Autor Wątek: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych  (Przeczytany 3585 razy)

Offline mafiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« dnia: Maj 13, 2006, 01:49:43 »
Słyszałem, że po tym kursie otzrymuje się stopień mł. aspiranta, czy moze to ktoś potwierdzić?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2006, 10:07:40 »
Wydaje mi się, że źle słyszałeś. Chodziły kiedyś takie słuchy, że ktoś, gdzieś dostał awans właśnie w takiej sytuacji ale ja nikogo takiego nie znam osobiście.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2006, 10:30:06 »
mafiu dobrze słyszałeś. Znam takich aspirantów (mł. asp. bo awansować nie mogą). Nie mam pewnośći czy teraz też tak jest ale wcześniej można było dostać taki stopień jak miałeś stanowisko aspiranckie, czyli wszystko zależało od komendanta. Ja osobiście nie słyszałem żeby w tej materii coś się zmieniło.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2006, 14:51:49 wysłana przez strazakg »

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2006, 13:06:52 »
Kiedyś był taki przepis ale on nie obowiazuje aktualnie

Offline mafiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2006, 13:19:56 »
a skad to wiesz pucek?? z tego co wiem, to obowiazuje, a wedlug nie wiem Twoich doswiadczen czy wiedzy z tej materii to jaki stopien przysluguje ml. ognimistrza?? masz jakies artukuly ktore mowia cos na ten temat? pozdrawiam.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2006, 16:40:00 »
Nie, dostaje tak jak kazdy po kursie podoficerskim stopien sekcyjnego, a wiem ze tak bylo bo znam osobe ktora kiedys skonczyla kurs podoficerski i dostala stopien ml.asp. bez mozliwosci awansu.a co do podstawy prawnej poszukam i podam.pozdrawiam

Offline mafiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2006, 18:05:32 »
Czyli jezeli mam stopien sekcyjnego, musze awansowac na st.ognimistrza zeby rozpoczac kurs AS PSP?, to po co jest odzielny kurs na SA PSP w Poznaniu dla strazakow po st. cywilnych, i tych bez z wyksztalceniem srednim, skoro i tak bede mieli ten sam stopien?, dzieki za odpowiedz pozdrawiam.

Offline mafiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2006, 21:53:54 »
Moze wypowiedzial by sie ktos kto taki kurs konczyl, a jezeli dostaje sie ml. aspiranta bez mozliwosc dalszego awansu to co trzeba zrobic zeby ten awans otzrymac? pozdro

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2006, 08:39:12 »
z tego co wiem, taki kurs zwany "pigułką" polega na połączeniu kursu szeregowych i podoficerskiego. To jest ten plus dla absolwentów cywilnych uczelni.
Pozdrawiam wszystkich
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2006, 09:59:21 »
Tu kolega Mireks ma rację, a należy jeszcze dodać iż cas trwania takiego kursu wynosi tyle co samego kursu szeregowych./ dwa w jednym w krótszym czasie !!!/. Mam kolegę ,który kończył taki kurs , jesienią kończy staż i rozpoczyna naukę w SAP.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline mafiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2006, 10:30:54 »
Dzieki Mirek za odpowiedz, a wiesz jak dlugo trwa kura w SA PSP? i czy sa jakies problemy zeby zaczac taki kurs? dzieki za odp, pozdrawiam

Offline mafiu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2006, 10:35:21 »
aha jeszcze cos:) jaki dostal stopien sekcyjnego, czy ml. aspiranta ( bez mozliwosci awansow dopóty nie ukonczy kursu na SA PSP), pozdro

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2006, 10:40:16 »
Cytat ze strony SA PSP Poznań www.sapsppoznan.pl :
W dniu 5 września 2005 w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu rozpoczyna się kurs kwalifikacyjny podoficerów PSP dla strażaków posiadających wykształcenie wyższe.
Kurs realizowany jest zgodnie z programem nauczania zatwierdzonym dnia 13 czerwca 2001 r. przez Komendanta Głównego PSP. Program nauczania stanowi kompendium wiedzy i umiejętności w zakresie nauczania kwalifikacyjnego szeregowych i podoficerów Państwowej Straży Pożarnej i przeznaczony jest dla nowoprzyjętych do służby strażaków, posiadających wykształcenie wyższe i przewidzianych do kształcenia na studiach podyplomowych w zakresie oficerskiego przeszkolenia zawodowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Kurs obejmuje 620 godzin nauki.
Harmonogram kursu (KKPW 12):
1 05.09.2005 Rozpoczęcie kursu
2 06.09.2005 - 10.12.2005 Zajęcia programowe
3 12.12.2005 - 15.12.2005 Sesja egzaminacyjna
4 16.12.2005 Zakończenie kursu
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline quba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2006, 10:45:19 »
Siemka Mireks ile taki sekcyjnt wyciagnie na ręke?

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2006, 12:19:17 »
Mireks, a jezeli ten Twoj kolega skonczy kurs w SA to awansuje z sekcyjnego na mł. aspiranta?, pozdro

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2006, 20:14:29 »
Po poznańskim kursie podoficerskim oczywiście stopień sekcyjnego sie dostaje , a po SAP dopiero mł.asp., jeżeli uda mu sie załapać na przeszkolenie zawodowe w SGSP to stopień mł.kpt. z możliwością awansowania maxmalnie do stopnia st.kpt.
Pozdrawiam.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2006, 21:07:25 »
Dzieki Mirek, powiedz mi jeszcze jedno czy kurs na SA moge robic ze stpniem sekcyjnego czy musze czekac az do st.ognimistrza?

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2006, 08:21:37 »
Kolego Bartas nie musisz czekać na stopień starszego ogniomistrza, możesz iść z sekcyjnym bo niema takich ograniczeń w stopniu, jeżeli masz takie możliwości iść odrazu na przeszkolenie lub kurs w SAP / warunek skierowanie  na takowe przeszkolenie od komendata/.Pozdrwiam. :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2006, 08:23:46 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2006, 11:15:33 »
Czyli wszystko zalezy od woli komendanta to mało pocieszające, moge składać wnioski a on może je odrzucać, ciekawe czy jest na to jakis sposob, znasz moze jakis:)? pozdro

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: kurs podoficerski dla absolwentow st. cywilnych
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 16, 2006, 19:54:09 »
 ^_^ uczycz sie synku /corko ucz bo nauka to potegi klucz jak bedziesz miec duzo kluczy to zostaniesz WOZNYM