania w PSP jak  w Policji to nam nikt nie da

wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują że KG do tego dąży. Co niestety nie będzie korzystne dla strażaków którzy przechodzą na zaopatrzenie emerytalne

Do czego KG dąży to ja nie wiem. Tylko widzę ,że odchodzi za dużo osób z doświadczeniem. 53 zł brutto jako dodatek motywacyjny ???? a gdzie są środki poza ustawą modernizacyjną w budżetach komend na awanse , odprawy, nagrody, dodatki motywacyjne,  a co z odchodzącymi nie dostaną nic. To co ,są na podwyżki tylko środki z modernizacji a komendanci nic n ie planowali w swoich budżetach a może po prostu nic nie dostaną , bo brak środków w budżecie więcej nie ma ? taka widać służba.

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #458 dnia: Luty 24, 2017, 08:46:57 »

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #459 dnia: Luty 24, 2017, 13:02:21 »
Szkoda ze w łódzkim tak dobrze nie ma z podziałem pieniędzy. W kilki zapomnianych komendach przydały by się dodatkowe pieniążki żeby chłopakom podnieś mizerne dodatki :'(

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 24, 2017, 15:36:41 »
Szkoda ze w łódzkim tak dobrze nie ma z podziałem pieniędzy. W kilki zapomnianych komendach przydały by się dodatkowe pieniążki żeby chłopakom podnieś mizerne dodatki :'(
A powiedz jak się mają przeszeregowania w najniższych grupach bo o tych strażakach trzeba jak najbardziej pamiętać.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 24, 2017, 17:42:39 »
A powiedz jak się mają przeszeregowania w najniższych grupach bo o tych strażakach trzeba jak najbardziej pamiętać.
[/quote]

Lipa straszna, ci z najniższa grupa maja najniższe dodatki. Zgadzam się z kolega ze należny podnieś dodatki i grupy tym z dołu, szczególnie podoficerom bo ich jest w straży najwięcej, a przez ostatnie lata robiono wiele żeby sprowadzić ich na margines.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 25, 2017, 18:56:17 »
A powiedz jak się mają przeszeregowania w najniższych grupach bo o tych strażakach trzeba jak najbardziej pamiętać.

Lipa straszna, ci z najniższa grupa maja najniższe dodatki. Zgadzam się z kolega ze należny podnieś dodatki i grupy tym z dołu, szczególnie podoficerom bo ich jest w straży najwięcej, a przez ostatnie lata robiono wiele żeby sprowadzić ich na margines.
[/quote]
Oj kolego widzę że nie jesteś informowany o tym w jaki sposób można to zrobić. A jest możliwość i to duża. U mie przewodniczący już na spotkaniu w sprawie uzgodnień o podwyżkach zaplanował to aby 01 te przeszeregowania wziął pod uwagę jako priorytet a po drugie dodatki do nich.

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 25, 2017, 21:54:55 »
Jak u Was z wyrownaniem za styczeń i luty, bo u nas już na koncie. NIESTETY tylko to, co musieli dać. Tylko nie wiem jak to jest liczone, bo u mnie wyszło 161 za miesìąc. Miało być chyba 164zl netto?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 25, 2017, 22:23:47 »
chorobowego czasem nie miałeś ?

Offline Daniel123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 25, 2017, 22:43:22 »
Nic chorobowego, zresztą myślę że to nie powinno mieć wpływu

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 26, 2017, 08:55:49 »

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 26, 2017, 19:10:35 »
nawet jakby nic podwyżki mi nie dali to tez bym sie cieszył ... Ale te 200zl brutto podwyżki to jakiś śmiech, żart ... Traktujecie te podwyżki jakby to był jakiś cudowny dar od Boga ... Jakby zabrali mi polowe tez bym pracował w PSP ale rabanu tyle przez te ochłapy na zapchaj mordę ... Nie wiem na co to wydam, na podwyżkę OC do samochodu czy na podwyżkę prowizji na kredyt mieszkania ...

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 26, 2017, 19:40:02 »
nawet jakby nic podwyżki mi nie dali to tez bym sie cieszył ... Ale te 200zl brutto podwyżki to jakiś śmiech, żart ... Traktujecie te podwyżki jakby to był jakiś cudowny dar od Boga ... Jakby zabrali mi polowe tez bym pracował w PSP ale rabanu tyle przez te ochłapy na zapchaj mordę ... Nie wiem na co to wydam, na podwyżkę OC do samochodu czy na podwyżkę prowizji na kredyt mieszkania ...

Kolego jak ktoś ma 100 zł dodatku służbowego to dla niego to 100 procent podwyżki dodatku  :szalony: także jest co świętować , nie psuj tego  :rofl:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 26, 2017, 22:45:03 »
nawet jakby nic podwyżki mi nie dali to tez bym sie cieszył ... Ale te 200zl brutto podwyżki to jakiś śmiech, żart ... Traktujecie te podwyżki jakby to był jakiś cudowny dar od Boga ... Jakby zabrali mi polowe tez bym pracował w PSP ale rabanu tyle przez te ochłapy na zapchaj mordę ... Nie wiem na co to wydam, na podwyżkę OC do samochodu czy na podwyżkę prowizji na kredyt mieszkania ...

Kolego jak ktoś ma 100 zł dodatku służbowego to dla niego to 100 procent podwyżki dodatku  :szalony: także jest co świętować , nie psuj tego  :rofl:

Jeszcze rok temu miałem 50zł dodatku, 8 lat służby.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 27, 2017, 06:07:04 »
nawet jakby nic podwyżki mi nie dali to tez bym sie cieszył ... Ale te 200zl brutto podwyżki to jakiś śmiech, żart ... Traktujecie te podwyżki jakby to był jakiś cudowny dar od Boga ... Jakby zabrali mi polowe tez bym pracował w PSP ale rabanu tyle przez te ochłapy na zapchaj mordę ... Nie wiem na co to wydam, na podwyżkę OC do samochodu czy na podwyżkę prowizji na kredyt mieszkania ...

Kolego jak ktoś ma 100 zł dodatku służbowego to dla niego to 100 procent podwyżki dodatku  :szalony: także jest co świętować , nie psuj tego  :rofl:
Skoro miałeś tak niski dodatek to czemu twierdzisz że te 200 to śmiech na sali....

Jeszcze rok temu miałem 50zł dodatku, 8 lat służby.

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 27, 2017, 09:43:06 »
Bo nie służę w straży tylko i wyłącznie dla pieniędzy ... Kocham tą prace jak Polskę! Ale jak widzę jaki szum jest przy tej podwyżce to nie wiem czy śmiać sie czy płakać ... Traktowana ona jest jakby miała uzdrowić finanse nie jednego strażaka. Oczywiście do wielu strażaków te 200zl to jest bardzo duzo ale nie ukrywajmy ona jest tylko na częściowe pokrycie rosnących cen towarów i usług, rosnących podatków itd ... Tak jak wcześniej napisałem, gdyby nawet nic mi nie dali tez bym sie cieszył bo pieniądze w życiu nie są najważniejsze ... Po prostu ta podwyżka przez dających jest traktowana, macie i cieszcie sie, ze w ogóle dostaliście ale i tak wam je zabierzemy w formie wymyślonego podatku. Teraz może taki trochę off-topic, strażak stopień niższy, stażem niższy, poziom wyszkolenia podobny ma średnio 1700zl/msc więcej niż ja?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 27, 2017, 09:58:32 »
A to jest dla Ciebie aż tak strasznie mało? W skali roku to prawie 2000 zł (jak policzyć te 53 to nawet ponad) czyli dla niektórych prawie dodatkowa pensja czy spłacona rata kredytu. Wiadomo że każdy by chciał 1000zł i więcej ale po latach posuchy warto się i z tego cieszyć. A skoro Ty służysz tylko z powołania to przejdź do OSP- nie będziesz miał problemu z podziałem "ochłapów na zapchaj mordę"  :gwiazdki:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 27, 2017, 10:03:12 »
A to jest dla Ciebie aż tak strasznie mało? W skali roku to prawie 2000 zł (jak policzyć te 53 to nawet ponad) czyli dla niektórych prawie dodatkowa pensja czy spłacona rata kredytu. Wiadomo że każdy by chciał 1000zł i więcej ale po latach posuchy warto się i z tego cieszyć. A skoro Ty służysz tylko z powołania to przejdź do OSP- nie będziesz miał problemu z podziałem "ochłapów na zapchaj mordę"  :gwiazdki:

Bym musiał zmienić miejsce zamieszkania żeby brać czynnie udział w OSP i jeździć do zdarzeń. Oczywiście w moim przypadku to też rata kredytu, nie wspomnę ze ten kredyt jest większy przez podatek bankowy i koło sie zamyka ... Nie dawajcie ale tez nie zabierajcie ... Suma sumarum rachunek jest minusowy, proponuje kartkę i kalkulator i przeanalizować podwyżki marż kredytu, podwyżki OC, VAT, akcyza ... Nadal myślisz, ze dostałeś podwyżkę?
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 10:08:51 wysłana przez fa1th »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 27, 2017, 10:12:16 »
I co podatek bankowy i podwyżki marż wprowadził PIS? ty jesteś człowieku oderwany od rzeczywistości