Autor Wątek: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP  (Przeczytany 9279 razy)

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« dnia: Luty 08, 2016, 11:09:36 »
Panowie co byście powiedzieli o petycji do Komendanta Głównego o zmianie zasad planowania naboru. Może napisać wspólnie bądź przez jakąs organizacje ? Zmienić czasy do 7,2 na 50m a na 1000m czas 3,4  :straz:

Osoby i podmioty zainteresowane złożeniem petycji do Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, na zasadach określonych w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. 2014 poz. 1195), prosimy o zapoznanie się z informacją umieszczoną na stronie BIP KGP pod adresem http://www.psp.bip.mswia.gov.pl/petycje

Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. stanowi:

Art. 63. Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do Organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej.

Tryb rozpatrywania petycji, wniosków i skargo określa ustawa.

Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks Postępowania Administracyjnego

Od dnia 6 września 2015 r. sposób składania i rozpatrywania petycji określa ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. 2014 poz. 1195).

Petycje są formą bezpośredniego uczestnictwa obywateli w procesie sprawowania władzy. Petycje to indywidualne lub zbiorowe propozycje odnoszące się do wszelkich spraw związanych z życiem publicznym.

Zgodnie z Art. 2 ust. 3. przedmiotem petycji może być żądanie, w szczególności:

    zmiany przepisów prawa,
    podjęcia rozstrzygnięcia lub innego działania w sprawie dotyczącej podmiotu wnoszącego petycję,
    życia zbiorowego
    wartości wymagających szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego.

Przedmiot petycji musi dotyczyć spraw będących w zakresie zadań i kompetencji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku braku właściwości, KG PSP będąca adresat petycji przesyła ją w terminie do 30 dni od dnia złożenia, do podmiotu właściwego do jej rozpatrzenia, zawiadamiając o tym równocześnie podmiot wnoszący petycję. (Art. 6 ust. 1.)

Elementy składowe Petycji reguluje Art. 4.

Petycja powinna zawierać:

    oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję: imię i nazwisko (petycja indywidualna), nazwa podmiotu (petycja zbiorowa w imieniu Organizacji, stowarzyszenia lub grupy osób),
    dokładny adres do korespondencji: miejscowość, ulica, numer domu i lokalu, e-mail.
    tytuł petycji,
    wskazanie adresata petycji,
    wskazanie przedmiotu petycji,
    uzasadnienie (ewentualne załączniki w postaci dokumentów)
    pod petycją musi być złożony podpis przez podmiot wnoszący petycję albo przez osobę reprezentującą podmiot oraz pod informacją o udostępnieniu danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Podpis pod petycja składaną za pomocą środków komunikacji elektronicznej reguluje Art. 4 ust. 5. Ustawy.

 

Jeśli petycja nie spełnia wymogów, o których mowa w Art. 4 ust. 2 pkt. 1 lub 2 pozostawia się ją bez rozpatrzenia co reguluje Art. 7. W zależności od charakteru braków formalnych petycji (np. pisemnego upoważnienia lub zgody) KG PSP zobowiązana jest do wezwania wnoszącego petycję do uzupełnienia braków w terminie 30 dni od dnia złożenia petycji.

Termin rozpatrzenia petycji: bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od dnia jej złożenia.

Petycje można składać:

    listownie na adres:  KOMENDA GŁÓWNA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ ul. Podchorążych 38 00-463 Warszawa
    doręczyć osobiście – w Kancelarii Ogólnej KG PSP przy ul. Podchorążych 38 w godzinach 8.15 – 16.00
    za pośrednictwem ePUAP- adres strony internetowej www.epuap.gov.pl.
    za pośrednictwem poczty elektronicznej – na adres kancelaria@kgpsp.gov.pl z zaznaczeniem w tytule „Petycja”

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2016, 11:20:05 »
Jestem za ! wydaje mi sie , ze dotychczasowe wymogi zwiazane ze sprawnościówka które obowiązywały do dnia bodajze 9 stycznia były ok .

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2016, 11:25:37 »
Może napiszemy przykładowe pismo lub przez jakiś związek straży i wy

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2016, 11:34:23 »
Jestem na TAK , sprobowac zawsze można . Zreszta sami będa widziec po naborach , ze mało kto bedzie przechodził albo w ogole.

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2016, 11:35:18 »
A jak sądzisz jak najlepiej ugryźć temat ?? masz może jakiś pomysł ??

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2016, 11:39:40 »
Poczekajmy troche , niech sie wypowie kilka osob jeszcze.. i zobaczymy jak wyjda te nabory które są teraz organizowane.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2016, 11:47:03 »
TO JAK JUZ TAKK PROBUJECIE COS NAPISAC TO PROPONUJE NAJWAZNIEJSZA RZECZ WPISAASC - BO NIKT NAWET NIE WSPOMNIAL  - HARVARD . POWROT DO ZMIANY SPRZED 3 LAT.  HARVARAD PRZEJSC. NIE NA OCENE TYLKOK PRZEJSC. TAK JAK KIEDYS BYLO. SZCZRZE MOWIE, WPISZCIE TO I UWZGLEDNIJCIE. A PODPISZE SIE POD TYM. BO NIEMYSLICIE O TYM A TO GLOWNA SPRAWA

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2016, 11:51:15 »
TO JAK JUZ TAKK PROBUJECIE COS NAPISAC TO PROPONUJE NAJWAZNIEJSZA RZECZ WPISAASC - BO NIKT NAWET NIE WSPOMNIAL  - HARVARD . POWROT DO ZMIANY SPRZED 3 LAT.  HARVARAD PRZEJSC. NIE NA OCENE TYLKOK PRZEJSC. TAK JAK KIEDYS BYLO. SZCZRZE MOWIE, WPISZCIE TO I UWZGLEDNIJCIE. A PODPISZE SIE POD TYM. BO NIEMYSLICIE O TYM A TO GLOWNA SPRAWA

Ale powinniśmy mieć kogoś kto to napisze nam inaczej nie mamy szans

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2016, 11:52:12 »
Dzieciaczki przemyślcie do kogo powinniście wysłać petycję:
"Przedmiot petycji musi dotyczyć spraw będących w zakresie zadań i kompetencji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku braku właściwości, KG PSP będąca adresat petycji przesyła ją w terminie do 30 dni od dnia złożenia, do podmiotu właściwego do jej rozpatrzenia, zawiadamiając o tym równocześnie podmiot wnoszący petycję"
PS> nie wierze w możliwość zmiany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2016, 12:01:38 »
Kolego Eqinox dlatego jak widzisz napisane zostało , by sie wiekszosc osob wypowiedziało i spróbowac zawsze można ! " Dzcieciaczku " Dzięki , ze człowieka troche odmładzasz .

zyraf

  • Gość
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2016, 12:16:20 »
hahahahha o rany....

A ja głupi ćwiczyłem, biegałem, zamiast piwka trening....o ja głupi a wystarczyło napisać petycję, żeby normy zwiększyli bo byłem za słabo przygotowany....panowie litości


Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2016, 12:21:16 »
żyraf nie chodzi o to by kuźwa pisać po to by pisać by były równe szanse jak w szkole SA PSP a nie na zwykłego strazaka musisz mieć lepsze wyniki niż na Aspiranta

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2016, 12:34:43 »
A moze by tak cieżko zacząć trenować a nie pisać jakieś petycje i wiecznie mieć problemy. Kogo obchodzi ze ktoś biega 7sekund a nie 6.9s.. ja zaczynaja startować nie było basenu a pływać nie umiałem. Wprowadzili 1.30 musiałem sie nauczyć teraz 60sekund to jeszcze bar dzien musze trenowac. Ale zadnej petycji Nie pisze tylko ciezko trenuje no chce byc strazakiem.

zyraf

  • Gość
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2016, 12:52:36 »
żyraf nie chodzi o to by kuźwa pisać po to by pisać by były równe szanse jak w szkole SA PSP a nie na zwykłego strazaka musisz mieć lepsze wyniki niż na Aspiranta

co to znaczy zwykły strażak? Skoro łatwiej do SA to czemu tam nie próbujesz? A może fizyka i chemia stanowi przeszkodę? W takim razie chyba łatwiej nie jest hmm?

Nie kompromitujcie się...trud służby szorowanie kibli i latanie z miotłą gotowe jest Was wykończyć psychicznie i fizycznie...po prostu trzeba zapierdzielać. Ja też miałem braki w sprawnościówce ale wszystko da się wytrenować. Trzeba zapierdzielać i tyle.

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2016, 16:46:02 »
Warto by może skonsultować tą petycje ze związkami zawodowymi.Kolega ma pomysł i jeżeli ma chęci to niech próbuję. A kolega zyraf co taki mądry jest ?? Nie każdy ma 20 lat żeby startować na aspiranta.Czasy powinny być jednakowe jak na moje.Dlaczego w naborze na szeregowego strażaka wymaga się więcej niż od aspiranta w teście sprawnościowym ? Tak samo jest z punktacja za prawo jazdy ktoś kto ma samo C 10 pkt za CE też 10 pkt to nie jest normalne według mnie i też powinni to zmienić.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2016, 17:16:35 »
A moze by tak cieżko zacząć trenować a nie pisać jakieś petycje i wiecznie mieć problemy. Kogo obchodzi ze ktoś biega 7sekund a nie 6.9s.. ja zaczynaja startować nie było basenu a pływać nie umiałem. Wprowadzili 1.30 musiałem sie nauczyć teraz 60sekund to jeszcze bar dzien musze trenowac. Ale zadnej petycji Nie pisze tylko ciezko trenuje no chce byc strazakiem.

i potem ten Twoj trening lezy bo na harvardzie za bardzo przezywales i dupa nawet z tego treningu:
jestem przykladem jak Ty, tak saamo nauczclem sie plywac itd... ale harvard to sciema

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2016, 17:35:37 »
A moze by tak cieżko zacząć trenować a nie pisać jakieś petycje i wiecznie mieć problemy. Kogo obchodzi ze ktoś biega 7sekund a nie 6.9s.. ja zaczynaja startować nie było basenu a pływać nie umiałem. Wprowadzili 1.30 musiałem sie nauczyć teraz 60sekund to jeszcze bar dzien musze trenowac. Ale zadnej petycji Nie pisze tylko ciezko trenuje no chce byc strazakiem.

i potem ten Twoj trening lezy bo na harvardzie za bardzo przezywales i dupa nawet z tego treningu:
jestem przykladem jak Ty, tak saamo nauczclem sie plywac itd... ale harvard to sciema

Izmo miałem ten sam problem co Ty z Harvardem kilka naborów nie mogłem zaliczyć. Ale ciagle go ćwiczę, bardzo dużo biegam. A przed Harvardem słuchawki muzyka i daje radę. Cały czas do przodu

Offline Mario_25

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2016, 17:34:20 »
Panowie nie ma się co sprzeczać tylko wspólnie działać. Kolega ma rację, nowe przepisy nie są sprawiedliwe, bo nie każdy musi się rodzić biegaczem. Ja mieszkam na wsi i z rozmów ze strażakami z mojego powiatu wynika że oni sami nie są zadowoleni z zasad przyjmowania bo ciągle stawia się na bieganie. A prawda jest taka że aż tak bieganie nie jest potrzebne bo jak oni sami mówią, gdy przychodzi chłopak który biega 1000 m w czasie 3:08 a na drążku robi mało to normalne że testy zalicza, tylko co z tego jak trafia się pożar stodoły i trzeba belki czy paczki z sianem rzucać i taki gość mimo kondycji to po 30 minutach akcji jest do niczego bo nie daje rady siłowo. Nie chciałbym żeby wycinał mnie z samochodu strażak który szybko biega, ale 12 drążków to przy ostatnich oczy wychodzą na wierzch i on ma nożyce trzymać i działać nimi 20 minut? Jakoś tego nie widzę, a widziałem już takich co to nożyce nimi kierują a nie on nimi. W straży powinna się liczyć zarówno kondycja jak i siła. Ja się podciągam na drążku 27 razy, ale biegam 1000 m w 3:40 min, a 50 m w 7:20 sek. Czy to znaczy że będę gorszym strażakiem w służbie niż ktoś kto biega według nowych zasad a nie ma siły w rękach? Bo gdyby postawili na siłę a nie na bieganie to wtedy krzyczeliby Ci którzy szybko biegają, a nie są aż tak wytrzymali siłowo. Dlatego równowaga powinna być zachowana bo to nie jest sport tylko służba i w każdej sytuacji może przydać się zarówno kondycja jak i siła. Stare zasady były dużo bardziej sprawiedliwe. Ja się chętnie podpiszę pod petycją.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2016, 17:52:19 »
Tu najbardziej chodzi o krótki dystans, bo 1000 i drążek można zrobic jeśli bardzo się chce

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.365
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 04, 2016, 17:56:39 »
Kolego Eqinox dlatego jak widzisz napisane zostało , by sie wiekszosc osob wypowiedziało i spróbowac zawsze można ! " Dzcieciaczku " Dzięki , ze człowieka troche odmładzasz .
Jedno wiem nie potrafisz czytać ze zrozumieniem! Komendant Główny nie zmieni dla Was rozporządzenia MSWiA...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 04, 2016, 18:38:12 »
Kolego Eqinox dlatego jak widzisz napisane zostało , by sie wiekszosc osob wypowiedziało i spróbowac zawsze można ! " Dzcieciaczku " Dzięki , ze człowieka troche odmładzasz .
Jedno wiem nie potrafisz czytać ze zrozumieniem! Komendant Główny nie zmieni dla Was rozporządzenia MSWiA...
Nie trzeba zmieniać, wystarczy delikatnie udoskonalić :D

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 04, 2016, 18:52:58 »
Powiem Tak ojciec działał w związkach zawodowych i ostatnio spotkał sie z przewodniczącym i powiedział ze jedyne co by zmienili to 50pkt z rozmowy, ale I to Nie chca bo " komendant na decydowac kogo przyjac"  :szalony:

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Petycja do KG PSP o zmianie zasad dot. naboru do PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 04, 2016, 19:30:15 »
Macie kogos kto by petycje jakos wstawil na neta do podpisu badz  jak najlepiej to zrobic by otrzymac jak najwiecej podpisow ??