Autor Wątek: Literatura w tematyce straży pożarnej  (Przeczytany 3497 razy)

kwiatekdawid

  • Gość
Literatura w tematyce straży pożarnej
« dnia: Styczeń 11, 2016, 17:01:56 »
Dzień dobry wszystkim na forum. Zainteresowałem się tym forum, bo można znaleźć na nim wiele informacji dotyczących straży pożarnej. Jestem tu nowym użytkownikiem, więc wypada się przedstawić. Jestem Dawid, druh OSP w Ostrówkach, straż niestety nie należy do KSRG, ale szkolenie dla strażaków ratowników ukończone jednoetapowo.
Obecnie studiuję na AWFie w Poznaniu  przygotowuję się do obrony pracy licencjackiej. Nie ukrywam, że swoją przyszłość wiążę z zawodem strażaka. Zdaję sobie jednak sprawę, że dostać się do pracy w PSP to zadanie niełatwe.

Piszę do Was z prośbą o pomoc. Z racji specjalizacji, na której się znajduję (Wychowanie Fizyczne w Grupach Dyspozycyjnych) tematem, który realizuję i interesuje się bardzo jest kultura fizyczna w OSP i PSP znajdującej się w moim powiecie (kutnowski). Poszukuję literatury, która pozwoli mi jeszcze bardziej zgłębić historię, podstawy prawne i inne sprawy związane ze strażą.
Jeśli bylibyście tak mili to prosiłbym o wszelką znaną Wam literaturę o straży pożarnej w Polsce.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam, druh Dawid :)

Offline Dolot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Literatura w tematyce straży pożarnej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2016, 21:48:19 »
Dość sporo książek jest na stronie http://www.cnbop.pl/pl/wydawnictwa/ksiazki. Narazie to jedyne miejsce w internecie, które mi przychodzi do głowy. Oczywiście jeszcze artykuły z Przeglądu Pożarniczego i innych tego typu czasopism. (Pełne wydania PP w pdf'ach są dostępne na stronie PP)

kwiatekdawid

  • Gość
Odp: Literatura w tematyce straży pożarnej
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2016, 19:44:19 »
Czegoś takiego właśnie potrzebowałem, dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie :)