Autor Wątek: Dyżur domowy. (jeśli już o tym było to sorry)  (Przeczytany 2472 razy)

Offline strazak_Norbert

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Dyżur domowy. (jeśli już o tym było to sorry)
« dnia: Grudzień 17, 2015, 23:11:39 »
Siema!
Czy dyżury domowe rozpisane w grafikach obowiązują w takiej samej formie w całym kraju? Gdzie w naszych strażackich przepisach można poczytać o tym "zjawisku". Chodzi mi o informacje: jaka jest podstawa prawna takiego dyżurowania, ile dni w miesiącu, jaki czas dojazdu, i w sumie kilka innych pomniejszych kwestii.
Jeśli ktoś z forumowiczów ma na ten temat jakąś wiedzą bardzo proszę o info.

Pozdrawiam Forumowiczów. 

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dyżur domowy. (jeśli już o tym było to sorry)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2015, 23:37:17 »
No to siema....
Mam nadzieję, że jesteś stażystą w PSP, bo jeśli masz kilka lat służby i wyskakujesz z takimi pytaniami to sam będziesz "zjawiskiem dawno niespotykanym w skali - niczym meteor czelabiński":  :wall: :wall: :wall:
Pierwszy dokument to rozporządzenie o czasie pełnienia służby strażaków: mówi o dyżurach domowych, ile w miesiącu, gdzie i jak.....
Drugi dokument to Regulamin Komendy gdzie służysz. Powinieneś być z nim zapoznany, bo to ważny dokument określający zasady funkcjonowania miejsca gdzie służysz.
Trzeci dokument to Twój zakres obowiązków w którym poznasz rolę tego i innych zjawisk.

W pełni wyjaśniłem, miłego czytania i siema....
EGO = 1 / wiedza

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Dyżur domowy. (jeśli już o tym było to sorry)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2015, 16:57:09 »
Mam nadzieję, że jesteś stażystą w PSP, bo jeśli masz kilka lat służby i wyskakujesz z takimi pytaniami to sam będziesz "zjawiskiem dawno niespotykanym w skali - niczym meteor czelabiński"

Już nie róbmy debili ze stażystów :rofl: kto myśli, ten się zapoznał z regulacjami, które wymieniłeś kolego @robn :straz:
+
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
nieważne, nie doczytałem...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.