Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2796339 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4275 dnia: Luty 24, 2024, 12:38:23 »
Masz, cholerka, zadatki na polityka. A dlaczego Ci emeryci mają być na najwyższym szczeblu? Czy ktoś o to pytał?
Ciesze się jednak z waszego negatywnego podejścia do obniżenia wymagań dla powracających, obawiam się tylko czy to aby nie pod publikę i czy gdyby to proponował poprzedni rząd to zdanie S nie byłoby odmienne.
Widzę na przykładzie mojego województwa jeszcze wiele nieobsadzonych miejsc na 01 i 02 i mam nadzieje że to nie kwestia znalezienia dobrych lekarzy tylko dobrej weryfikacji kandydatów.
Aż się boje zapytać czy to komplement czy obelga  :rofl:
Szczerze to uważam, że nie pod publikę a z potrzeby serca decyzja podjęta zresztą krytykują to strażacy, policjanci i pogranicznicy... Krytykuje to Solidarność i NSZZ P więc to krytyka ponad podziałami :wacko:
Życzę każdemu mądrego przełożonego...   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4276 dnia: Luty 24, 2024, 17:28:05 »
Interpelacja posła Zielińskiego

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4277 dnia: Luty 24, 2024, 17:48:11 »
Ale gościo odleciał 🤣 "przyspieszone awanse raz po raz". Co za hipokryta...

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4278 dnia: Luty 24, 2024, 18:51:32 »
Pan poseł zrobił mi dzień  :rofl:
Cytuj
Niejednokrotnie po odwołaniu oficerów sprawujących dotychczas funkcje
komendantów bądź ich zastępców na poszczególnych szczeblach struktury Policji, Państwowej Straży
Pożarnej i Straży Granicznej, wobec braku dobrze przygotowanych kandydatów, posiadających odpowiednie
doświadczenie i stopień służbowy, na zwalniane stanowiska przy tak dużej ich karuzeli nagminną praktyką
stają się przyspieszone, często dokonywane raz po raz w krótkim czasie, awanse na wyższe stopnie służbowe.
Może nie ma o tym głośno, ale może gdzieś już kogoś awansowali po cichu? Bo ja nie kojarzę. Za to przyspieszone awanse za poprzedniej ekipy to był chleb powszedni, okazja zawsze się znalazła  :rofl: :rofl: :rofl:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4279 dnia: Luty 24, 2024, 19:13:45 »
Pan poseł zrobił mi dzień  :rofl:
Cytuj
Niejednokrotnie po odwołaniu oficerów sprawujących dotychczas funkcje
komendantów bądź ich zastępców na poszczególnych szczeblach struktury Policji, Państwowej Straży
Pożarnej i Straży Granicznej, wobec braku dobrze przygotowanych kandydatów, posiadających odpowiednie
doświadczenie i stopień służbowy, na zwalniane stanowiska przy tak dużej ich karuzeli nagminną praktyką
stają się przyspieszone, często dokonywane raz po raz w krótkim czasie, awanse na wyższe stopnie służbowe.
Może nie ma o tym głośno, ale może gdzieś już kogoś awansowali po cichu? Bo ja nie kojarzę. Za to przyspieszone awanse za poprzedniej ekipy to był chleb powszedni, okazja zawsze się znalazła  :rofl: :rofl: :rofl:
Coś jest na rzeczy bo na razie awanse wstrzymane czyżby weryfikacja ?

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2024, 16:25:25 wysłana przez strazak998 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4281 dnia: Luty 28, 2024, 16:37:56 »
I na Pomorzu zmiany....
https://www.gov.pl/web/kppsp-chojnice
Jeszcze wczoraj inne zdjęcia były....
Si vis pacem, para bellum

Offline mlodszy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4282 dnia: Luty 28, 2024, 21:09:02 »
Bardzo podobny Pan do świeżo powołanego P.O. z-cy 01 KW na śłąsku startował w wyborach parlamentarnych. Ale to pewnie przypadek.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4283 dnia: Luty 28, 2024, 21:38:36 »
Oczywiście że przypadek. Przecież służby teraz są odpolitycznione i uśmiechnięte 🤣 w sumie nie wiem co gorsze, AP mający zdjęcie prezydenta Dudy na FB, czy jawnie startujący z obecnej koalicji komendanci.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4284 dnia: Luty 28, 2024, 22:56:42 »
to na pewno klon ... :gwiazdki:





« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2024, 23:08:01 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4285 dnia: Luty 29, 2024, 00:42:38 »
A Hołownia deklarował że członkowie partii nie będą dostawać stanowisk.  Takie bajeczki Pana Marszałka  :szalony: :szalony: :szalony:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4286 dnia: Luty 29, 2024, 07:47:02 »
Wierzyć rotacyjnemu to tak samo jak wierzyć donkowi. Dramat i tyle.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4287 dnia: Luty 29, 2024, 08:20:37 »
A Hołownia deklarował że członkowie partii nie będą dostawać stanowisk.  Takie bajeczki Pana Marszałka  :szalony: :szalony: :szalony:

 Problemem nie jest trzecia droga, problemem jest PSL i ich "rodzinne" podejście do kwestii kadrowych. Szczerze mówiąc to Pan Lesniakiewicz stracił już u mnie cały szacunek jaki do niego miałem.
Wiem że to forum jest obserwowane przez różnych polityków, więc krótki apel - odbierzcie PSLowi możliwość wpływu na służby. Ich działania prowadzą koalicję prostą droga do porażki w kolejnych wyborach. Ludzie nie są głupi i nie uwierzą ponownie w bajki. Zastanówcie się dobrze co obiecywaliscie i czy nie za szybko okazuje się że to były tylko gruszki na wierzbie.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4288 dnia: Luty 29, 2024, 09:31:27 »
A to liczyłeś, że będzie inaczej niż 8 lat temu jak odchodzili? Oni myślą, że ludzie to idioci, którzy nie widzą co się dzieje i an tym korzystają (w sumie to chyba rzeczywiście tak jest, bo mija 100 dni rządów a nic nie jest zrobione, oprócz programów dla mniejszości seksualnych, tabletek dzień po i zmiany programowej w szkołach). PSP też już widać, że zaczyna powoli hamować...
Powołali trochę nowych osób, ale odgrzewanie non stop emerytów i to jeszcze powiązanych czarno na białym z partiami politycznymi to już jest przegięcie.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4289 dnia: Luty 29, 2024, 10:05:01 »
Jak to mówił były KG - A.B. - są czas ze straż się rozwija i są czasy że straż się zwija…
Coś mi się wydaje że teraz nastaną te drugie czasy…

Offline JeszczeStrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4290 dnia: Luty 29, 2024, 10:47:14 »
Ale ostatnie 8 lat to już historia i niema znaczenia. Deklarujesz że teraz będzie lepiej, Składasz deklaracje wyborcze o odpolitycznieniu służb. Wygłaszasz płomienne tyrady że działacze partii nie będą otrzymywać stanowisk. Więc jak jesteś przyłapany że co innego deklarujesz a co innego robisz zawsze będzie to piętnowane.. Jesteśmy tu i teraz i rozliczamy z złożonych obietnic wyborczych. Natomiast kolejni działacze Polski2050 stoją w kolejce.   

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4291 dnia: Luty 29, 2024, 11:58:04 »
Rozliczamy - obecnie to większość dalej żyje tym, ,e PiS nie jest przy władzy, jednocześnie nie dostrzegając tego co się dzieje, a w szczególności mam na myśli to o czym napisałeś. Chociaż w sumie takiego rocznego emeryta jeszcze jestem w stanie przełknąć, natomiast to że startował i dobrze wiedział co będzie, to już zaczyna mi się zbierać wiadomo na co.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4292 dnia: Luty 29, 2024, 13:01:50 »
Rozliczamy - obecnie to większość dalej żyje tym, ,e PiS nie jest przy władzy, jednocześnie nie dostrzegając tego co się dzieje, a w szczególności mam na myśli to o czym napisałeś. Chociaż w sumie takiego rocznego emeryta jeszcze jestem w stanie przełknąć, natomiast to że startował i dobrze wiedział co będzie, to już zaczyna mi się zbierać wiadomo na co.

A jak powoływali Suskiego z 8 letniej emerytury to pewnie klaskałeś z radości.
To że ktoś kandydował z list danej partii nie znaczy że jest jej członkiem.

Jak to mówił były KG - A.B. - są czas ze straż się rozwija i są czasy że straż się zwija…
Coś mi się wydaje że teraz nastaną te drugie czasy…
A co takiego dobrego zrobił AB? Kazimierz odnowiciel PSP? Zastał drewnianą, a zostawił murowaną? Sprzątał po Suskim nieudaczniku, który nas cofnął do średniowiecza.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4293 dnia: Luty 29, 2024, 13:13:41 »
Oczywiście że Polska2050 i PSL nie miało kandydatów i z ulicy brali na listy kto się zgłosił na ochotnika.  :szalony: W Poznaniu jak zastępcą KW nieważne którym, zostanie jeden działacz Polski 2050 to nie będzie już polski drewnianej może być polska kamienia łupanego. :gwiazdki: 

https://www.youtube.com/watch?v=jsBy9CZ-swk&t=183s
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2024, 13:21:28 wysłana przez Bambaryło »
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4294 dnia: Luty 29, 2024, 13:35:14 »
A gdzie ja napisałem, że jak powoływali Suskiego to skakałem z radości? Tak samo nie skakałem jak komendantami zostawali sympatycy PiS i członkowie KSP. Jak trudno Ci zrozumieć temat, to przyjmij do wiadomości to, że zachowania poprzedniej jak i obecnej władzy niczym się nie różnią, mimo zapewnień czasów kampanii i początku rządów.
A to, że startował z list danej partii i nie jest jej członkiem no to sorry, ale to nie jest żaden argument o apolityczności, bo startując z list partii ogólnopolskiej, samo nazwisko na liście już świadczy o poglądach i kierunku w którym dany kandydat idzie. To nie są wybory do samorządu, gdzie możemy mówić o jakiejś względnej apolityczności, startując z KWW kogoś tam.
Pytanie teraz takie: czy powoływani emeryci nas cofną, czy pójdziemy do przodu? Bo jakoś bardziej wierzę w tą pierwszą opcję.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4295 dnia: Luty 29, 2024, 20:59:54 »
Usunąłem wszystkie wątki które nie są w temacie.
Podziękowania i słodzenie proszę kontynuować w tym wątku
https://www.strazak.pl/index.php/topic,32007.0.html

Proszę trzymać się tematu
   :tuba: :tuba: :tuba:
 
EGO = 1 / wiedza

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4296 dnia: Marzec 01, 2024, 07:46:34 »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4297 dnia: Marzec 01, 2024, 09:33:54 »
https://www.gov.pl/web/kgpsp/uroczystosc-z-okazji-powolania-warminskomazurskiego-komendanta-wojewodzkiego-psp-oraz-wreczenia-odznaczen-dla-strazakow-psp-i-druhow-osp

Trochę słabo wygląda, gdy nowy KW jest nieogolony podczas swojego powołania…

Faktycznie problem... Kilkudniowy zarost  :wall: Jak takie problemy mają być w PSP to jak ma być lepiej w tej formacji  :gwiazdki:
Powodzenia dla nowego KW  :straz:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline aspirant;kpt

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4298 dnia: Marzec 01, 2024, 13:33:18 »
Panie czakson przypominam że nosimy mundur, dużo zdrowia i opamiętania😉

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #4299 dnia: Marzec 01, 2024, 16:23:15 »
Panie czakson przypominam że nosimy mundur, dużo zdrowia i opamiętania😉

No i? Odkąd pamiętam togo gościa zawsze miał taki zarost. Do tej pory nikomu to nie przeszkadzało. Nawet Suskiemu.