Autor Wątek: nowe doskonalenie zawodowe?  (Przeczytany 1891 razy)

Offline bax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
nowe doskonalenie zawodowe?
« dnia: Maj 16, 2006, 11:23:55 »
Niedawno na stronie KG wyczytałem, że szykuje się zmiana systemu doskonalenia/szkolenia strażaków PSP. Co to za nowy twór? Czy gdzieś, coś o tym można poczytać.

straz98

  • Gość
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2006, 18:53:37 »
pewnie nowotwór i to bardzo złośliwy, tylko żeby P(SP)acjent to przetrzymał :wacko:

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2006, 19:51:02 »
nie przetrzyma

Offline brytan110

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2006, 20:49:54 »
Witam serdecznie i odpowiadam na twoje pytanie.
W naszej jednostce był zastępca Komendanta Głównego i przedstawiał między innymi nowy sposób szkolenia w PSP a mianowicie ma wyglądac tak:
Nowy pracownik przyjęty ( z ulicy nie po szkole) ma byc szkolony przez dwa tygodnie a następnie powraca do jednostki i pracuje ok.1/2 roku jeżeli się nadaje to zostaje wysłany na dalsze szkolenie okres ok. 3tygodni i ponownie powraca do swojej jednostki na ponowne ok.1/2 roku itd. przez cały okres stażu tj. 3 lata takie sa propozycje a co bedzie zobaczymy.

Offline amart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2006, 07:45:39 »
Witam
Zapewne nie chodzi nam o szkolenie nowoprzyjętych, tylko o nasze szkolenie zawodowe na codzień - myśle że całe to szkolenie jest bezsensowne - moim zdaniem każdy kto jest po danej szkole, kursie ma nabytą wiedze i nie ma takiej potrzeby by prowadzić dziennik lekcyjny, konspekty i uczyć jak w szkole a powinniśmy tak jak jest na zachodzie tylko i wyłącznie wałkować ćwiczenia praktyczne tj. zgrywanie się podczas szerokiego zakresu naszych działań (chemiczne, ekologiczne, pożary wszelakiego rodzaju, wypadki drogowe) tu jest tak naprawde potrzebne doskonalenie praktyczne. Prosze mi powiedzieć gdzie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, policjanci, służba wieziennictwa, straż graniczna ma takie szkolenie - to jest wymysł poprzedniej kom.....ej epoki - myśle, że my znajdujemy się już trochę w innym miejscu........
pozdrawiam

Offline bax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2006, 09:24:23 »
co innego znaczy szkolenie a co innego doskonalenie. Mi chodziło raczej o doskonalenie, a to ma sens bo swoją wiedzę i umiejętności nabyte w szkołach trzeba i utrwalać i uzupełniać i szlifować. Technika - postęp idzie w górę a więc zagrożenia rosną. Rośnie też w tym miejscu luka, nad którą trzeba panować. To wszystko uzupełni doskonalenie. Potrzebne jest bezwzględnie. Ja jednak słyszałem o planach zmiany form doskonalenia zawodowego. Bo te obecne są do dupy. Od dawna ten sam schemat. Nudne i nieefektywne.

Offline amart

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2006, 14:31:10 »
jeszcze raz ja, ciekawe jak bedziesz prowadził takie doskonalenie mając sześciu ludzi na zmianie, w tym podoficer, dyżurny i ktoś na PSK - powodzenia  (ratownicy medyczni, lekarze , tez są nowe wyzwania dla nich a robią to doskonalenie we własnym zakresie) poprostu przeczytaj dokładnie swój zakres czynnośic i tam jest o tym wszystkim mowa...

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: nowe doskonalenie zawodowe?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2006, 17:21:45 »
Właśnie chodzi o to by ćwiczyć różne sytuacje w tak niskich stanach osobowych, zapewne o to chodzi KG., ( co prawda ma to jakieś uzasadnienie, bo nie zanosi się na poprawę) A tak na poważnie samodoskonalenie i szkolenia są niezbędne powody wymienił Bax. Trzeba stale się rozwijać by się nie uwstecznić