Autor Wątek: Młodego aspiracje..  (Przeczytany 1461 razy)

Offline Vescu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Młodego aspiracje..
« dnia: Grudzień 03, 2015, 22:18:10 »
Witam wszystkich, posiadam 15 lat, jestem w klasie 3 gimnazjum, interesuje się wiadomo czym od 2013 roku, wiedzę zdobywałem dzięki grą, co dziwne, jednak znam podstawowe pojecia, dzialania w jednostkach PSP oraz USA. Od roku zacząłem obmyślać swoją przyszłość jak postąpić, jakie obrać kierunki w dążeniu do dostania się do zawodowej straży pożarnej. Pierwszym problem jest wybór szkoły średniej, mieszkam na Śląsku i zachęciła mnie oferta szkoły, klasy o profilu ochronyprzeciwpożarowej, co sądzicie o tym, jest to dobry kierunek czy może pójść do technikum w którym wyrobie potrzebny zawód sprzydający sie w służbie np. elektryk, mechanik etc. Zamierzam sie również wybrać do doradcy zawodowego w mojej szkole, jestem ciekaw co mi zaproponuje. Jak wy byście postąpili, co mi radzicie, obecnie trenuje już od małego, kwestią która ciągle mnie martwi iż to że posiadam atopowe zapalenie skóry powiązane z astmą oskrzelową, jednak gdy poddaje sie intensywnemu wysiłkowi fizycznemu nie odczuwam żadnych świstów charakterystycznych dla tej choroby, bardziej odczuwam swoję słabe wytrenowanie. Pisze to, ponieważ chciałbym aby ktoś, ktoś z ludzi znającym sie na tych sprawach rozjaśnił mi sytuacje i uspokoił.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS. Jeśli źle dobrałem dział, przepraszam.

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Młodego aspiracje..
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2015, 23:06:57 »
Bardzo mi przykro ale obecne ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 19 grudnia 2014 r."w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu" http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2014/1898/1 wyklucza Ciebie z możliwości dostania się do Państwowej Straży Pożarnej.

Dział VIII ustawy – Układ oddechowy, mówi, że astma daje N czyli niezdolny.


"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline Vescu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Młodego aspiracje..
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2015, 15:04:27 »
Szczerze, troche mnie podłamałeś tą wiadomościa, jednak postanowiłem sobie w życiu że muszę to usłyszeć na własne uszy, będę dążył do tego co chce w życiu naprawde robić i nie poddam sie za uja, zasmuciła mnie wiadomość. Planuje 5 stycznia porozmawiać ze swoim lekarzem, może on mi udzieli jakiś rad.
A co do wyboru szkoły średniej, jak wy byście postąpili?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Młodego aspiracje..
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2015, 16:21:54 »
Idź do lekarza orzecznika, będziesz pewny na 100 % co do tego, czy możesz być strażakiem czy nie...
Szkoła - to wielokrotnie powtarzane - dobre liceum z chemią i fizą.
EGO = 1 / wiedza