Autor Wątek: Ratownik medyczny  (Przeczytany 2065 razy)

Offline slipknot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Ratownik medyczny
« dnia: Grudzień 13, 2015, 19:43:02 »
Witam, jakie warunki muszą zostać spełnione, bym mógł zostać ratownikiem medycznym? Wystarczy zrobić dwuletnie studium medyczne czy coś się zmieniło?

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Ratownik medyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:48:02 »
z tego co wiem od roku juz nie ma studium teraz tylko studia 3 letnie...

zyraf

  • Gość
Odp: Ratownik medyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:53:33 »
aby uzyskać wykształcenie ratownika medycznego trzeba na tą chwilę ukończyć trzy letnie studia - licencjat .

Tratlos

  • Gość
Odp: Ratownik medyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2015, 08:52:00 »
No i kurs jakiś ukończyć to nie ma problemu. Ja ukończyłem taki kurs i pracowałem jako ratownik medyczny

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Ratownik medyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2015, 16:59:52 »
No i kurs jakiś ukończyć to nie ma problemu. Ja ukończyłem taki kurs i pracowałem jako ratownik medyczny

A co to za kurs ukończyłeś, że mogłeś wykonywać zawód ratownika medycznego? :gwiazdki:

Cytuj
Obecnie w Polsce tytuł zawodowy ratownika medycznego uzyskuje się po ukończeniu 3-letnich studiów. Do 2015 r. tytuł ratownika medycznego, można było uzyskać również po ukończeniu 2-letniej szkoły policealnej. Po ukończeniu wyższych studiów zawodowych uzyskuje się tytuł zawodowy licencjata na kierunku/specjalności ratownictwo medyczne. Zgodnie z obowiązującą klasyfikacją zawodów i specjalności istnieje w Polsce zawód "ratownik medyczny", jednak ze względu na brak systemu państwowych egzaminów specjalizacyjnych dla ratowników w praktyce nie można zostać "ratownikiem medycznym specjalistą"[1]. Absolwenci obydwu ścieżek kształcenia wykonują, w myśl ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dnia 8 września 2006 roku, zawód ratownika medycznego[2].
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Ratownik medyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:31:16 »
Kurs SANITARIUSZA xD