Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 386485 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 07, 2016, 11:20:57 »
Siusiek to w końcu wierzysz w te wysokie podwyżki czy Nie, bo już zaczynam za Tobą nie nadążać?
Oczywiście że wierzę w podwyżki i to tej kwocie 253 zł. Dziwi mnie tylko i zapewne jak zauważyłeś przytaczam i cytuję słowa osób zaangażowanych w ustawę modernizacyjną. Nie wiem chociaż podejrzewam że różnica pomiędzy tymi kwotami jest zabezpieczona w rezerwie celowej..

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 04, 2016, 22:34:21 »
P. Zieliński potwierdził podwyżki na jkolejne lata w ramach ustawy modernizacyjnej
http://m.interia.pl/praca/news,nId,2301559

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 05, 2016, 18:17:18 »
I w tym przypadku newsowi trzeba wierzyć w przeciwieństie np. grzebania przy emeryturach :rofl:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 06, 2016, 12:19:21 »
A nie było wcześniej mowy o jakiejś podwyżce także w roku 2018?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 06, 2016, 12:21:11 »
Może i była, ale wybory są rok później  :rofl:

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 10, 2016, 15:22:00 »
Od stycznia 50 zł od października 200 zł.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 10, 2016, 16:03:14 »
Można wiedzieć skąd taka informacja?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 10, 2016, 16:06:52 »
Można wiedzieć skąd taka informacja?
Z księżyca. Bo prawda jest taka, że ustawa jeszcze nie uchwalona i jeśli moc obowiązywania będzie od stycznia to nawet jeśli uchwalą ją w październiku to kasa trafi z wyrównaniem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 10, 2016, 16:11:21 »
Tak właśnie myślałem  :wacko: Dopóki nie zobaczy się odpowiedniego rozporządzenia a następnie pieniędzy na koncie to nie ma co wierzyć w żaden "przeciek". Mam cichą nadzieje, że jeżeli będą podwyżki to podzielone będą z głową.  :fiuu:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 10, 2016, 16:52:35 »
Tak właśnie myślałem  :wacko: Dopóki nie zobaczy się odpowiedniego rozporządzenia a następnie pieniędzy na koncie to nie ma co wierzyć w żaden "przeciek". Mam cichą nadzieje, że jeżeli będą podwyżki to podzielone będą z głową.  :fiuu:
A ja że 203 trafi do stopnia lub grupy a reszta na "pochodne" aby się wreszcie problemy z awansami skończyły.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 10, 2016, 18:17:53 »
Eqinox czy ty naprawde wierzysz że 80%  podwyżki trafi do grupy albo do stopnia, jak cała wierchuszka resortowa razem z KG mówi o wzmocnieniu motywacyjnego systemu płac?!
Przypominam że KG wspomniał o powstającym projekcie dotyczącym dodatków.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 10, 2016, 19:24:28 »
Ciacho a co bardziej Ciebie motywuje do pracy podwyżka do grupy czy do dodatku . Chyba znasz odpowiedź.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 10, 2016, 19:29:57 »
Eqinox czy ty naprawde wierzysz że 80%  podwyżki trafi do grupy albo do stopnia, jak cała wierchuszka resortowa razem z KG mówi o wzmocnieniu motywacyjnego systemu płac?!
Tak wierze, bo tak naprawdę gdybym był takim defetystą jak większość z Was to powinienem całą sprawę związaną z ZZ pierdolnąć, bo Ja naprawdę nic nie potrzebuje i nic nie oczekuje dla Siebie bo przed wstąpieniem do ZZ miałem kwity "bez ograniczeń w PSP" (a wszystkie ważniejsze awanse w swojej karierze dostałem od ludzi, którzy ZZ nie lubili. Przy każdym awansie dostawałem pytanie "Na *wuj* Ci ta cała hałastra związkowa zdolny jesteś poradzisz sobie sam/z nami.").    Zrozumcie, że krytykując wszystkich i wszystko nic dobrego nie osiągniecie, usłyszycie zdawkowe zdanie i zaraz krytyka....
Przypominam że KG wspomniał o powstającym projekcie dotyczącym dodatków.
Ty.... Nie widziałeś szczegółów, a już zakładasz, że to będzie coś złego....  Czy motywacją dla strażaków nie będzie "obligatoryjny awans w stopniu czy też w stanowisku" naprawdę wiele rzeczy można wymyślić w ramach motywacyjnego systemu służby.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 10, 2016, 19:42:52 »
Wreszcie bardzo mądrze o dobitnie powiedziane Eqinox

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 10, 2016, 21:23:41 »
Bubusiu - nie rozśmieszaj mnie - system motywacyjny jest dla przydupasów i komendantów. 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 10, 2016, 21:27:56 »
Bubusiu - nie rozśmieszaj mnie - system motywacyjny jest dla przydupasów i komendantów.
Wytłumacz Mi czemu Wy widzicie system motywacyjny jako "jakiś dodatek"? Jako fizycznie pieniądze o których decyduje najniższy szczebel kierownictwa?
Może pora zmienić zasady awansu w stopniu i w grupie, zasady skierowań do szkoły. Potrzeba samorealizacji jest na szczycie potrzeb człowieka wg. Maslowa. Naprawdę wiele rzeczy można zrobić inaczej niż myślicie!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Samorealizacja
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 10, 2016, 21:29:51 »
Zgadzam się z Tobą, że trzeba to inaczej ustawić -na bieżącą chwilę niestety dobrze to nie działa.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 10, 2016, 21:45:04 »
Zgadzam się z Tobą, że trzeba to inaczej ustawić -na bieżącą chwilę niestety dobrze to nie działa.
Problem jest w mentalności strażaków (ale to efekt wielu lat indoktrynacji) i przede wszystkim Ich szefów w powiatach. Komendant Powiatowy jest księciem na włościach, który decyduje o karierze podwładnych. Gdyby "motywacyjny system pracy" dał możliwości awansu szerszej grupie ludzi to naprawdę małym kosztem można dużo zdziałać. Poprawić wiele relacji. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 10, 2016, 22:00:31 »
joker26 Chodzi mi o to aby podwyżka poszła w większości w stały składnik  a nie do dodatku -proste

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 10, 2016, 23:53:28 »
Wydaje mi się ze to nie jest wcale super pomysł żeby większość szła w stały składnik. Taka polityka podwyżek nie rozwiąże żadnych problemów na komendach. Nie odblokuje żadnych ruchów kadrowych. Jak komendant ma poukładane w głowie to myślę że nawet 150/100 było by dobra opcją.
Nie możemy myśleć tak płytko... wszystko dla nas najlepiej całą podwyżka bo tak jest uczciwie...

Offline Ciacho

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 11, 2016, 00:58:55 »
Dlatego mała część wejdzie w stały składnik a reszta w dodatek i część dla KP/M żeby zabezpieczyć np.przeszeregowania i awanse w stopniu.Projekt rozporządzenia ma być po to żeby właśnie KM/P (Panowie na włościach) mieli jak najmniejszy wpływ na wysokość dodatku  a ma to zależeć od strażaka który się angażuje w służbę.(konkretne kryteria podwyższania dodatku a nie widzimisię KP/M) Ma to być jednak miecz obosieczny, by mało ambitnemu strażakowi można było i część dodatku zabrać. Nie wiem jak można by to było zrobić w grupie albo w stopniu (jedni na 4 maja awans a drudzy degradacja?)
Skoro jedyne słuszne teraz ZZ ostro zareagowały na taką wizję KG( komunikat po walnym w tej sprawie) to sprawa musi być poważna bo akurat ZZ "S" nie narażały by się na nieprzychylność władzy z którą im po drodze, jeszcze na podstawie wywiadu a nie konkretnego aktu prawnego.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 11, 2016, 11:43:12 »
Jak komendant ma poukładane w głowie to myślę że nawet 150/100 było by dobra opcją.
Nie możemy myśleć tak płytko... wszystko dla nas najlepiej całą podwyżka bo tak jest uczciwie...
Prawda jest taka, że "poukładane w głowie" ma 30-40% KM/KP (i tak jest lepiej bo wcześniej było maks 10%) a pozostali tłumaczą, że mają za mało pieniędzy chociaż otrzymują bardzo podobne środki do tych 30-40% a czasem większe. Z własnego podwórka: d-ca zastępu u Mnie dodatek 600-700 zł, 80 km dalej 270 zł. U mnie jest komplet d-ców zmian i ich zastępców a 80 km dalej nie ma żadnego z-cy d-cy zmiany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 11, 2016, 13:27:48 »
Czyli komendant dusi kasę!? To jak w NFZ, ile by im nie dać kasy, to zawsze mało.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 11, 2016, 13:37:51 »
No to widzicie, o co tu chodzi... jeżeli faktycznie 50zł miałoby iść na pochodne żeby wyrównać dodatki tym osobom, które miały awanse w grupie a dodatek był zamrożony to pytam się co z ludźmi, którzy mają wyższe stanowiska i dodatki nieadekwatne do zajmowanej grupy? Myślicie, że starczy tej kasy? Pffff....

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 11, 2016, 13:55:36 »
No to widzicie, o co tu chodzi... jeżeli faktycznie 50zł miałoby iść na pochodne żeby wyrównać dodatki tym osobom, które miały awanse w grupie a dodatek był zamrożony to pytam się co z ludźmi, którzy mają wyższe stanowiska i dodatki nieadekwatne do zajmowanej grupy? Myślicie, że starczy tej kasy? Pffff....
Tak u tych 30-40% mądrych i uczciwych 01 starczy na pewno a pozostali są jak studnia bez dna ile byś nie wsypał na PB będzie 200 zł a w biurze 1200 zł. I tłumaczenie bo przecież biuro nie ma nadgodzin i mało czasu wolnego przez co nie może dorobić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.