Autor Wątek: Jak przygotować się do naboru w PSP ?  (Przeczytany 3159 razy)

Offline Yelon24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Jak przygotować się do naboru w PSP ?
« dnia: Listopad 20, 2015, 16:02:52 »
Witam serdecznie, obecnie mam 18 lat kończę zasadniczą szkołę zawodową po której mam zamiar iść jeszcze do 2 letniego liceum.
Jakie kursy mogę śmiało robić w okresie mojego 2 letniego liceum i pracy dorywczej ażeby pomóc sobie, zwiększyć szanse w naborze ?
Do testu sprawnościowego sprawa jest oczywista.Bieganie, podciąganie na drążku ale nie mam pomysłów odnośnie jakichś szkoleń które mógłbym zrobić lub dodatkowych uprawnień.
Jestem z Łodzi może to pomoże chętnym osobą do udzielenia odpowiedzi na moje pytania.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc !  :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Jak przygotować się do naboru w PSP ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2015, 17:41:41 »
Z taką zaradnością to zastanów się dobrze, czy to aby zajęcie dla Ciebie... :gwiazdki: :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Jak przygotować się do naboru w PSP ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2015, 21:05:29 »
Mimo, że zgadzam się z przedmówcami to jednak po części odpowiem na to pytanie.
Zastanów się czy nie warto przygotować się do Szkoły Aspiranckiej, bo z ulicy ciężko się dostać na ten moment.
Oczywiście na początku poszukaj jednostki OSP, zapisz się do niej, a tam już Ciebie pokierują. Za kurs podstawowy, techniczny itd. masz dodatkowe punkty. Na pewno warto zrobić prawo jazdy min. kat "C", a jak już masz wybór to idź na studia związane z ratownictwem medycznym. Jest trochę tych kursów HDSy, pilarki, podnośniki itd. ale czy warto? To już od Ciebie zależy.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Jak przygotować się do naboru w PSP ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2015, 21:13:51 »
Witam serdecznie, obecnie mam 18 lat kończę zasadniczą szkołę zawodową po której mam zamiar iść jeszcze do 2 letniego liceum.
Jakie kursy mogę śmiało robić w okresie mojego 2 letniego liceum i pracy dorywczej ażeby pomóc sobie, zwiększyć szanse w naborze ?
Do testu sprawnościowego sprawa jest oczywista.Bieganie, podciąganie na drążku ale nie mam pomysłów odnośnie jakichś szkoleń które mógłbym zrobić lub dodatkowych uprawnień.
Jestem z Łodzi może to pomoże chętnym osobą do udzielenia odpowiedzi na moje pytania.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc !  :straz:

Co do kursów to najlepiej sam zrób sobie ich listę na podstawie naborów komend w Twoim zasięgu. Zazwyczaj powtarza się steromotorzysta, podnośniki IP, napełnianie butli, obsługa pilarek. Na początek wykonaj prawo jazdy kat C. Masz jeszcze 2 lata (ukończenie liecum) do najbliższego możliwego naboru więc czasu jest sporo. Zapisz się do OSP i zasłuż na szkolenia, które dadzą Ci na starcie 20 z 60 pkt.

A tutaj przykład gdzie masz wszystko opisane:
http://www.kppsp-oborniki.pl/images/Ogloszenie%20o%20naborze%20PSP.pdf

A tutaj wspomniane przez kolegów kompendium wiedzy o naborze z ulicy
http://www.strazak.pl/index.php/topic,7962.0.html
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Jak przygotować się do naboru w PSP ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2015, 22:30:11 »
a chcesz iść na szeregowego ??? ja na Twoim miejscu bym się uczył chemii i fizyki po to żeby dostać się do CS/SA PSP. poczytaj tematy o aspirantkach, czego się uczyć dokładnie.
Lubelskie

Offline Yelon24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak przygotować się do naboru w PSP ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2015, 21:00:45 »
Na wyżej wymienione szkoły nie mam co próbować się dostać bo raz, że jestem typowym humanistą a dwa to lokalizacja tych szkół gdzie najbliżej mam do Warszawy.
Zdaję sobie z tego sprawę, że ukończenie którejś z tych szkół wiąże się w przyszłości ze stabilną dobrą pracą, wysokim stanowiskiem i dobrymi pieniędzmi ale nie każdy, bardzo dobry strażak  na wyższym stanowisku w straży zapracował sobie na to fizyką czy chemią  ^_^ zaangażowanie, determinacja, chęci do pracy i niesienia pomocy    :mellow:
Oczywiście żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał  -_-

p.s bardzo dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi  -_-