Autor Wątek: 15a  (Przeczytany 2893 razy)

malza

  • Gość
15a
« dnia: Marzec 05, 2016, 12:09:55 »
Ktoś coś wie , czy obecnie czynione są jakieś starania w związku z art 15a(dot spraw emerytalnych), aby prawo nie działało wstecz. Wydaje mi się , że teraz jest pora , aby coś z tym fantem zrobić. Rządzący mają większość parlamentarną (brak koalicjanta) i mają szansę pokazać , że zmieniają prawo na lepsze ,  prawo nie może działać wstecz i zależy im na sluzbach mundurowyych.
Potrzebny byłby nacisk związkowców........

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: 15a
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2016, 13:18:24 »
Ktoś coś wie , czy obecnie czynione są jakieś starania w związku z art 15a(dot spraw emerytalnych), aby prawo nie działało wstecz. Wydaje mi się , że teraz jest pora , aby coś z tym fantem zrobić. Rządzący mają większość parlamentarną (brak koalicjanta) i mają szansę pokazać , że zmieniają prawo na lepsze ,  prawo nie może działać wstecz i zależy im na sluzbach mundurowyych.
Potrzebny byłby nacisk związkowców........

Info z 3 marca  :kwit:

Cytuj
Część spotkania poświęcono także na przedyskutowanie problematyki związanej z sytuacją funkcjonariuszy przyjętymi do służby po 1 stycznia 1999 roku. W tym zakresie celowym byłoby wypracowanie rozwiązań prawnych powodujących ujednolicenie systemu emerytalnego we wszystkich służbach.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1919-spotkanie-prezydium-zzs-florian-z-jaroslawem-zielinskim-wiceministrem-swia.html

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: 15a
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2016, 19:49:11 »
a możesz kolego sprecyzować, kiedy Twoim zdaniem prawo zadziałało wstecz?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

malza

  • Gość
Odp: 15a
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2016, 19:48:59 »
Wydaje mi się , że jeśli w 2003r wprowadza się zmiany , które odnoszą się do f-szy przyjętych po 1999r , to prawo zadziałało wstecz. Inna sytuacja byłaby , gdyby zmiany obejmowały f-szy przyjętych po wprowadzeniu art15a , czyli w 2003r.
Gdy się przyjmowałem do pracy , to kadrowa wymieniła mi wszystkie tzw korzyści tzn  , minimum 15 lat , wliczanie cywila , "13" itp. Obecnie cywil będzie wypłacany po ukończeniu 67lat. Czyli jeśli dożyję , to emeryturę będę pobierał z dwóch źródeł. Pytanie - czy emeryturę można pobierać z dwóch zródeł?

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: 15a
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2016, 00:55:53 »
Wydaje mi się , że jeśli w 2003r wprowadza się zmiany , które odnoszą się do f-szy przyjętych po 1999r , to prawo zadziałało wstecz. Inna sytuacja byłaby , gdyby zmiany obejmowały f-szy przyjętych po wprowadzeniu art15a , czyli w 2003r.
Gdy się przyjmowałem do pracy , to kadrowa wymieniła mi wszystkie tzw korzyści tzn  , minimum 15 lat , wliczanie cywila , "13" itp. Obecnie cywil będzie wypłacany po ukończeniu 67lat. Czyli jeśli dożyję , to emeryturę będę pobierał z dwóch źródeł. Pytanie - czy emeryturę można pobierać z dwóch zródeł?
statystyki mówią, że jako strażak z PB masz małe szanse dożyć 67 lat .
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: 15a
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2016, 08:32:42 »
Wydaje mi się , że jeśli w 2003r wprowadza się zmiany , które odnoszą się do f-szy przyjętych po 1999r , to prawo zadziałało wstecz. Inna sytuacja byłaby , gdyby zmiany obejmowały f-szy przyjętych po wprowadzeniu art15a , czyli w 2003r.
Gdy się przyjmowałem do pracy , to kadrowa wymieniła mi wszystkie tzw korzyści tzn  , minimum 15 lat , wliczanie cywila , "13" itp. Obecnie cywil będzie wypłacany po ukończeniu 67lat. Czyli jeśli dożyję , to emeryturę będę pobierał z dwóch źródeł. Pytanie - czy emeryturę można pobierać z dwóch zródeł?
aha - czyli wolałbyś pozostać w systemie powszechnym:) na tym polegało wprowadzenie art. 15a, że funkcjonariusze przyjęci po 1998 roku zostali włączeni do systemu uposażeniowego; co do drugiego pytania - tak, będziesz miał prawo do emerytury z systemu powszechnego, z tym, że nie będzie ona podniesiona do wysokości minimalnej, ale też żaden minimalny staż nie jest potrzebny; :kwit:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie