Autor Wątek: Do PSP po 30?  (Przeczytany 3759 razy)

Offline Skik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Do PSP po 30?
« dnia: Luty 06, 2016, 21:52:21 »
Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy Waszym zdaniem jest jakikolwiek sens starać się o przyjęcie do PSP w wieku 30lat?

Po kilku latach walki z wojskowym betonem kończą mi się już siły, za kilka miesięcy kończę studia z RM i zastanawiam się nad zmianą munduru.

Chodzi mi oczywiście o realne szanse, a nie te istniejące tylko na papierze :).

Odejście z wojska trwa bardzo długo, do tego musiałbym się zapewne przeprowadzić, żeby zapisać się do OSP i zrobić kurs podstawowy oraz RT, żeby już na starcie nie odpaść z braku punktów. Tak więc musiałbym dość sporo zaryzykować, a głupio byłoby to robić jeśli i tak nie miałbym szans się dostać ze względu na wiek :)
 

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2016, 22:44:43 »
Pewnie że można próbuj, ze mną na naborze był jeden koleś po 30 i był wysoko na liście. Nie ma zapisu obecnie jaki wymagany wiek.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2016, 23:09:12 »
Idziesz do cywila teraz jak są zmiany? Nie chcesz poczekać? Nie szkoda ci odprawy mieszkaniowej?

Offline Skik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2016, 21:07:36 »
Dzięki za pomoc, czyli są jeszcze szanse :)


Co do odprawy to nie mam i nie planuje dzieci, odprawa to w moim przypadku tylko 50-60tys.

Wiadomo, że zarabiałbym w PSP dużo mniej, ale nie mam już sił do wojskowej głupoty i chamstwa.
Do tego wojsko zabiera życie. W PSP ile jest się dób w pracy? ~110 rok? W mojej obecnej jednostce tyle samo spędzasz rocznie na poligonach + dodatkowe 7mcy normalnej pracy po 8h.

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2016, 21:25:43 »
Przenieś się do WSP. Gdzie służysz?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2016, 21:12:33 »
Dzięki za pomoc, czyli są jeszcze szanse :)


Co do odprawy to nie mam i nie planuje dzieci, odprawa to w moim przypadku tylko 50-60tys.

Wiadomo, że zarabiałbym w PSP dużo mniej, ale nie mam już sił do wojskowej głupoty i chamstwa.
Do tego wojsko zabiera życie. W PSP ile jest się dób w pracy? ~110 rok? W mojej obecnej jednostce tyle samo spędzasz rocznie na poligonach + dodatkowe 7mcy normalnej pracy po 8h.

Kolego. Jeżeli myślisz że w PSP coś się w tym kierunku zmieni to możesz być w błędzie. PSP to beton w podobnym stopniu co MON i kretynów co zrównają Cię z gównem nie brakuje. Poczytaj troszeczkę forum o sytuacjach jakie mają miejsce w poszczególnych komendach. Do tego miej świadomość że po przyjęciu Twoje uposażenie będzie wynosiło około 1800zł...

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2016, 00:05:29 »
Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy Waszym zdaniem jest jakikolwiek sens starać się o przyjęcie do PSP w wieku 30lat?

Po kilku latach walki z wojskowym betonem kończą mi się już siły, za kilka miesięcy kończę studia z RM i zastanawiam się nad zmianą munduru.

 :)
Ej kolego dobrze to przemyśl, bo w PSP "inteligentnych inaczej" nie brakuje..........
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Skik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2016, 10:42:14 »
Dzieki za rady, bedzie o czym myslec.
Wiadomo, ze to nie decyzja, ktora sie podejmuje z dnia na dzien, ale teraz wiem, ze wiek jeszcze mnie nie skresla :)
Najpierw i tak jeszcze czeka mnie pol roku studiowania oraz kombinowania jak tu sie do osp zapisac i zrobic kursy, wiec bedzie czas na decyzje.

Zostaje jeszcze atut czasu pracy, odpisuje dopiero teraz, bo poprzedni tydzien spedzilem w terenie i nawet zasiegu telefonu nie bylo.

Na pieniadze nie patrze, lepsza stawke godzinowa mam siedzac w domu przed komputerem niz z jednostce, ale w domu emerytury nie wypracuje.


Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Do PSP po 30?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2016, 13:53:22 »
Poczytaj też zasady naboru do PSP.
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC