Autor Wątek: PSK - system 12/24/48  (Przeczytany 6241 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
PSK - system 12/24/48
« dnia: Maj 12, 2006, 06:46:55 »
Od dobrych kilku miesięcy nasze PSK pracuje w systemie dwunastogodzinnym. Jak to wygląda u Was w powiatach? Czy przy zmianie systemu zasięgano opinii u dyżurnych. Jak oni (dyżurni) odebrali zmianę systemu? U nas jest pół na pół - część uważa ten system za chory (zwłaszcza dla dojeżdżających dyżurnych) dla reszty jest obojętne - wszak godzinowo i tak wychodzi na to samo. Osobiście jestem po stronie tych pierwszych tym bardziej, że stało się tak, że podział pracuje dalej 24/48 i nie ma już tego "przywiązania" dyżurnego do jednej zmiany - co było dość fajne i pożyteczne (zgranie!). Teraz podział jest zupełnie zdezorientowany kto danego dnia i od której godziny będzie na PSK.

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2006, 08:06:51 »
u nas ci dyżurni co mieszkają najbliżej nie mają zdecydowanego stanowiska 12 godzinnego systemu  sa plusy i minusy,
plus to na pewno mniejsze obciążenie przy ciężkim (dużowyjazdowym) dniu pracy
minusy to jak mówiłeś - słaby kontakt z pozostałymi strażakami i kilka dni w miesiącu więcej w pracy dla tych co dorabiają ma to znaczenie
ci którzy mieszkają dalej i musza dojezdżać ze względu na obecne ceny paliwa uderza ich to znacząco po kieszeni są za starym
co by nie mówić docelowo i tak nas wszystkich czeka system 12 godzinny kwestia najbliższych lat
każdy kij ma trzy końce

Offline dexter

  • Nic co ludzkie...
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2006, 11:02:52 »
Moj kolega co ma kuzyna i wdział go na świeta po 10 letniej przerwie. Rozmwaiał z nim o systemie pracy w straży..
Otóż on mowi że ni chu chu mu sie to niepodoba bo widzi komendanta częsciej..

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2006, 19:17:42 »
u nas od 1 czerwca ma wrócic stary system bo jest wygodniejsz e, ale zawsze  bedą jakieś ale. 24 godz na PSK dla jedenej osoby to zdecydowynieza dlugo , idealnym rozwiązaniem byłoby pełnienie słuzby na PSK we dwie osoby. Kto nigdynie prłnił słuzby na PSK  przez 24 godz. ten nie jest w stanie a nawet nie powiniendyskutowac na ten temat. Ja normalnie pelnie słuzbe na podziale a jak trzeba to siadam na PSK i mam doskonale porównanie.  System 12/24/48 jest idealny dla osób które mieszkaja blisko , dla osób dojeżdżających jest ten kłopot że mmuszą dojechać nie siedem razy w miesiacu tylko 14 i tu jest  problem.
  Po 24-ech godzinach służbych człowiek jest zajechany i do niczego sie nie nadaje, po samej nocce jest dużo lepiej.

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2006, 10:59:43 »
ja moge powiedzieć że u nas powiatowej wygląda to tak 24/48 - chlopcy nie nażekaja a nawet chwala sobie że nie maja 12 bo to jednak jest mniej wygodne a pozatym człowiek przyzwyczjony do takiego systemu trudno sie przestawia .
czarnulka

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2006, 12:00:18 »
System 24/48 był dobry ,gdy w powiecie posiadającym kilaka JRG były w nich PA,obecnie  po ich likwidacji dyżurni PSK maja o wiele większe obciążenie obowiązkami służbowymi niż przed tem . Rozmawiałem z takim dyżurnym po 12 godzinach służby i po kliku lub kilkunastu interwencjach ma już dość i kolejne 12 godzin by nie wytrzymał. Bywa, że wraca bardziej zmęczony niż kiedyś po 24 godzinach służby.
 Jak ktoś tu napisał każdy kij ma dwa końce . :wacko:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2006, 08:52:42 »
Najlepszy system to 24/72 i dla ludzi i organizacyjnie (mniej papierów,grafików,brak pilnowania DW itp.,).Dobry jest również 24/48 tylko niech zapłacą za 2 DW i będzie OK.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2006, 19:06:41 »
tak system 24/72 to najlepsze co może przytrafić się strażakom !! ^_^
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2006, 23:02:03 »
Po rodzajach wypowiedzi stwierdzam, iż wypowiadają się strażacy PSK z małych miasteczek / jedna JRG może 1 wyjazd dziennie/.
  Nie polecał bym nikomu pracę 24 godziny , gdzie obsługuje się centralę KP, nr 112, ma się kilka JRG w powiecie i 10 - 20 wyjazdów dziennie i jest się samemu do tego / JRG w innym budynku - nawet do kibla biegiem bo niema kto zastąpić , a telefony dzwonią i dzwonią./Na dodatek WSKR robi sprawdziany i określa czas na odpowiedzi itd.
 Sorki, ale nie wtytrzymałem widzę co się dzieje z naszym dyspozytorem PSK ,gdy dorzucili mu 112 , jest sam, łączy KP  do 16 i dyma 24 tak jak my, a w sąsiednim powiecie pracują po 12 godzin i sobie chwalą po mimo, iż mają 5- 20 interwencji na dobę, a wiosną i jesienią dużo więcej. :wub:
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2006, 23:05:13 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2006, 23:26:43 »
Cytuj
  Nie polecał bym nikomu pracę 24 godziny , gdzie obsługuje się centralę KP, nr 112, ma się kilka JRG w powiecie i 10 - 20 wyjazdów dziennie i jest się samemu do tego
mirek1 - czy faktycznie takie MSK gdzie obsługuje się 10-20 wyjazdów dziennie a dyspozytor jest SAM, czy może troszkę ubarwiłeś to albo podałeś dzień w którym było najwięcej wyjazdów? Ale jeżeli takie MSK istnieje - to najszczersze wyrazy współczucia. Tam musi się tragicznie pracować.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 23, 2006, 08:43:36 »
Kolega mirek1 wspomniał, że po przejęciu nr 112 ...,
Niestety jest to wina naszego, co prawda, byłego KG, a mianowicie przyjoł do straży obsługę 112 bez dodatkowych pieniążków. Policja była mądrzejsza - bo to ona miała obsługiwać, ale zajewła stanowisko, że bez kasy to "wała" :mellow:.  Nasz KG jak zawsze PSP da radę nam nic nie trzeba my sobie poradzimy jeszcze w międzyczasie "pozamiatamy ulice"

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2006, 22:15:07 »
Witam!
Jednak mniemam system 24/48 jest jak najbardziej opcjonalny, że tak powiem -_- Sytuacje, gdy zdarza się kilka/naście/ wyjazdów na PSK jedno-osobowym nie są znów tak notoryczne. Bardziej chodzi chyba o zapewnienie godziwych warunków służby i adekwatnego wynagrodzenia - w stosunku do odpowiedzialności i wykonywanej pracy /często dodatkowej/, a z tym jest bardzo marnie :angry:
To tak tylko krótko nt. bo już nie raz był poruszany!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:10:15 »
Wielce system 24/48 od 24/72 nie różni się poza tym że jest się w miesiącu o 3 służby więcej.
I dlatego 24/72 jest lepszy że mamy na odpoczynek po trudnej służbie większy.
A co do "112" to miały być etaty na odbieranie tego telefonu i co ?? Pasuje aby ktoś z KG posiedział przy nim co najmniej miesiąc i wyciągnął wnioski z odbierania tego telefonu !!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 08, 2006, 12:53:10 »
Czołem
Co do systemu 24/48 to uważam, że jest do zaakceptowania jeżeli wzrosną płace. Nie powinniśmy myśleć nad zmianą sprawdzonego systemu tylko jakimś cudem sprawić by ciągle nie dokładano nam obowiązków bez zmiany grup zaszeregowania np: 112, Zarządzanie Kryzysowe itp. rosną ciągle oczekiwania a nic w zamian.

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2006, 00:09:36 »
Tak jak panowie mowiecie sa zalety i wady tego systemu.
Pracujac na 24 we dwie osoby bardziej mi sie to podobalo
niz pracujac na 12 sam. Choc faktycznie po 12 godzinach
czlowiek jest jeszcze w stanie cos zrobic i myslec ale znowu
co dwie glowy to nie jedna.

Pozdrawiam

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2006, 02:09:55 »
Druchowie

Chce zapytac dlaczego JRG,która od miejsca zdazenia ma 30 km jest pierwsza od jednostki KSRG,która do zdazenia ma 10 km??????????????????????????

Godzina ok.01:30am jedzie JRG która znajduje sie ok.30km od zdazenia.Po ok.15min. przejezdrza przez miejcowosc gdzie znajduje sie jednostka KSRG która ma ok.10km od zdazenia,ale jest cisza.Po ok.3 min po przejezdzie JRG dopiero zaczyna wyc syrena w jednostce KSRG,a nastepnie po ok. 5 min w drugiej jednostce,która znajduje  sie w tej samej miejscowosci co KSRG.

Dlaczego te jednostki wyjezdzaja tak puzno jezeli maja najblizej??????
Czy to jest rewalizacja,czy ktos kto siedzi na PSK jest,az tak(((bez obrazy))) tepy,ze niewie co ma robic????????

                                                                         pozdrawiam ^_^ ^_^ ^_^

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2006, 16:29:37 »
Kolego turbo mat:
Nie obrazaj ludzi ktorzy siedza na PSK bo sam robisz duzo bledow piszac..
A ze jednostki OSP czasami wyjezdzaj pozno to zrozum ze na to
czasami sie skladaja rozne sytuacje losowe.
Czasami nie dziala wywolanie selektywne, ktos nie odbiera telefonu,
nie ma kogos w domu, ktos ma daleko z domu do straznicy itp.
Sadzac po tym co piszesz to uwazasz ze ktos z PSK specjalnie opoznia wyjazdy
jednostek OSP, jednak nie sadze ze taki proceder ma miejsce...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2006, 22:01:56 »
No w moim powiecie zdarzył sie cud - od 01.07. na PSK siedzieć będzie po dwie osoby, po tym jak zasłabł dyspozytor i nieodebrał telefonu od komendanta - wreszcie dotarło ,iż samemu zdala od ludzi tak być niepowinno. :rolleyes:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2006, 02:17:17 »
Do davcio

Wybacz mi,ale ja sie ciebie nie pytam jak ja pisze,i jak bys nie zauwazyl to w nawiasie napisalem(((BEZ OBRAZY))) czyli ja nikogo nie obrazam.
Wiem,ze kazdy odbieze sobie to inaczej,ale ja sie chce tylko dowiedziec dlaczego jest tak a nie inaczej,przeciez chyba jestesmy zjednoczeni i mamy ratowac zycie i mienie,a nie opuzniac wyjazdy jednostek.

A co do tej akcji to mój komendant dzwonil jak tylko uslyszal sygnaly to na PSK powiedzieli zeby czekac.

Jest tu jeszcze duzo do pisania i do opowiadania ale moze kiedy indziej.


                          SIEMKA

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: PSK - system 12/24/48
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 26, 2006, 02:30:09 »
............,a jeszcze co ci powiem to to,ze jestes zarejestrowany na forum 3 dni to nic nie znaczy i popatrz sie na swoje posty jak ty piszesz,a dopiero oceniaj innych bo twoje pismo nie jest rewelacyjne i tez robisz bledy.



27.06.06

Czy nkt nie potrafi odpowiedziec na moje pytanie?????
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2006, 16:14:17 wysłana przez turbo mat »