Autor Wątek: Kiedy mam odpocząć?  (Przeczytany 5380 razy)

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Kiedy mam odpocząć?
« dnia: Maj 19, 2006, 09:36:13 »
Mam nadzieję, że zaraz nie zacznie się wojna o to kto ma lepiej a kto gorzej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 13:42:42 wysłana przez sam55555 »

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2006, 10:42:49 »
po co tam pojechałeś - stwierdzić zgon??? potrzeba nam radykalnych regulacji systemowych a cały czas czekamy na akty wykonawcze ustawy o PSP(znowelizowanej) i nie możemy się doczekać 1 rok ^_^. to wszystko idzie w złym kierunku.

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2006, 13:15:06 »
Po co tam pojechałem? Nie wiem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 13:43:15 wysłana przez sam55555 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2006, 18:24:21 »
Bardzo często się zdarza,że na miejsce zdarzenia wybiera się cała świta,kiedy już jest pozamiatane.Jak jest potrzeba to będacy na miejscu d-ca sam wzywa pomoc i przełożonych.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2006, 22:55:47 »
Witam.
sam55555 wszystko określają odpowiednie przepisy...........zacznij je egzekwować od swoich przełożonych a będziesz  miał czas na odpoczynek. Ale uważaj bo staniesz się niewygodny;)
Pozdrawiam.

Offline stachu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2006, 23:36:40 »
SAM jeśli przyszedłeś do służby po nie przespanej nocy i masz siłę pisać tekst na forum to chyba nie tak ciężko pracowałeś. Ja w firmie pracuję od 17 lat z czego 10 przerobiłem na podziale i wyjazdy w "dyspozycji" bez wzgledu na czas jak jestem w "dyspozycji" nie stanowią dla najmniejszego problemu ponieważ uważam, że jestem nadal strażakiem i to mówiąc a raczej pisząc górnolotnie prawdziwym strażakiem. A ty chłopie idź na emeryturę i nie będziesz miał problemu.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2006, 11:04:57 »
Sam55555 o godz 9.36 w pracy i na forum,ale zapieprz masz.
Godz. 1.15 znowu piszesz, to tobie niechce się spać.
Zarejestrowany od marca tego roku a już kilka godzin na forum w pracy no to nie źle.

Offline cincinek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2006, 11:14:47 »
Cześć
Kolego sam55555 podziwiam Cie
Jeśli już się użalamy nad naszym dupnym systemem to ja tez ponarzekam ale na coś innego ale jak najbardziej dotyczącego naszej kochanej straży i naszych kochanych przełożonych a chodzi mi o tych co to ustalają naszą rejonizacje mianowicie
Podział rejonów działania czyli kto to wymyślił że mój rejon kończy się na ostatnim rondzie i zarazem jest tam znak drogowy informujący ze się tu właśnie kończy miasto
Czyli co? Jak już pisałem za rondem kończy się mój rejon a dalej jest tak i tu zaczyna się śmiech prawa strona jezdni należy do jrg oddalonej o 33 km a lewa żeby było śmieszniej o 41 km do następnej jrg ????????????? może ktoś może mi to wyjaśnić choć mówią moi starsi koledzy ze w straży nic mnie nie powinno zadziwić 
Pozdrawiam    a i gratuluje panom dzielącym rejony zmysłu tylko nie wiem jakiego

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2006, 12:28:58 »
Nie ma czegos takiego, jak rejony działania JRG. Te granice są tylko umowne. To dyspozytor na PSK podejmuje decyzję, która jednostka, jaki samochód i gdzie wyjeżdża. Możesz mieć prikaz wyjazdu np. 2 przecznice od innej JRG, i co? Nie pojedziesz, bo to ich rejon. A może akurat u nich wszystko jest w terenie, albo nie mają sprzętu, który w tym przypadku akurat będzie niezbędny. O tym wie tylko dyspozytor i on ponosi odpowiedzialność za podjęte decyzje dot. zasadności wyjazdu tej, a nie innej jednostki.

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 21, 2006, 12:49:55 »
Piszesz nie na temat.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 13:43:53 wysłana przez sam55555 »

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 21, 2006, 12:57:54 »
Odwal się!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 13:44:19 wysłana przez sam55555 »

Offline jarecki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2006, 13:20:11 »
Cytuj
Nie ma czegos takiego, jak rejony działania JRG. Te granice są tylko umowne. (przemyśl to co napisałeś) To dyspozytor na PSK podejmuje decyzję, która jednostka, jaki samochód i gdzie wyjeżdża. Możesz mieć prikaz wyjazdu np. 2 przecznice od innej JRG, i co? Nie pojedziesz, bo to ich rejon. A może akurat u nich wszystko jest w terenie, albo nie mają sprzętu, który w tym przypadku akurat będzie niezbędny. O tym wie tylko dyspozytor i on ponosi odpowiedzialność za podjęte decyzje dot. zasadności wyjazdu tej, a nie innej jednostki.

Scyzoryk ale jezeli za tym rondem jest juz rejon JRG z innego powiatu to dyspozytor nie ma prawa tam nikogo poslać ze swojej JRG, a jesli to JRG innego województwa to potrzeba zgody WSKR- takie przepisy. Osobiście uważam że jest to chore, a spowodowane jest tym że nasze rejony są przypisane sztywno do podziału administracyjnego kraju, a nie rzeczywistego zasięgu danej jednostki.

Do stachu:
i wlasnie przez takich "commandosów" jak Ty musimy tyle tyra no bo skoro Pan stachu może to i "ty Kowalski dasz rade... [...]" głupota
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2006, 18:50:12 wysłana przez jarecki »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2006, 23:42:11 »
Gościu Sam555 co ty pier ....lisz. Te 84 posty to przez dwa lata.Jestem z III zmiany i większość czasu przebywam na forum w domu - możesz to sobie sprawdzić.Sprawdź również IP.Jeżeli w pracy to bardzo rzadko i tak jak teraz w godz. nocnych.Po za tym jak otworze stronę to jej nie zamykam  i czas leci.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2006, 23:46:12 wysłana przez cul2 »

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2006, 23:54:39 »
Moje pytanie kieruje do kolegi Scyzoryka, a mianowicie jak to nie ma rejonów dla JRG? To dlaczego jeżeli wyjeżdżam w pobliże (czyt. rejon) „innej” JRG to Informację ze zdarzenia pisze się z nr „ innej” JRG?
Pozdrawiam :)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 23, 2006, 08:58:08 »
Sam555 teraz jestem po służbie  w domu i zanim pójde spać informuję,że jest 8.55 i nie jestem w pracy.Przeanalizuj moje posty (kiedy pisałem) i bedziesz miał prawdziwą odpowiedź.Ja to zrobiłem i wiem,że ok. 80% postów jest pisanych w czasie pracy.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2006, 09:13:32 »
Co do rejonu działania jrg to chyba temat nie w tym dziale,ale skoro już tu jest  zaczęty to: rejony są i duża rola tu dla dyspozytorów.Zasada jest taka,przyjmujący informację o zdarzeniu na rejonie nie swoim, ocenia która jednostka dojedzie  pierwsza.Jeżeli pierwsza będzie z poza rejonu to ją wysyła i powiadamia właściwą jednostkę.Jeżeli nie jest pewien czyj rejon to też wysyła a na miejscu zdarzenia d-ca dokładnie określa przynależność.Jeżeli do nie jego rejon to po zakończeniu działań sporzadza dokumentację bez numeru i przekazuje odpowiedniej jednostce (jeżeli nie ma jednostki z właściwego terenu).Nie może być przepychanki kto ma jechać ( była gdzieś taka sytuacja, że coś takiego nastąpiło i była informacja rozesłana po komendach jak należy postępować).

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2006, 10:27:20 »
Mnie nie interesuje czy jesteś w domu, w pracy, na księżycu, na urlopie itd.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 13:44:50 wysłana przez sam55555 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2006, 11:25:02 »
Sam tobie sie popier ... od tego nawału pracy.To ty zacząłeś ten temat.

Offline sam55555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2006, 17:21:59 »

Komentuj sobie ile chcesz i jak chcesz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2006, 13:45:39 wysłana przez sam55555 »

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 24, 2006, 18:26:00 »
Cytuj
Chodziło o to, że mamy coraz więcej obowiązków, coraz więcej czasu poświęcamy pracy (również tej poza strażackiej, ale związanej ze służbą - zawody, sztandary, ćwiczenia, itd.). Zastanawiało mnie czy nie jestaśmy nazbyt eksploatowani, przcież my też mamy swoje życie, rodziny, obowiązki, zainteresowania itd. Też chcemy mieć odrobinę czasu dla siebie. O to chodziło z grubsza oraz o wyrozumiałość szefostwa. Dlaczego te pytania akurat zadałem - nie będę w szczegółach opisywał - wyszłaby Trylogia.
Sam i ja tego nie neguję.Informuję Cię,że w mojej jednostce wykonujemy to samo i odbieramy sobie wolne co do minuty a nawet więcej (dotyczy to biura i podziału). Rzuciło mi się w oczy,że strasznie się użalasz, a przecież w straży pożarnej każdy ma zapier...l :).Z twojej wypowiedzi wnioskuję,że wam nie oddają, a to jest niezgodne z prawem.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2006, 18:36:58 wysłana przez cul2 »

Offline emsii

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kiedy mam odpocząć?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 24, 2006, 21:20:59 »
dzisiaj o 15:30 zdałem 32 godzinną służbę ( 24 PSK + 8 biuro), pracuję od pół roku na 8h. to moja druga służba 32 godzinna w tym m-cu. jutro całodniowy wyjazd na szkolenie z rat. drogowego, myślę, że ok. 19 stej bedę w domu na obiedzie   . ja planuję odpoczączywać od piątku   WOLNE ! ( i zjazdu nie ma)
jedną sprawą jest ślepa chęć egzekwowania przepisów napisanych dla PSP a drugą chęć zrobienia czegoś dobrego dla firmy.
pozdrawiam podziałowców i biurowców.