Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 386507 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 13, 2016, 12:36:22 »
ok za stopień będzie sprawiedliwie po równo, w służbowy na pewno już tak nie będzie, tylko że my za niedługo będziemy mieli więcej płacone za stopień niż podstawy trochę dziwne.
Jeszcze raz czy dwa pójdzie po równo w stopień i bez pochodnych to nikt nie bedzie mógł awansować. Już słyszałem o KP które nie wysyłają ludzi na aspirantki bo nie stać ich podnieść jednemu człowiekowi stopień o 4 i grupę o 3 (bo na dzień strażaka tylko on by awansował). Jedynie wzrost dodatku służbowego jest płynny. Może pora rozważyć podział środków na zasadzie porozumień w zależności od sytuacji komendy. Coś na wzór układu branżowego ale o zasięgu lokalnym np. województwo.  Jeśli damy każdemu równo bez pochodnych do budżetów to po kilku latach budżety trafi szlag.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 13, 2016, 12:43:11 »
a jak to się będzie miało do komendantów(01) jak pójdzie w służbowy a oni chodzą na maksie to nic nie dostaną?

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:28:19 »
Cała kwota powinna iść do podstawy bo od 2010 ta się nie zmienia, poza tym kiedyś chodziły słuchy że mogą chcieć naliczać emkę z podstawy i przydało by się żeby ta podstawa rosła :straz: motywacja co to jest w wielu jednostkach uszy dostają a nie ludzie którzy coś robią i zasłgują

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:51:14 »
a jak to się będzie miało do komendantów(01) jak pójdzie w służbowy a oni chodzą na maksie to nic nie dostaną?
Jak podniesiesz im podstawy to dodatek też im ktoś podniesie.
Cała kwota powinna iść do podstawy bo od 2010 ta się nie zmienia, poza tym kiedyś chodziły słuchy że mogą chcieć naliczać emkę z podstawy i przydało by się żeby ta podstawa rosła :straz: motywacja co to jest w wielu jednostkach uszy dostają a nie ludzie którzy coś robią i zasłgują
Zdajesz sobie sprawę, że podnosząc podstawę o 600 zł. w ciągu 3 lat musisz znaleźć jeszcze 100-120 zł. na pochodne (minimum)
Tak więc wyjdzie realnie, że podniosą nam podstawę o 480 zł (albo jeszcze mniej)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:00:11 »
a co jak ktoś ma taki dodatek służbowy że z tych 600 zł które ma dostać na etat może dostać tylko 300 bo już będzie miał maksa 50% dodatku, to co z jego trzema stówkami będzie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:10:07 »
a co jak ktoś ma taki dodatek służbowy że z tych 600 zł które ma dostać na etat może dostać tylko 300 bo już będzie miał maksa 50% dodatku, to co z jego trzema stówkami będzie?
Dostanie ktoś kto nie ma maksa.
Naprawde w niektórych małych komendach lepiej dla "Zwykłych" było by gdyby było dane w dodatku i odgórnie narzucić, że nie wolno podnosić dodatku nikomu kto przekracza np. 40%. I założe się, że podwyżka wyniosła by 700-800 zł na etat.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:22:17 »
Czyli od początku wprowadzają nas w błąd że będzie 607 na etat bo ten co będzie miał w dodatku wczesniej maksa lub ktoś sobie wymyśli że na 1 grupie nie możęsz mieć np 800 dodatku służbowego nie dostanie tych 607 podwyżki tylko mniej tak to rozumie

Offline bebzon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:27:36 »
Za przeproszeniem od 1 stycznia 2017 tzw pani sprzątaczka (nie chcę nikogo obrazić bardzo potrzebna praca) będzie zarabiać tyle samo lub nawet więcej od niektórych z "nas" tak nas bo stażyści wykonują tą samą pracę co my. Pracujący po kilka kilkanaście lat   :gwiazdki: :tuba:              http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/placa-minimalna-w-2017-roku-wyniesie-2000-zl/nb662e

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:34:15 »
Czyli od początku wprowadzają nas w błąd że będzie 607 na etat bo ten co będzie miał w dodatku wczesniej maksa lub ktoś sobie wymyśli że na 1 grupie nie możęsz mieć np 800 dodatku służbowego nie dostanie tych 607 podwyżki tylko mniej tak to rozumie
Na razie nikt nas w błąd nie wprowadził bo sami nie wiemy gdzie te pieniądze trafią.
Za przeproszeniem od 1 stycznia 2017 tzw pani sprzątaczka (nie chcę nikogo obrazić bardzo potrzebna praca) będzie zarabiać tyle samo lub nawet więcej od niektórych z "nas" tak nas bo stażyści wykonują tą samą pracę co my. Pracujący po kilka kilkanaście lat   :gwiazdki: :tuba:              http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/placa-minimalna-w-2017-roku-wyniesie-2000-zl/nb662e
Najniżej zarabiający stażysta jakiego znam ma 2370 zł (brutto) ale po 3 latach już 2700 zł. bez planowanej podwyżki. Po podwyżce bedzie to prawdopodobnie 2955 po 3 latach czyli o 50% więcej od minimalnej! Argument ze sprzątaczką jest zupełnie nie trafiony.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 13, 2016, 16:25:06 »
moim zdaniem ZZ mogły by powalczyć oto żeby w tej ustawie połowa tej kwoty poszła w grupy a druga połowa podwyżki w dodatek służbowy wtedy wszyscy odczuli by te podwyżki po równo.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 13, 2016, 17:03:21 »
moim zdaniem ZZ mogły by powalczyć oto żeby w tej ustawie połowa tej kwoty poszła w grupy a druga połowa podwyżki w dodatek służbowy wtedy wszyscy odczuli by te podwyżki po równo.
Nie tylko Twoim zdaniem, ale zauważ że w tej sprawie o podwyżki walczą wszystkie związki zawodowe służb mundurowych. A moim zdaniem szefowie wszystkich służb są tak politycznie powiązani z przedstawicielami ministerstwa oraz partii rządzącej, że nawet palca nie ruszą aby cokolwiek zrobić dobrego w tej sprawie.
http://onet.tv/i/onet24/onet24-wzrosnie-placa-minimalna-oraz-czy-biegli-sa-pod-lupa-sledczych/h37csc

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 13, 2016, 20:30:52 »

Nie tylko Twoim zdaniem, ale zauważ że w tej sprawie o podwyżki walczą wszystkie związki zawodowe służb mundurowych. A moim zdaniem szefowie wszystkich służb są tak politycznie powiązani z przedstawicielami ministerstwa oraz partii rządzącej, że nawet palca nie ruszą aby cokolwiek zrobić dobrego w tej sprawie.
http://onet.tv/i/onet24/onet24-wzrosnie-placa-minimalna-oraz-czy-biegli-sa-pod-lupa-sledczych/h37csc
Raczej bym się nie zgodził z tym stwierdzeniem, jak na moje oko to niektóre  ZZ robią tylko pozorne działania. Zwłaszcza te blisko związane z obecną władzą. A druga sprawa to okrzyknięty jako wielki sukces projekt ustawy modernizacyjnej to tylko gra pozorów i haseł i nie wnosi nic konkretnego dla formacji. Od samego początku strona rządowa robi w przysłowiowe "bambuko" całą mundurówkę obiecując różności a na kolejnych negocjacjach wycofuje się z nich i przedstawia inne . Zresztą dziś na jednym z kanałów rządowego radia pewien polityk Pis / nazwisko jakoś uleciało mi z głowy / chwalił się , że prace na projektem ustawy budżetowej są już na ukończeniu i trwają ostatnie uzgodnienia międzyresortowe i nie długo już projekt trafi pod sejmu.... Podejrzewam, że nic już nie jesteśmy w stanie ugrać dla naszej formacji i będziemy zmuszeni przyjąć to co zaoferuje nam strona rządowa.
 
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 13, 2016, 23:49:50 »
Podejrzewam, że nic już nie jesteśmy w stanie ugrać dla naszej formacji i będziemy zmuszeni przyjąć to co zaoferuje nam strona rządowa.
 
Ciśnie mi się na usta jeden komentarz:
-ktoś nam podniesie pobory bez protestów.... CUD
teraz mamy 600 i co??? (600zł w 3 lata to więcej niż w 8 ostaniach! )
Ale zapamiętajcie moje słowa... Jeśli wzrośnie wynagrodzenie a nie będzie pieniędzy na pochodne to zrobimy sami sobie wielką krzywdę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2016, 06:58:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 14, 2016, 07:29:54 »
Ciśnie mi się na usta jeden komentarz:
-ktoś nam podniesie pobory bez protestów.... CUD
teraz mamy 600 i co???
ale nie dla wszystkich....
Na pewno cieszą się mianowani na wyższe stanowiska i awansowani w stopniach  przez ostatnie kilka lat bo na chwilę obecną mają zamrożone dodatki służbowe bądź w wielu przypadkach obniżone im zostały z wiadomego powodu. Tym strażakom przypadnie największy udział " w podziale tego tortu". Przynajmniej ja tak uważam. A co z pozostałą kwotą, to pewnie się okaże jak zwykle po podziale środków i pozostawieniu "do dyspozycji" przez komendantów rezerw na awanse i przeszeregowania i związane z tym wzrosty przynajmniej  minimalnych  dodatków służbowych dla stanowisk.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:58:53 »
mirek1 ja mam starszego ogniomistrza i 7 grupę od czterech lat i na aspirantkę brak perspektyw i co ja mam dostać mniej bo co, wszyscy powinni dostać równo :gwiazdki: dodatki jedni dostają inni nie  :tuba:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:21:41 »
mirek1 ja mam starszego ogniomistrza i 7 grupę od czterech lat i na aspirantkę brak perspektyw i co ja mam dostać mniej bo co, wszyscy powinni dostać równo :gwiazdki: dodatki jedni dostają inni nie  :tuba:
Tak to jest z tymi dodatkami służbowym i motywacyjnym , że zależy od "widzimisię" przełożonych. Nie znam jednostki - przynajmniej w mojej okolicy- żeby dodatki służbowe mieli wszyscy po równo. 
Jak zwykle ZZ chciały jak najlepiej a wyszło lub wyjdzie  jak widać w projekcie. Szkoda , że choć część kwoty tzw. podwyżki nie wejdzie w stały składnik płacy. 
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 16, 2016, 13:50:43 »
Niech związki biorą się do roboty, taka jest ich rola . Najbardziej oczekiwana od wielu  lat jest podwyżka do grupy i co najmniej połowa kwoty powinna trafić do grupy. Taki sposób podwyżki jest najbardziej motywacyjny dla wszystkich. Nie dajmy zrobić się w jajo . Każdy realnie odczuje taką podwyżkę i stary i młody.
 

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 16, 2016, 21:51:43 »
mirek1 ja mam starszego ogniomistrza i 7 grupę od czterech lat i na aspirantkę brak perspektyw i co ja mam dostać mniej bo co, wszyscy powinni dostać równo :gwiazdki: dodatki jedni dostają inni nie  :tuba:
Tak to jest z tymi dodatkami służbowym i motywacyjnym , że zależy od "widzimisię" przełożonych. Nie znam jednostki - przynajmniej w mojej okolicy- żeby dodatki służbowe mieli wszyscy po równo. 
Jak zwykle ZZ chciały jak najlepiej a wyszło lub wyjdzie  jak widać w projekcie. Szkoda , że choć część kwoty tzw. podwyżki nie wejdzie w stały składnik płacy. 
A z jakiej okazji wszyscy mieliby mieć jednakowe dodatki. Jak weźmiesz dwóch ludzi na takim samym stanowisku i z takim samym zakresem czynności, to zawsze się okaże, że ich zaangażowanie w służbie, dyspozycyjność, fachowość, itp są na różnych poziomach. Więc z jakiej racji mieliby mieć jednakowe dodatki służbowe?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 16, 2016, 22:40:18 »
+scyzoryk tekst komendanta .... fachowość itd nie pisz głupot nie ma żadnej sprawiedliwości z dodatkami stanowiskami motywacyjnymi grupami wszystko widzimisie komendantów ....

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 16, 2016, 22:49:31 »
mirek1 ja mam starszego ogniomistrza i 7 grupę od czterech lat i na aspirantkę brak perspektyw i co ja mam dostać mniej bo co, wszyscy powinni dostać równo :gwiazdki: dodatki jedni dostają inni nie  :tuba:
Tak to jest z tymi dodatkami służbowym i motywacyjnym , że zależy od "widzimisię" przełożonych. Nie znam jednostki - przynajmniej w mojej okolicy- żeby dodatki służbowe mieli wszyscy po równo. 
Jak zwykle ZZ chciały jak najlepiej a wyszło lub wyjdzie  jak widać w projekcie. Szkoda , że choć część kwoty tzw. podwyżki nie wejdzie w stały składnik płacy. 
Dokładnie , dodatki dostaje się po znajomości . Wkład pracy ma się nijak do tego  :wall:
A z jakiej okazji wszyscy mieliby mieć jednakowe dodatki. Jak weźmiesz dwóch ludzi na takim samym stanowisku i z takim samym zakresem czynności, to zawsze się okaże, że ich zaangażowanie w służbie, dyspozycyjność, fachowość, itp są na różnych poziomach. Więc z jakiej racji mieliby mieć jednakowe dodatki służbowe?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:56:00 »
Trzeba się spieszyć. Po 1 lipca przyszłego roku najmniej zarabiający pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki. Minister Radziwiłł powiedział po spotkaniu Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, że pierwsza transza zwiększonego wynagrodzenia powinna być zagwarantowana w połowie przyszłego roku, a nie jak zakładano poprzednio - w 2018. Szef resortu zdrowia podkreślił, że najważniejsze jest to, aby podnieść wynagrodzenie pracowników, którzy zarabiają najmniej.
Co ciekawe projekt zakłada określenie najniższego wynagrodzenia zasadniczego grup zawodowych pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w ramach stosunku pracy w podmiotach leczniczych.
A u nas cisza jak makiem zasiał....

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 30, 2016, 20:52:45 »
Trzeba się spieszyć. Po 1 lipca przyszłego roku najmniej zarabiający pracownicy służby zdrowia mogą liczyć na podwyżki. Minister Radziwiłł powiedział po spotkaniu Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, że pierwsza transza zwiększonego wynagrodzenia powinna być zagwarantowana w połowie przyszłego roku, a nie jak zakładano poprzednio - w 2018. Szef resortu zdrowia podkreślił, że najważniejsze jest to, aby podnieść wynagrodzenie pracowników, którzy zarabiają najmniej.
Co ciekawe projekt zakłada określenie najniższego wynagrodzenia zasadniczego grup zawodowych pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w ramach stosunku pracy w podmiotach leczniczych.
A u nas cisza jak makiem zasiał....
Tak szumnie zapowiadane podwyżki w służbie zdrowia....
http://www.politykazdrowotna.com/12505,lekarze-rezydenci-dostana-20-zl-podwyzki

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 01, 2016, 22:21:17 »
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-dla-sluzb-mundurowych-od-stycznia,147,0,2163859.html

temat powielany w wielu mediach i gazetach. Oprócz artykułu proponuję przeczytać komentarze po nim. Są dość dosadne w postrzeganiu nas jako sfery mundurowej przez społeczeństwo.
Oj przydałaby się jakaś duża powódź, trzęsienie ziemi czy inne duże nieszczęście ze stałymi relacjami TV - proszę to zdanie potraktować jak czarny humor. :rofl: :rofl: 
pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 06, 2016, 13:14:53 »
Chyba nie ma co się cieszyć z szumnie zapowiadanych podwyżek bo słowa, że pewne środki są już zapewnione w budżecie Państwa ni jak się mają do projektu zatwierdzonego przez RM...CZYLI gdzie są środki pomiędzy kwotą 253 żrednio dla każdego a kwotą potwierdzoną przez zastępcę Komendanta Głównego PSP st.bryg. Krzysztofa Hejduka - KM/P PSP - 53,74 zł.  :kwit:

.......Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które dotyczyć będą około 150 tys. funkcjonariuszy oraz około 30 tys. pracowników cywilnych ww. formacji.  Od 1 stycznia 2017 roku, pensje funkcjonariuszy wzrosną o 253 zł, a pracowników służb o 250 zł.......

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15206,Ustawa-o-modernizacji-sluzb-lepsza-infrastruktura-nowy-sprzet-i-wyzsze-place.html

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 07, 2016, 09:55:40 »
Siusiek to w końcu wierzysz w te wysokie podwyżki czy Nie, bo już zaczynam za Tobą nie nadążać?